Wejście na Świnicę na wesoło :-)

Tatry, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie

Moderator: Moderatorzy

tajniak

Re: Wejście na Świnicę na wesoło :-)

Pt 30 cze, 2006

nic nie poradze ze dla mnie oprocz gor, ogromne znaczenie maja miejscowosci podgorskie z ktorych zaczynam wedrowke. A zakopanego po prostu nie moge scierpiec, z jego cepeliowskim folklorem, zdzieraniem z turystow na kazdym kroku, smrodem spalin, parkingow, markecikow itp. Nie przepadam tez za przepelnionymi schroniskami w ktorych musze nocowac bo pod kosowa musze sie bac straznika. A pochody wymalowanych panius, paniczykow w garniturkach dzialaja na mnie wyjatkowo odstraszajaco. Te czekania na orlej pod drabinka bo jakas matrona w klapeczkach nie moze zlezc albo akurat lezie rozwrzeszczana wycieczka gimnazjalistow. A pozostaje mi chodzenie po tatrach latem- zima sie boje- przezylem juz jedna lawine wiec mi stanowczo wystarczy..lubie czuc skale pod nogami. Majac choc tydzien wolnego wole skoczyc do rumunii gdzie gory sa porownywalnej wysokosci do tatr, ale puste zamiast stonki spotykam tam autentycznych pasterzy i moge spac gdzie mi sie podoba. Lubie poczucie wolnosci, a tatry mi go nie daja, gdy musze isc jak kon w kieracie wzdluz barierki ogladajac plecy przede mna

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 30 cze, 2006

Coś w wytłumaczeniu tajniaka jest narzeczy... A góry Rumunii są piękne !!!
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Was

Pt 30 cze, 2006

tajniaku, a może zamiast od polskiej wychodź w Tatry od slowackiej strony?

PS.
Ja tez staram się zakopane jak najszybciej opuścić ;)
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

jano

Pt 30 cze, 2006

Ja też najczęściej jeżdżę w Tatry Słowackie ale z naszymi Tatrami wiąże mnie wiele wspomnień i sentymentu przez wzgląd na ludzi których spotkałem na swojej drodze zwłaszcza na Hali Gąsienicowej i w Moku :D Zakopane też ma swój urok :D

a.dan.ti

So 01 lip, 2006

ale po sezonie, po sezonie...

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

So 31 maja, 2008

Dzięki, Uriel, żeś mi podrzucił tego linka.
Opis prześmiewczy, ale każdy ma do tego prawo. Realistycznych, mrożących krew w żyłach opisów wejść [np. na przełęcz KARP] jest multum w necie, a taki o lajtowy przekaz [czasem jednak przelajtowany], pozwala na odczucie dystansu do sprawy. Przecież nie każdy idzie w góry, żeby się bać, bo przecież łańcuchy i przepaście... no i żeby potem znajomi truchleli jak osiki wysłuchując nieprawdopodobnych opowieści.
W sumie fajna robota. Pisz dalej.

Pozdr.
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

Poprzednia strona
Powrót do Karpaty