Tatry - prawie na Kopę Kondracką zimą

Tatry, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie

Moderator: Moderatorzy

Avatar użytkownika
Sebastian Słota
 
Posty: 92
Dołączył(a): So 21 sty, 2017
Lokalizacja: Kraków
Ulubione góry: Pieniny, Mała Fatra

Tatry - prawie na Kopę Kondracką zimą

Pn 13 lut, 2017

W listopadzie przyszła do nas zima, w górach zrobiło się biało, co w ostatnich latach było rzadkością o tej porze roku. Postanowiliśmy zażyć trochę zimowych klimatów i wybrać się zimową wycieczkę w Tatry. Jako że w listopadzie dzień krótki, trzeba było zaplanować „w miarę” krótką wycieczkę. Na cel wędrówki wybraliśmy Kopę Kondracką w masywie Czerwonych Wierchów niebieskim szlakiem od Kuźnic poprzez Dolinę Kondratową i Przełęcz Kondracką (pod Giewontem). Zakładaliśmy, że na Przełęcz Kondracką powinniśmy dotrzeć, a dalej się zobaczy – w zależności od warunków. Spakowaliśmy kijki i raki i w drogę!
O ile do Przełęczy Kondrackiej była świetna pogoda, to podczas podejścia na samą Kopę otoczenie się zmieniło, z sielanki wpadliśmy w podmuchy wiatru wiejącego na grani. Wiało bardzo mocno, z grani zawiewał śnieg, sceneria momentalnie zrobiła się bardziej „himalajska”. Po krótkiej naradzie postanowiliśmy podejść tylko pod taką górkę położoną mniej więcej w połowie drogi na Kopę Kondracką, z której powinny być lepsze widoki i potem wrócić na dół.
Sceneria na grani była jak na jakimś ośmiotysięczniku, a nie w Tatrach. Doszliśmy na planowane miejsce, a potem zeszliśmy na dół.
Wycieczka była bardzo udana, pomimo braku wyjścia na Kopę Kondracką. Wrażenia widokowe były wspaniałe, zima w górach bajeczna. Nie zawsze trzeba dojść do celu, żeby wrócić zadowolonym. W końcu po górach chodzi się dla wrażeń, a nie dla kilometrów i metrów podejść.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pełna relacja z wycieczki i dużo więcej zdjęć na moim blogu:

http://sebastianslota.blogspot.com/2016 ... racka.html

Sebastian Słota

Michał_DG
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 06 lut, 2017
Ulubione góry: Beskidy

Re: Tatry - prawie na Kopę Kondracką zimą

Pn 13 lut, 2017

Widoki piękne. Jak poprawię formę to pomyślę o takim
wypadzie zimowym.

Powrót do Karpaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość