Z 7 latkiem Pico del Teide

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

magda75

Ulubione góry: Karkonosze, Tatry

Z 7 latkiem Pico del Teide

N 15 lut, 2015

Jak się przygotować do wejścia z dzieckiem na Teide? Doświadczenie mamy zerowe, jedynie co tygodniowy trekking po polskich górach. Syn chętnie chodzi po Karkonoszach-tam mieszkamy, jednak nie był wyżej niż na Śnieżce. Ubranie będzie miał odpowiednie, tylko obawiam się o trudność podejścia i zawartość tlenu w powietrzu. Raczej myślę o wjechaniu wyciągiem.Zamierzam parę dni wcześniej podjechać na parking i pokręcić się po okolicy. Czy polecacie jakiś szlak?
Dziękuję z góry za wskazówki, Magda.

1K9S4G8

Ulubione góry: Beskidy

Re: Z 7 latkiem Pico del Teide

So 21 lut, 2015

Według mnie jest to jak najbardziej możliwe. Nasz pięciolatek wszedł gdzieś do połowy, ale według mnie to wina błędów dorosłych. Nasz synek dużo chodził po górach prze del Teide.
Ja wchodziłem na szczyt z dołu, mama wjechała z młodym kolejką. Niestety według mnie zrobili błąd i od razu pognali do góry. Młody dosłownie biegł do góry i podobno w połowie trasy zaczął gadać jakieś dziwne teksty. Żona w obawie zeszła z nim na dół. Ja niestety wszedłem na górny poziom kolejki jakieś pół godziny po nich.
Według mnie trzeba było na spokojnie po wjeździe kolejką poczekać na górze choćby i z pół godziny, godzinę i spokojnie później wchodzić do góry. Na poziomie górnej stacji kolejki jest gdzie pospacerować i też są nieziemskie widoki. A później na szczyt, nie ma daleko.

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

N 22 lut, 2015

Jeżeli zamierzasz wjechać kolejką to syn powinien dać radę, bo podejście z górnej stacji nie jest długie ani trudne. Ponieważ jednak jest to dziecko, to z uwagi na możliwość nagłej zmiany ciśnienia na pewno trzeba szczególnie zwracać na niego uwagę, a i podjazd dzień wcześniej na parking i pokręcenie się po okolicy jest dobrym pomysłem. Pamiętaj też, że osoby jadące kolejką obowiązuje konieczność rejestracji wejścia na szczyt. Można to zrobić przez internet.
Co nieco o tym szczycie możesz poczytać na mojej stronie: http://na-szczytach.blogspot.com/2013/1 ... 18m-n.html
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

magda75

Pt 27 lut, 2015

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki. Już straciłam nadzieje, że ktoś odpisze.
Wiem, że trzeba zarejestrować się na stronie Parku Narodowego w celu rezerwacji miejsca. Również przez internet chce kupić bilety na kolejkę. O której godzinie najlepiej wjechać? Czy wystarczy być o 9.00, aby zdążyć przed tłumem?
Chcemy 1-2 dni wcześniej pooglądać formacje skalne, mam w planach podjechać do Vilaflor-Monte del Aqua, Roques de Garcia i Azulejos. Może jeszcze jakieś propozycje?
Pozdrawiam serdecznie-Magda.
pawelk84-Twoją stronę już wcześniej oblukałam :)

bartoszv3

Ulubione góry: Karpaty

Pn 02 mar, 2015

Magda! Synka na "barana" w razie potrzeby i do przodu! ;)

magda75

So 30 maja, 2015

Daliśmy radę!!! Parę dni wcześniej kręciliśmy się po okolicy, od Vilaflor po El Portillo. Na 3 lub 4 dzień z rana pod wyciąg zanim przyjechały autobusy. Przy stacji górnej wiało, później znacznie mniej, dopiero przy kraterze znów było nieprzyjemnie. Młody miał gorsze chwile i był plan, że wejdę sama. Ale chwilę odpoczął i wszedł na górę. Mąż miał nieznaczne zawroty głowy, ja też, a dziecko nic. Później wielka radość!!!!

grzecho83

Ulubione góry: Tatry i reszta górskiej części Europy

Pt 06 sty, 2017

Hej. Jeśli wejście z 7-latkiem na być od górnej stacji kolejki i podejście na szczyt to jak najbardziej wycieczka dla każdego. Wiadomo warto na szczycie zwrócić uwagę na zachowanie dziecka ze względu na wysokość - ale tak samo dotyczy to osób dorosłych jak i dzieci (dotyczy to małego odsetka osób wjeżdżających kolejką, ponieważ bardzo szybko zmienia się wysokość do pokonywanego czasu ok. 8 minut ponad 1000 metrów ). Warto zaopatrzyć się w jakąś bluzę z kapturem, bądź kurtkę ponieważ bardzo na szczycie jest wietrznie. W sezonie zimowym polecam rękawiczki i czapkę lub coś z kapturem, ponieważ w listopadzie na plaży było + 25-30 stopni, a na szczycie w nocy i z samego rana było podobno nawet -15. Zaznaczam, że normalnie temperatura na szczycie waha się w granicach zera i były to dość zaskakujące warunki.
Jeśli chodzi o wjazd kolejką do górnej stacji La Rambleta na wysokości 3555 m n.p.m. to warto być przed 9, ponieważ po 9 przyjeżdża bardzo dużo autokarów wycieczkowych i w momencie robi się spora kolejka.
Natomiast jeśli chodzi o wejście na szczyt z dzieckiem z parkingu Montana Blanca przez schronisko do górnej stacji kolejki, a następnie na szczyt to z dzieckiem nie polecam. Wyprawa jest męcząca dla osoby dorosłej ok. 6 godzin w podejściu z przerwami na jedzenie, przy braku urozmaicenia krajobrazu i dość mozolnym i męczącym podejściu do schroniska - byłoby to męcząca i nudna wyprawa dla dziecka moim zdaniem.
Chyba, że naprawdę 7-latek jest wprawiony w boju - ale i tak polecałbym opcje z wejściem i zjazdem kolejką, bądź w drugą stronę - wjazd kolejką i np. zejście do parkingu Montana Blanca (zaznaczam, że z parkingu Montana Blanca do parkingu Teleferico Teide jest ok. 2,5-3 km czyli około 30 minut).

magda75

N 22 sty, 2017

Hej, Chodziło mi o wjazd kolejką. Mój osobisty mąż przypanikował, że 7 letnie dziecko na takiej wysokości to brak odpowiedzialności, śmierć w oczach itd. Koleżanka po wjeździe czuła się źle, więc chciałam cokolwiek się dowiedzieć od tych wprawionych w bojach. Wycieczka się udała, syn szczęśliwy, mąż uspokojony był.

scandal

Ulubione góry: Sudety

Wt 04 kwi, 2017

No to dobrze, że się udało. Sama zastanawiam się, czy w tym roku tam nie lecieć.

Powrót do Z dziećmi w góry