Pik Lenina

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

PINGIEL

Ulubione góry: "te w których nie byłem"

Pik Lenina

Pn 24 paź, 2016

Witam . W lipcu 2017 koło 15 planujemy Pik Lenina. Na razie jest nas dwóch. Cały wyjazd chcemy zorganizować sami. Bez udziału Agencji. Ewentualnie korzystanie z ich dobrodziejstw w campach. Pamir kirgijski oferuje fajna cene 399 euro warte rozważenia. Aha tylko z Pamirem kirgijskim własne "pałatki". Samolot do Osz z Pragi ok 1500 zł w obie strony. ( tel. 530810903) Kuba .

neser

Ulubione góry: himal

Re: Pik Lenina

Pn 24 paź, 2016

jestem za ale lipiec sierpień nie wchodzi w rachubę

PINGIEL

Śr 26 paź, 2016

Cześć dokładnego terminu nie jestem w stanie podać na tereaz. Jak kupimy bilety to dam znać. Ale myslę że lipiec bedzie ok. Pozdrawiam Kuba.

PINGIEL

Cz 27 paź, 2016

Bilety Kupione 10.07.2017 powrót 31.07.2017 ( Praga Ruzyne- Biszkek-Praga Ruzyne).

neser

Ulubione góry: himal

Cz 03 lis, 2016

alex011 (problemy z odpisaniem)nie mam rozeznania w temacie ,liczę na kogoś ,pozdro

ArturM

Ulubione góry: Tatry

N 06 lis, 2016

Cześć. Ja akurat w 2017 wracam na Kaukaz (moja druga połowa bardzo chciała), ale na 2018 mam plany otwarty i stąd moje pytanie jeśli można:
- Macie jakiś konkretny kontakt w Osz na Hostel i kierowcę do base camp?
- Jaką kuchenkę zaplanowaliście tzn. Czy w Osz są dostępne kartusze nakręcane?
- Którą drogę wybraliście?
- No i czy na pewno nie jest potrzebne zezwolenie na wchodzenie, szczepienia itp.? Ja nigdzie nie znalazłem konkretnego TAK lub NIE;(
Za odpowiedz z góry serdecznie dziękuję - może być n a PRIV;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

N 06 lis, 2016

ArturM napisał(a): ...może być n a PRIV;)

Sugeruję, żeby jednak odpowiedź padła publicznie. Temat interesuje :)

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Pn 07 lis, 2016

ArturM napisał(a):Cześć. Ja akurat w 2017 wracam na Kaukaz (moja druga połowa bardzo chciała), ale na 2018 mam plany otwarty i stąd moje pytanie jeśli można:
- Macie jakiś konkretny kontakt w Osz na Hostel i kierowcę do base camp?
- Jaką kuchenkę zaplanowaliście tzn. Czy w Osz są dostępne kartusze nakręcane?
- Którą drogę wybraliście?
- No i czy na pewno nie jest potrzebne zezwolenie na wchodzenie, szczepienia itp.? Ja nigdzie nie znalazłem konkretnego TAK lub NIE;(
Za odpowiedz z góry serdecznie dziękuję - może być n a PRIV;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Tutaj jest trochę przydatnych (moim zdaniem) materiałów - Pik Lenina

DiaZzWinnegoGrodU

Ulubione góry: wszystkie

Pn 07 lis, 2016

Jeśli zdecydujecie zabrać ze sobą silnego, zdrowego, wytrwałego amatora i pomożcie mu się ogarnąć sprzętowo tzn. co, gdzie kupić itp to jestem bardzo chętny :)

ArturM

Pn 07 lis, 2016

sylwas72 - super pomoc dziękuje;)
DiaZzWinnegoGrodU - nie chce mądrować, ale ja bym najpierw sprawdził jak się aklimatyzuję, a do tego potrzeba jest pobyć na 5000m n.p.m. Proponuję Ci na początek Elbrus 5642m n.p.m. Chyba najbezpieczniejsza góra do sprawdzenia siebie, niskie koszty organizując samemu a i na pewno z kimś się dogadasz. Kazbek 5033m n.p.m. te można fajnie ogarnąć i się sprawdzić choć wymaga partnera do związania się. A 7134m n.p.m. hmmmmm............. to już warto wiedzieć jak na człowieka działają góry. Góry potrafią połączyć bardzo mocną, przyjaźnią, ale i podzielić super przyjaciół nieodwracalnie. Potrafią wyciągnąć z człowieka wszystkie wady i wzmocnić je po tysiąc kroć. Oj ale to nie w temacie;(
Pozdrawiam i życzę spełnienia marzeń :D

