Dufourspitze, Grauspitz, Zugspitze - lipiec 2020

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Dufourspitze, Grauspitz, Zugspitze - lipiec 2020

Śr 01 sty, 2020

Cześć,

W ramach Korony Europy propozycja wyjazdu na trzy alpejskie szczyty z KE.
W skrócie założenia mam takie:
1) udział w wyprawie na Monte Rosa organizowanej przez jedną z agencji (zdobycie kilku czterotysięczników w masywie Monte Rosa, w tym przy sprzyjających warunkach Dufourspitze). Wyprawa trwa 9 dni, koszt w zależności od agencji to około 4000 PLN
2) przejazd w okolice Liechtenstein i wejście na Grauspitz
3) przejazd do Ga-Pa i wejście na Zugspitze.
Pkt. 2 i 3 zakładam, że zrobilibyśmy w 7 dni, po drodze albo inne góry, albo zwiedzenie jakichś miast (np. Zurych).

W skrócie więc chciałbym połączyć wyjazd z agencją na Monte Rosa z wejściem na dwa kolejne szczyty z KE.

Jeśli ktoś byłby chętny takim scenariuszem, to możemy omówić w szczegółach.

Termin w zależności od wyboru agencji na Monte Rosa, wstępnie środek lipca.

Pozdrawiam
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018, 7) Triglav-17.06.2019, 8) Ben Nevis-25.06.2019, 9) Rysy-05.09.2019, 10) Śnieżka- 10.11.2019

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Dufourspitze, Grauspitz, Zugspitze - lipiec 2020

Śr 08 sty, 2020

Hej,

Termin dość odległy dla mnie żeby cokolwiek zaplanować. Dufour dla mnie za wysokie progi, ale jeśli będziesz szukał niezależnie na Grau i Zug, rzuć przypominajkę bliżej terminu. Przy Grau miałem jeszcze plan się kawałek po Ratikonie kopnąć. W okolicy Zug mniej chętnie bo tam pewnie będzie dziki tłum w tej porze roku.

A generalnie jakimiś innymi lokacjami do KE i nie tylko jesteś zainteresowany? Bo coś na pewno w tym roku będę kminił :) W zeszłym udało się zrobić Mulhacena, Musałę (dla zasady bo o wiele bardziej podobało mi się na niewiele niższym pirińskim Wichrenie :)) i Dinarę.

W kontakcie!

Pozdrawiam,
Mariusz

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Śr 08 sty, 2020

Hej,

Jak najbardziej możemy się umawiać na sam Grau i Zug, tylko że wtedy byśmy oczywiście się łapali gdzieś w okolicach Lichtenstainu. Tak jak pisałem, na obie te góry przewiduję wstępnie około 7 dni, więc na pewno byłby czas na Ratikon. Tego tłumu na Zugspitze (zwłaszcza w tym terminie) sam się obawiam.

Jeśli chodzi o inne lokalizacje, to jak najbardziej wchodzi w grę. W czerwcu myślałem o Olimpie (są tanie loty do Salonik) albo o Carrantuohill w Irlandii (tanie loty do Shannon). Ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Z drugiej strony myślałem żeby jeszcze z kolejnym sezonie połączyć szczyty z KE z Grecji, Macedonii i Albanii (rozszerzając to jeszcze o górskie rejony na południu Macedonii (Pelister) i Góry Przeklęte na północy Albanii (w nich już byłem, ale w części czarnogórskiej i to są super góry, gdzie nie ma totalnie nikogo). Także inne kierunki jak najbardziej.

Pzdr.
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018, 7) Triglav-17.06.2019, 8) Ben Nevis-25.06.2019, 9) Rysy-05.09.2019, 10) Śnieżka- 10.11.2019

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Cz 09 sty, 2020

Hej, fajnie będę śledził wątek :) I jasne wtedy łapać się trzeba będzie gdzieś w okolicy.

Olimp jak dla mnie to petarda! Byłem we wrześniu '18 na Mitikasie, ładna pogoda się nam szczęśliwie trafiła na szczytowanie, a dzień wcześniej widoczność była bardzo słaba. Warto tak 3-4 dni spędzić w paśmie, co niestety nie było mi dane i z lekkim żalem opuszczałem to miejsce. Na pewno warto!

Irlandia też mi zaświtała w ostatnich miesiącach jako target, bardzo ciekawie się zapowiada Carrantuohill i okolica. Kminiłem trochę żeby to połączyć ze Snowdonią w Walii, ale jakoś loty dziwnie drogie znajdywałem...

Bałkany zawsze bardzo chętnie, Pelister akurat kiedyś zaliczyłem, ale Korab i Przeklęte jeszcze czekają. Lokalsi polecali też pasmo Szar na pn. Macedonii.

Jakby się plan jakiś rodził będę też dawał znaka. Pozdrowienia! Mariusz

lusd.pl

Ulubione góry: Tatry, Alpy

Pt 14 lut, 2020

Witam.

W jakim dniu planujecie Dufourspitze? Akurat będę w lipcu od włoskiej strony monte rosa wieć, moglibyśmy się dogadać. Ja jadę sam więc pasowało by się przypiąc chociaż na lodowcu. Ja będę próbował 19 albo 20 lipca o ile siła wyższa pozwolii znajdzie się ktoś na line.
Pozdrawiam
Łukasz Suder

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów