Modyń lubo Pasmo Łososińskie

Tatry, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie

Moderator: Moderatorzy

mauroziom

Ulubione góry: .

Modyń lubo Pasmo Łososińskie

Pn 24 mar, 2008

Planuje jutro (wtorek) wybrać się na jedną z tych dwóch tras wymienionych w temacie. Mam jednak problem, i tutaj liczę na waszą pomoc. Która z tych dwóch tras jest bardziej atrakcyjna, warta przejścia jako pierwsza?:
Kamienica - Modyń - Przeł. pod Ostrą - Limanowa
czy może:
Limanowa - Sałasz - Jaworz - Męcina

Bardzo proszę o pomoc, najlepiej jak najszybszą ze względu na czas wycieczki.

PS. nie wiedziałem w którym dziale to zamieścić, więc jeśli zrobiłem to w złym to z góry przepraszam. pozdrawiam
„WOBEC PIĘKNA GÓR CZUJĘ, ŻE ON JEST... I WTEDY ZACZYNAM SIĘ MODLIĆ” - Jan Paweł II

Maciek "Mauro" Urban

jano

Re: Modyń lubo Pasmo Łososińskie

Pn 24 mar, 2008

Szedłem kiedyś tą pierwszą trasą i ją polecam
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

eMTe

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Re: Modyń lubo Pasmo Łososińskie

Wt 02 lis, 2010

A ja przeszedłem tą trasę kilka dni temu, szukałem potem trochę informacji o tym, którędy szedłem, i wyskoczyło mi to forum. Postanowiłem napisać, bo się nie zgadzam z poprzednikiem a niedobrze kiedy na dany temat jest tylko jedna opinia ;)

Trasa jest nieciekawa, poza niezbyt górską wspinaczką na i zejściem z Modynia (na górze nic nie ma, wszędzie dokoła las, zero jakichkolwiek widoków, nawet gdyby ktoś się uparł i wlazł gdzieś w chaszcze na zboczach to dziury w drzewostanie nie odnajdzie) prowadzi cały czas wioskami (niezbyt urokliwymi) i szosami. Dwa momenty, dla których warto nią przejść to polanka pod Modyniem nad wioską Zbludza skąd piękny widok na Lubań i wyjście z lasu na Modyniu (nie cierpię żeńskiej formy tej góry i nie używam jej) na dolinę, z której najpiękniejszy chyba widok na Mogielicę - stąd naprawdę widać jej "kopiasty" charakter. Generalnie jednak trasa bardziej nuży niż daje satysfakcję i chce się ją jak najszybciej zakończyć.

Drugą nie szedłem, więc się nie odzywam.

Powrót do Karpaty