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Pn 07 lis, 2016

ArturM napisał(a):sylwas72 - super pomoc dziękuje;)

Nie ma problemu :-) Zbieraj informacje a jak uda się Tobie wyruszyć to koniecznie napisz relację, możliwe że będzie dla mnie pomocna :-).

DiaZzWinnegoGrodU

Ulubione góry: wszystkie

Pn 07 lis, 2016

ArturM napisał(a):sylwas72 - super pomoc dziękuje;)
DiaZzWinnegoGrodU - nie chce mądrować, ale ja bym najpierw sprawdził jak się aklimatyzuję, a do tego potrzeba jest pobyć na 5000m n.p.m. Proponuję Ci na początek Elbrus 5642m n.p.m. Chyba najbezpieczniejsza góra do sprawdzenia siebie, niskie koszty organizując samemu a i na pewno z kimś się dogadasz. Kazbek 5033m n.p.m. te można fajnie ogarnąć i się sprawdzić choć wymaga partnera do związania się. A 7134m n.p.m. hmmmmm............. to już warto wiedzieć jak na człowieka działają góry. Góry potrafią połączyć bardzo mocną, przyjaźnią, ale i podzielić super przyjaciół nieodwracalnie. Potrafią wyciągnąć z człowieka wszystkie wady i wzmocnić je po tysiąc kroć. Oj ale to nie w temacie;(
Pozdrawiam i życzę spełnienia marzeń :D

Super cenne informacje, a to taka moja ułańska fantazja !!!

szym

Ulubione góry: Alpy

N 20 lis, 2016

sylwas72 napisał(a):Tutaj jest trochę przydatnych (moim zdaniem) materiałów - Pik Lenina

Też się wybieram.
Może ktoś coś podpowie na temat ubezpieczenia na ten szczyt?
Alpenverein porównując dane ze strony powyżej, przykładowo 17 dni 27,2 euro (2013), 181 euro (2016). PZU odpada, podobna kasa a trzeba robić badania. Alpenverein + opłata roczna to ponad 1000 zł. Jakaś alternatywa?

ArturM

Pt 25 lis, 2016

PINGIEL napisał(a):Bilety Kupione 10.07.2017 powrót 31.07.2017 ( Praga Ruzyne- Biszkek-Praga Ruzyne).

Super :D Gratuluje zdecydowania :D
Możecie napisać jak zapatrujecie się na sprawę bezpieczeństwa w Kirgistanie? A w szczególności chodzi mi o stróży prawa którzy jak przeczytałem potrawą wręcz okraść :(
Mój Pik Lenina jeszcze się rodzi w dużych bólach z względu na urlop i jak szef zgodzi się na udzielenie bezpłatnego to także w lipcu 2017 podejmę wyzwanie, ale będę wiedział dopiero w drugiej połowie stycznia :( teraz powiedział że dla niego nie ma tematu bo jeszcze nie zatwierdził planu urlopów na 2017, ale cień nadziei jest. czy jakby się udało to reflektowalibyście na wspólny przejazd Biszkek :arrow: Osz :arrow: Base Camp a dalej się zobaczy bo każdy ma inną strategię? Powrót także razem tak by zminimalizować koszty transportu? łatwiej coś wytargować i bezpiecznej odnośnie miejscowej milicji.

PINGIEL

N 04 gru, 2016

O Policję bym się nie martwił byłem w kirgistanie w 2013 i dałem rady . Nie wiem czy pojedziemy czy polecimy do osz ale prawdopodobnie samolot nie opłaca sie poniewierać tylko bilety trzeba kupować z dnia na dzień koszt 0k 34 dolary na trasie bishkek osz.

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów