Szwecja

Moderator: Moderatorzy

Stary Tramp

Szwecja

Śr 15 cze, 2005

Czy ktoś może coś powiedzieć o parku narodowy Abisco w Szwecji? Ewentualnie coś o interesujących trasach górskich na północy Szwecji? :?:

Mirosław Sadowski

Ulubione góry: Beskid Niski

północna Szwecja

Cz 16 cze, 2005

Byłem w rejonie Abisko. Przeszliśmy z Nikkaluokty pod Kebnekaise, na szczyt i z powrotem. Z Abisko na płudnie wzdłuż granicy Norwesko-Szweckiej biegnie znany Szlak Królewski (kungsladen). Baza noclegowa z bezobsługowych schronach, szlaki wiodą dolinami (posiadam mapę tamtego rejonu- w zasadzie nie do dostania w Polsce), często mogą zdarzać się obszary podmokłe (specyjalne buty typu gumiaki). Pogoda zmienna, ale nie mroźna. Tereny PRZE-PIĘ-KNE!! Opisałem na http://www.sternet.pl/mirosado/skandynawia.php Dojazd najtańszy własnym samochodem. Po drodze noclegi darmowe byle nie bliżej niż 150m od domostw (prawo nie zabrania obozowania w lesie). Wódkę zakupić należy na promie i sprzedawać na campingach- idzie jak ciepłe bułeczki z niezłą przebitką. Służę jakby co informacjami mirosado@wp.pl

Stary Tramp

Re: Szwecja

Cz 16 cze, 2005

Dziekuję Mirek!
Na pewno zgłoszę się do Ciebie z pytaniami. Bardzo ciekawie piszesz o tej wyprawie! My myśleliśmy, że na północy jest dosyć sucho, ale to chyba pomyłka :oops: Chyba, że Wy po porostu mieliście pecha.
W kazdym razie teraz czeka mnie dużo pracy w związku z przygotowaniami - juz nie mogę się doczekać!
pozdrawiam! :lol:

Julaian

Re: północna Szwecja

Pn 20 cze, 2005

Mirosław Sadowski napisał(a): Wódkę zakupić należy na promie i sprzedawać na campingach- idzie jak ciepłe bułeczki z niezłą przebitką. Służę jakby co informacjami mirosado@wp.pl

Czy w Szwecji jest prohibicja, lub jakieś inne utrudnienia w sprzedazy alkoholu? Jak to jest ? W jakiej cenie można sprzedać 1/2 l na campingu?

Stary Tramp

Re: Szwecja

Pn 20 cze, 2005

no właśnie! a może oni nie mają tak dobrego alkoholu jak my tu w Polsce? Jak wezmę dużo ze sobą to może zwróci mi się koszt wyjazdu :lol:

Mirosław Sadowski

Ulubione góry: Beskid Niski

odpowiadam Julaianowi

N 26 cze, 2005

W Szwecji była prohibicja dawno temu, bo Szwedzi (ogólnie Skandynawowie) pili jak "szewcy". Teraz są poważne ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Tylko w dużych miastach, specyjalne sklepy, sprzedaż na dowody osobiste, itd. Ale mieszkańcy pędzą gdzie i co się da. Żadnemu rodowitemu Szwedowi w miasteczkach nie udało się nam sprzedać ani kropelki. Za to turyści na kempingach, którzy pozbawieni są możliwości zakupu biorą flaszkę"od ręki". Podobnie młodzi turyści w schronisku w Nikkaluokta (np. szwedzcy studenci). Z tego co pamietam 1/2 l szła za 100 koron (wówczas, czyli w 2001 było to 50zł, przy sklepowej w Polsce 25zł). Przede wszystkim zwracają uwagę na %. Polonez 45% idzie drożej.

Powrót do Inne Relacje