GSB w max 21 dni V-VI 2017

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Feszter

Ulubione góry: Beskidy

GSB w max 21 dni V-VI 2017

So 22 paź, 2016

Witam. Szukam do przejścia całego GSB w czasie na diament. Kierunek raczej Wołosate-Ustroń. Bez namiotów. Na lekko - ze śpiworem i karimatą. Wyprawa budżetowa. Termin: najlepiej maj - czerwiec. Jest ktoś chętny. Mogę też przyłączyć się do innej wyprawy. Na trasie bez napinki - każdy może iść swoim tempem. Ja M-34 ze Śląska. mój e-mail: feszter-gsb@wp.pl
"Walcz, nawet jeśli wiesz, że przegrasz"

Aelita

Ulubione góry: karpaty

Re: GSB w max 21 dni V-VI 2017

Śr 09 lis, 2016

Witam! Mam ten sam cel GSB budzetowo. Nie calkiem rozumiem jai sie waczy budzetowo i bez namiotu?
aelitakom@gmail.com

Pmariusz

Ulubione góry: Bieszczady

So 19 lis, 2016

Witam ja też mam plan przejścia w całości --masz może już rozplanowaną trasę , gdzie noclegi jak długie odcinki do przebycia.

Feszter

Śr 30 lis, 2016

Witam. Dzięki za odpowiedzi.
Po ustaleniu planu urlopów w pracy już wiem, że jedyna szansa na przejście GSB w całości nadarzy mi się tylko w terminie 18.04-5.05 tj. 18 dni. Ewentualnie zostają dwa dni (6-7.05, choć w sobotę 6-tego powinienem być w domu).
Start rano 18 kwietnia z Ustronia do schroniska Przysłop.
Plan mam w miarę ustalony, ale dopuszczam małe zmiany długości odcinków w zależności od formy i pogody (mogą się trafić ostatnie podrygi zimy). Odcinki około 30 km dziennie.
PS. dla mnie budżetowe przejście - najtańsze noclegi na trasie, ale pod stałym dachem (schroniska, tanie kwatery) plus samożywienie. Oczywiście co jakiś czas porządny posiłek też będzie się należał.
Namiot dla mnie o tej porze odpada, a baz jeszcze nie będzie.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Cz 01 gru, 2016

Powodzenia choć w tym terminie na szlaku raczej nie będzie sucho Ja zaliczyłem go w 2016 wrzesień zajęło mi to 19 - dni i pogoda nam dopisała prawie zero opadów ,co do spania polecam dwa noclegi jeden w Hańczowej przy szkole rolniczej jest internat i tam pytać o nocleg było tanio i miło, jeśli będziecie spać w Puławach Górnych to polecam agroturystykę Salamander naprzeciwko wyciągu gospodyni super i bardzo miła .Nie polecam Kremenaros na mecie tragedia chodzi o schronisko nie o knajpę .

Feszter

Cz 01 gru, 2016

Dzięki za podpowiedź, bo Hańczową i Puławy mam w planach noclegowych.
Co do pogody - pierwsza jaskółka już jest...
http://www.twojapogoda.pl/galerie/9,art ... 05#obrazek
Takie wróżenie z fusów, ale grunt do pozytywne nastawienie i szukanie pozytywów dla mojego terminu.
Z drugiej strony na szlakach nie będzie jeszcze zielska i chaszczorów, co zwłaszcza w Beskidzie Niskim powinno ułatwić przejście i odnajdywanie czerwonych znaków.

Feszter

So 03 gru, 2016

Mój wstępny dzienny plan ułożyłem następująco:
1 18 kwi Ustroń - Przysłop 36,94km
2 19 kwi Przysłop - Rysianka 32,55 km
3 20 kwi Rysianka - Markowe Sz. 31,83 km
4 21 kwi Markowe Sz. - Jordanów 32,63 km
5 22 kwi Jordanów - Turbacz 31,54 km
6 23 kwi Turbacz - Krościenko 31,74 km
7 24 kwi Krościenko - Rytro 28,60 km
8 25 kwi Rytro - Krynica 31,48 km
9 26 kwi Krynica - Hańczowa 22,39 km
10 27 kwi Hańczowa - Bartne 25,40 km
11 28 kwi Bartne - Chyrowa 33,02 km
12 29 kwi planowy odpoczynek
13 30 kwi Chyrowa - Puławy G. 38,32 km
14 1 maj Puławy G. - Komańcza 27,14 km
15 2 maj Komańcza - Cisna 30,33 km
16 3 maj Cisna - Smerek 16,41 km
17 4 maj Smerek - Ustrzyki G. 24,19 km
18 5 maj Ustrzyki G. - Wołosate 22,13 km

Jak widać w maju odcinki mają być krótsze - z racji "Długiego weekendu" pozostawiam sobie więcej czasu na ewentualne szukanie noclegu - w końcu to będzie "Długi weekend". Nie zamierzam bowiem wcześniej rezerwować, najwyżej z jednodniowym wyprzedzeniem.
Gdyby ktoś chciał się przyłączyć na całość, albo choć na jakikolwiek etap to chylę czoła.
No i czekam na wszelkie podpowiedzi.

Zawrat

N 04 gru, 2016

O to się nie martw (Z drugiej strony na szlakach nie będzie jeszcze zielska i chaszczorów ) już nie jest Tak zarośnięty ,żeby tylko nie było opadów i śniegu i żeby sprzęt stosowany przez drwali nie rozjeździł ci szlaku

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 04 gru, 2016

Feszter napisał(a):No i czekam na wszelkie podpowiedzi.
Pozwolę sobie wkleić fragment mojej wypowiedzi z innego wątku
Wszystkich wybierających się GSB przestrzegam też przed odcinkiem szlaku biegnącym niedaleko schroniska w Bartnem. Idąc od zachodu będzie to zaraz za schroniskiem.
Szlak prowadzi tam przez regularne bagno. Bagno z wodą po kostki, a i do pół łydki się zdarza. Jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieniło, a nie sądzę, to radzę ten odcinek omijać, idąc polną drogą z Bartnego prosto na Przełęcz Majdan. Wpadnięcie zimą do tego bagna może zniweczyć całą wyprawę.
Poniżej zrzut ze strony https://mapa-turystyczna.pl/
http://www.wedrowki.com/zag/Bartne.jpg
na którym pogrubiłem na czerwono feralny odcinek i zaznaczyłem na zielono lepszą alternatywę.

viewtopic.php?t=10981
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Feszter

N 04 gru, 2016

Dzięki za info - w Bartnem planuję spanie więc rano startując uwzględnię Twoją sugestię.
Tak się składa że akurat czytam bloga o przejściu GSB, który szczegółowo opisuje m.in. poruszany przez Ciebie błotny problem
http://ginvilla.blogspot.com/2013/08/gsb-ii-etap-15-dzien-bartne-przeecz.html
A tak poza tym szperam w tym forum w poszukiwaniu czegokolwiek na temat GSB - i widzę że temat wielokrotnie wałkowany - zatem samoistnie stworzyła się obszerna baza informacji

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 04 gru, 2016

Oj tam, oj tam... Jacek z Leśną Duszą wycofali się z tego bagniska. Ja mogę się "pochwalić" pełną przeprawą :wink:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

N 04 gru, 2016

Lucass napisał(a):Oj tam, oj tam... Jacek z Leśną Duszą wycofali się z tego bagniska. Ja mogę się "pochwalić" pełną przeprawą :wink:

My szliśmy od Bartnego, zatem uwalać się w bagnie nie wiadomo na jaką głębokość nie było dobrym pomysłem.
Gdybyśmy tak jak Lucass (z przyległościami :wink: ) widzieli niemal światła bacówki nadchodząc z przeciwnej strony, to kto wie... Ale wtedy po całonocnej i półdniowej ulewie nie wyglądało to dobrze, wręcz bardzo niedobrze.
Sugerowałem nawet w PTTK-u zmianę przebiegu szlaku znanym tu obejściem, ale wtedy szlak omijałby Bacówkę PTTK...

Na niektórych szlakach takie odcinki są poprowadzone pomostami. Tu wystarczyłyby dłuższe kłody ścięte na płasko, ale z jakichś powodów tego nie ma... A skoro ten kto zna obejście nie idzie przez bagna, to chyba warto, by gospodarz szlaku nad tym się pochylił.
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

Feszter

GSB w max 21 dni 17.04 - 5.05.2017

Pn 20 lut, 2017

Witam po zimowej przerwie.
Na nizinach po śniegu praktycznie nie ma już śladu, a i prognozy długoterminowe nie wskazują na powrót zimy.
Zatem zabieram się do szlifowania formy i kompletowania wyposażenia.
Do planowanej próby zmierzenia się z GSB zostało mi już równo 8 tygodni.
Może jednak znajdzie się ktoś chętny na towarzystwo - na całość bądź fragmenty?

wiehoo

Ulubione góry: tatry

N 19 mar, 2017

cześć
mam pytanie gdzie masz nocleg w Hańczowej,
ja też się wybieram , ale startuję z Krościenka 11lub 12.06
w kierunku Bieszczad.
poprzedni odcinek zrobiłem w 2016

Zawrat

Pn 20 mar, 2017

Hańczowa internat szkoły rolniczej zaraz przy szlaku pytać miło i było tanio ful wypas spanie łazienki świetlica .Nocowałem w 2015 przechodząc GSB polecam , umożliwiają noclegi żeby nie zlikwidowali im internatu .

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów