Matyska - Golgota Beskidów

Tatry, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie

Moderator: Moderatorzy

Zdzisław

Matyska - Golgota Beskidów

Pn 25 lut, 2008

Wczoraj byłem na Matysce, niewielka górka w Radziechowach k. Żywca. Ciekawe miejsce zwłaszcza Droga Krzyżowa prowadząca ze wsi na szczyt górki. Niespotykane gdzie indziej "stacje" skłaniają do refleksji zwłaszcza teraz w okresie wielkiego postu. Ze szczytu piękna panorama na Beskidy, od Skrzycznego aż po Babią. Polecam.
Z Żywca autobus MZK (5) podjeżdża aż do początku szlaku, przystanek Radziechowy II.
tutaj zdjęcia z wyjazdu.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: Matyska - Golgota Beskidów

Wt 26 lut, 2008

Widziałem zdjęcia i muszę przyznać, że miejsce jest niesamowite, szkoda, że ze względu na złe samopoczucie nie udało mi się z Tobą wybrać. Wiem jednak, że na pewno tam zawitam, ciekawe tylko, kiedy skończą pozostałe stacje, bo te które masz na zdjęciach, wyglądają bardzo ciekawie.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Powrót do Karpaty