Latem 2020 w dziewicze szczyty Afganistanu

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

pijawka

Ulubione góry: chyba pamir

Latem 2020 w dziewicze szczyty Afganistanu

Wt 01 paź, 2019

Cześć,
Latem przyszłego roku jedziemy we dwoje w rejon Korytarza Wachańskiego a dokładnie w dolinę Quala Panja. Dostępnych jest tam kilkanaście 5-cio i 6-ściotysiecznych szczytów. Kilka z nich nadal nie jest zdobytych. Poza tym parę górek typowo trekkingowych ale można też się powspinać. Szukamy dwóch chętnych osób najlepiej gdyby mówiły chociaż trochę po rosyjsku lecz nie jest to warunek.

horyzont

Ulubione góry: Karkonosze

Re: Latem 2020 w dziewicze szczyty Afganistanu

N 17 lis, 2019

Cześć, właśnie teraz natknęłam się na ten post, czy już macie komplet chętnych osób na tę wyprawę? Jeśli nadal nie, to chętnie dołączę do Was.
Pozdrawiam
Wrocławianka ( tak mnie nazwano na tym portalu)

Kinimod666

Ulubione góry: wszystkie

Śr 20 lis, 2019

hej, miałem plan 2020 Kirgizja i jakieś siódemki ale chętnie bym dołączył do Was kiedy chcecie jechać na ile i za ile? pozdrawiam

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

Cz 21 lis, 2019

Witam serdecznie,
Już ponad miesiąc temu miałem odpowiedzieć na Twój post Pijawka, ale najważniejsze, że w codziennym zgiełku życia znalazła się chwila.

W sierpniu tego roku wraz z partnerką mieliśmy podobny plan. Udało się zdobyć ponad 1,5 miesiąca urlopu zwiedzić Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Przebyć całą Drogę Pamirską od Osz do Duszanbe, odkryć Korytarz Wachański, podejść 500m powyżej przełęczy Piku Karola Merxa, zrobić rekonesans możliwych przejść granicznych do Afganistanu, przekroczyć granicę, zdobyć lokalne informacje dotyczące dotarcia pod szczyt Kohe Hevand i Sakan Sar. W tym roku wyjątkowo nie miała to być wyprawa wysokogórska. Nasz cel na 2020 to aklimatyzacja na Piku Karola Marxa, przejście mostem granicznym z wioski Vrang (most wraz z przejściem na załączonych zdjęciach ), zdobycie Kohe Hevand + jeszcze jeden szczyt lub lodowiec Anoshah Glacier. Jeśli starczy czasu to treking w okolicach Noszak. To tylko wstępny zarys wszystko zweryfikuje lokalna sytuacja polityczna.

Jeśli chodzi o koszta to na samym początku wiza do Tadżykistanu wraz z permitem GBAO 70$ do załatwienia przez internet w 48h.
Wiza do Afganistanu wraz z jakąś deklaracją, że w razie śmierci nie wniesiemy roszczeń do rządu afgańskiego cena 100 euro czas oczekiwania prawie 2tyg.
Do tego dość kosztowny przelot i transport do wioski Vrang. Z racji wycieczki objazdowej i rekonesansu wybraliśmy ukraińskie linie lotnicze z Warszawy przez Mińsk do AłmaAty w dwie strony za 1200zł.
Najwygodniej było by teraz lecieć do Duszanbe i wynająć kierowcę, który zwiózł by nas do wioski Vrang lub dołączyć do innych podróżujących.
Po stronie Afgańskiej będzie zdecydowanie taniej.

Nie wiem co więcej mogę dodać na chwilę obecną. Jeśli mi się coś przypomni lub jeśli będą jakieś pytania postaram się przekazać dodatkowe informacje zainteresowanym.
Wrzucam poniżej kilka zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
upload photos

pijawka

Pt 22 lis, 2019

Trochę mnie tutaj nie było za co przepraszam.
Wylot planujemy 5-go lipca a powrót 1-go lub 2-go sierpnia. Celem jest niezdobyty dotąd Koh-e sar-e darah-ye jokham czyli Ukryty szczyt doliny Darah.
Wysokość to około 5860-5900mnpm.
Podajcie jakieś namiary na siebie, potrzeba nam jeszcze dwóch osób.

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

Wt 03 gru, 2019

Witam jeszcze raz,
Namiary na siebie podesłałem na e mail za pośrednictwem forum.
Jak na razie bez odpowiedzi.
Jestem bardzo zainteresowany wyjazdem.
Jako, że jestem z Olsztyna wylot będę planował z Kaliningradu, gdyż bilety są o połowę tańsze, a wprowadzony ruch bezwizowy znacznie ułatwia nam podróżowanie po Obwodzie. Na chwilę obecną do AłmaAta możemy dolecieć za mniej niż 1000zł. w dwie strony w podanym terminie. Biszkek to wydatek około 1200zł. W grę wchodzi jeszcze Osz. Duszanbe mała ilość lotów i dość wysoka cena. Czasu pozostało dużo, więc loty z pewnością się pojawią.

pijawka

Śr 04 gru, 2019

Dzieki Dawid za odpowiedz,
Niestety żadnego maila nie dostałem:(
Jeśli chodzi o loty to tylko do Dushanbe. Stamtąd jeszcze dwa dni drogi do Iszkaszim.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów