Kilimandżaro sierpień 2017

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

aurelioo

Ulubione góry: Tatry

Kilimandżaro sierpień 2017

So 29 paź, 2016

Zastanawiam się nad wyjazdem na Kilimandżaro 1 połowa sierpnia 2017. Wstępny kosztorys ok. 10000zł.
Im więcej osób pojedzie tym taniej:)

ewika72

Re: Kilimandżaro sierpień 2017

Pn 31 paź, 2016

Zastanów się nad samodzielną organizacją za przynajmniej połowę tej sumy. Ja również mam to w swoich planach na lato. Bądźmy w kontakcie:-)

ArturM

Wt 01 lis, 2016

Połowa kwoty!? ;) Trek w parku narodowym Tanzanii od 950 $ do 1300 $ od osoby + bilety lotnicze około 3500 PLN. Nie ma możliwości pominięcia lokalnych przewodników ;( Ale powodzenia;)

ewika72

Wt 01 lis, 2016

Z tą połową to rzeczywiście trochę przesadziłam, ale myślę, że da się lekuteńko taniej niż 10000. Wiosną będę ogarniać temat, pozdrawiam :-)

Großberg

Ulubione góry: każde

Śr 02 lis, 2016

Mi udało się kupić bilety za 2500 zł. Agencji zapłaciłem 1300 $. Radzę szukać na miejscu. Można wtedy stargować cenę do ok. 1000 $. Ponoć. W cenie nocleg w hotelu oraz wyżywienie przed i po wyprawie, a ponadto opłaty administracyjne, usługi przewodnickie i in. Zwyczajowe napiwki ok. 100 $. Szczepienia kilkaset złotych (wymagane na żółtą febrę, pozostałe zalecane + profilaktyka przeciwmalaryczna). Nie licząc ewentualnych noclegów oraz wyżywienia przed i po, wycieczka w wersji ekonomicznej zamyka się w kwocie 7000-7500 zł.

mader

Ulubione góry: TATRY

So 05 lis, 2016

ewika72 napisał(a):Zastanów się nad samodzielną organizacją za przynajmniej połowę tej sumy. Ja również mam to w swoich planach na lato. Bądźmy w kontakcie:-)

Chętnie przyłącze się jakby coś bliżej terminu dopiero mogę klepnąć uczestnictwo :)

js.hipno

Ulubione góry: Himalaje

Pt 11 lis, 2016

Witam. Temat aktualny? Już od dawna myślałam o Kilimandżaro. Chętnie przyłączyłabym się do wyprawy najlepiej w wersji ekonomicznej ;) Niestety nie mam żadnego doświadczenia w organizowaniu takiego typu wyjazdów.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

So 26 lis, 2016

Jesli znany bedzie termin , i nadejdzie czas na " kupno biletu", to chętnie przyłącze się do ekipy , górskie doświadczenie " chyba" mam :-)

Janusz

colcolcol

Ulubione góry: Sudety

Śr 30 lis, 2016

Witam, mamy już bilety do Nairobi 5-tego lutego. W planach miejscowy przewodnik (raczej firma), Kilimandżaro, safari 4 dni, powrót 17-stego z Nairobi lub później.
Na dzień dzisiejszy są trzy osoby (opłacone bilety), ale termin 5-ty luty nie ulegnie zmianie.

A tak w ogóle, witam wszystkich, przepraszam, że podpinam się pod temat, urodziłem się w Sudetach. Pozdrawiam.

Edit: może ktoś chciałby się przyłączyć?

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pn 05 gru, 2016

colcolcol , super, ,napisz jak mozesz, bo napewno juz robiłes bilans kosztów jakie przewidujesz idac na te górę. Bo owszem jest ona w kregu moich zainteeresowań (ale raczej w gre wchodzi termin letni ? ale kto wie moze i wczesniej , moze byc na pw

janusz

gdybym chcial sie (tak na szybko) przyłaczyc co powienienem wiedziec

colcolcol

Pt 09 gru, 2016

2500,- lot
~ 1200$ + 100$ tips trekking (namioty, 6 dni)
~ 160$ safari for day
zawarte posiłki, transfery, przewodnik

Edit2: wynegocjowana cena przy trzech osobach to: 1820$ za Machame + 4 dni safari. Jest nas już czwórka :) Od sześciu osób można już poważnie myśleć o 1100$ za Kilimandżaro.

colcolcol

N 19 lut, 2017

Byłem, widziałem, udało się wejść Machame na szczyt.
Jest to dosyć wyczerpująca przygoda. Obsługa poprzez biuro Uhurutreks przebiegła perfekcyjnie.
Zorganizowali transfery (z Nairobi do Moshi) , hotele, wszystkie opłaty, wszystko drogą elektroniczną, bez wpłat początkowych, właściciel Freddy Mtei czekał i osobiście odwiózł do hotelu.
Można zorganizować u niego zarówno małe wypady ( dwie, trzy osoby), ale również obsługę większych grup.
Reklamuje się tu na forum osobnik (niby z Polski) mieszkający (niby) tam na miejscu i mający niby pomagać w organizacji. Nie dajcie się na to nabierać. Żyje z pośrednictwa i niczego nie organizuje. Nawet miejscowi mają problemy z ogarnięciem tanzańskiej mentalności a co dopiero biały.
Firm jest dużo, ta z linka jest sprawdzona i solidna.
Ps doskonale zorganizowali safari. Nie było to moje pierwsze safari, ale na pewno najciekawsze.

colcolcol

Cz 23 lut, 2017

Dostałem pytanie natury ogólnej i napiszę kolejny post pod postem, za co przepraszam.

Wybraliśmy lot do Nairobi, bo był tańszy, ale traci się przy tym dwa dni. Transfer z lotniska lub jednego z większych hoteli w Nairobi odbywa się rano, około 7-mej. Przylatując po godzinie dziesiątej rano nie ma możliwości w miarę taniego dostania się do Moshi. To są spore odległości a po drodze jest kilka przystanków. Droga bardzo dobra.
Trzeba jeszcze doliczyć wizę kenijską (od ręki na lotnisku 50$) oraz gdzieś trzeba przenocować i coś zjeść. Taxi do centrum to minimum 30$. Busy do Moshi odbierają z większych hoteli lub z lotniska. Transport z lotniska niedaleko Moshi (Kilimandżaro) jest o wiele sprawniejszy (chyba 30 minut jazdy), wliczony oczywiście w cenę trekingu i następnego dnia można ruszać w górę.

Oprócz wizy Kenijskiej, taxi, hotelu i czasu jest jeszcze sprawa żółtej książeczki. W Tanzanii nie obowiązują szczepienia na żółtą febrę, jeżeli przybywa się tam z Polski. Jeżeli będziecie jechać przez Kenię, szczepienia są wymagane. W drugą stronę (z Tanzanii do Kenii) również.

Ta sama firma organizuje oczywiście safari, wszystko jest zawarte w cenie: transfery z hotelu, posiłki, bilety wstępu.

ewika72

Cz 23 lut, 2017

Wyprawę na Kilimandżaro zaplanowałam na pierwszą połowę lutego 2018. Lato 2017 to Kirgistan i/lub Iran. Bliżej terminu chętnie zasięgnę dobrych rad. Pozdrawiam i gratuluję udanej eskapady:-)

Mareike

Ulubione góry: Wulkany

N 23 kwi, 2017

Hej!

Jak tam Wasze plany wejscia na Kilimanjaro? Ja bylam w pazdzierniku 2016 i naprawde polecam! Wchodzilam sama ( tzn. z lokalna ekipa:)) W tym roku w maju wchodze na Mt.Meru i Ol doinyo Lengai. Przyszly rok moze Mt. Kenya?
Wejscie organizawolam przez agencje. Teraz organizuje indywidualnie, bezposrednio przez przewodnika ktorego tam poznalam i ktoremu ufam.

Jesli ktos jest zainteresowany organizacja wejscia na Kili to chetnie odpowiem na pytania lub podam namiary na przewodnika. Mam tez niezle rozeznanie w cenach - wiec chetnie podpowiem co jest mozliwe a co nie.

Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planow.

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów