Kto jedzie z dziećmi

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

AnnaK

Ulubione góry: Gorce

Re: Kto jedzie z dziećmi

Cz 09 maja, 2013

Odświeżam temat, bo może w tym roku znajdzie się ktoś chętny ;)
Sezon otwieraliśmy z moim 7-miolatkiem dwa tygodnie temu trasą z góry Chełm na Kudłacze ;)

Planuję w tym roku Śnieżkę, Gorc i Koninki (tam są fajne trasy edukacyjne). Może ktoś będzie się chciał dołączyć?

Mario430

Ulubione góry: Góry Słowacji

Wt 14 maja, 2013

Myśmy w tym roku z naszym 3,5 latkiem odbyli 2 wycieczki 1-dniowe. 1-go Maja (u nas zimno, a tam prawie 30st.) pojechaliśmy sobie na Małą Fatrę, dokładnie do Vratnej, mały przeszedł cały żółty szlak aż do chaty na Gruni na nóżkach, a tam czekała go nagroda - Plac zabaw. No i tu dodatkowo mnie zaskoczył, bo wyobraźcie sobie, że pociągnął mnie w stronę Południowego Grunia - kto był to wie jak tam stromo się idzie (szczególnie pod wyciągiem), no i odeszliśmy jakieś 10-15min od chatki, a z powrotem był bieg-ale się mu podobało. Na dół już zniosłem go w nosidle bo był padnięty. A druga taka króciutka wyprawa to do chaty Grabowa (Beskid Śląski), również do góry całą trasę zaliczył na nóżkach, no niestety nagrody nie było, bo chata nieczynna - z tego co udało mi się dowiedzieć, będzie rozebrana i postawiona na nowo-planowane otwarcie lato 2014.
A na Boże Ciało planujemy zresztą podobnie jak w zeszłym roku Dolinę Roztoki (noclegi w schronisku). Byleby pogoda dopisała, bo chcielibyśmy dojść tym razem do schroniska w Dolinie 5 Stawów. No cóż zobaczymy.

mawa73

Ulubione góry: Beskidy

So 18 maja, 2013

Witam! Zarejestrowałam się na forum przed chwilą, więc na razie się "rozglądam", ale chętnie zgłoszę swój akces. Jeżdżę z dzieciakami (chłopak 8 lat, córka 11) najczęściej w Beskidy - Wisła, Szczyrk lub Sudety (w wakacje); mieszkamy w Sosnowcu. Dzieci chodzą bardzo chętnie, lubią to, zresztą są w ogóle sprawni i wysportowani. Mamy ochotę na dłuższe wypady (tzn. z noclegiem w schronisku) np. w okolice Babiej Góry czy Tatry, ale trochę się powstrzymuję ze względu na to, że chodzę z nimi sama - mąż nie może (choroba), a nasi znajomi nie wytrzymują długich tras :roll: W towarzystwie na pewno byłoby fajniej i bezpieczniej. Ja nie wszystkie weekendy mam wolne, ale będę tu zaglądać i może się uda jakaś wspólna wycieczka? Pozdrawiam! Marzena

mawi

Ulubione góry: Tatry

So 18 maja, 2013

Ja chodzę z 12letnią obecnie córką. Może z czasem uda nam sie dograć jakiś weekend. Urlop zawsze spędzam w Tatrach. (Beskidy i Sudety to teren mi jeszce nie znany).

Zenith

Ulubione góry: Góry złota i pieniędzy ;)

Pt 26 lip, 2013

Czy ktoś planuje jakieś wyjazdy rodzinne w drugiej połowie sierpnia? Moje chłopy mają 3 i 6 lat, dla nich to byłby debiut w górach, więc coś łatwiejszego byłoby wskazane.
Oh, you've got a North Face jacket! You must be on so many adventures...

elaton

Ulubione góry: Bieszczady

Pt 29 sie, 2014

Witam, widzę, że temat wyciszył się rok temu. Mam nadzieję, że chociaż cisza na forum, to w realu się dużo podziało! Czy przez ten rok nawiązały się nowe przyjaźnie i zgrały się grupy? Chętnie dołączymy do takiej grupy (mama lat 40, dziewczynki 12 i 14), najchętniej +/- rówieśniczej i niezbyt wymagającej, ponieważ nie mamy doświadczenia. Wyjazdy 1-2 dniowe, weekendowe. Góry dowolne, byle niezbyt wysokie ;) Jesteśmy z Krakowa.

bizrun

Pt 05 wrz, 2014

Ja jeszcze mam za małe dzieci, żeby się na taką wyprawę wybrać, ale trzymam kciuki:)

slavio

Ulubione góry: alpy,bieszczady

Pt 05 wrz, 2014

My jedziemy do Pokrzywnej w gorki we wrzesniu z maluchami na 1 lub 2 dni ( 1,5 i 3 latka) .Może ktos ma ochote?? :D

maria.walczak

Ulubione góry: Tatry

Pn 15 wrz, 2014

My wybieramy się w Sudety z naszym 2 letnim synkiem :D To jest nasz pierwszy wyjazd. Mam nadzieję że podołamy.

mularka 2007

Ulubione góry: sudety

Pt 26 wrz, 2014

Cześć :-)
zamierzam zabrać mojego 7 letniego synka na wyprawę w góry. Jestem z Opola. Może ktoś z okolic byłby chętny z dzieckiem lub z dziećmi to chętnie dołączymy w któryś weekend. Chciałabym zacząć może od Śnieżnika...Proszę o kontakt

Martuf

Ulubione góry: Sudety

Jednodniowe wypady w Sudety

Cz 16 kwi, 2015

Witam,
razem z córką (lat 6) regularnie robimy sobie jednodniowe wypady weekendowe (zwykle sobota) z Wrocławia w Sudety (Izery, Karkonosze, Kotlinę Kłodzką - wszystko w zasięgu "jednego dnia"). Zdobywamy szczyty KGP i zbieramy pieczątki do książeczki GOT, ale też robimy sobie "spacery" po mało uczęszczanych szlakach wyszukując (czasami gubiąc się) ciekawych miejsc. Jeżeli ktoś miałby ochotę do nas dołączyć to zapraszamy. Dla przeważającej części naszych znajomych "wypad w góry" to spacer deptakiem w Polanicy Zdrój ;) lub (to dla bardziej wprawionych) wejście na Ślęzę od przełęczy tąpadła (Ci, którzy znają wejście wiedzą o co chodzi).

(Uwaga: Nie mamy zwyczaju korzystać z ułatwień typu wyciąg czy kolejka - chyba, ze zmusi nas do tego aura jak ostatnio gdy będąc na Śnieżce złapała nas ulewa i waliło piorunami :) - chociaż córka potraktowała zjazd z Kopy jako dodatkową atrakcję).

Staszko24

Ulubione góry: Karkonosze

Wt 30 cze, 2015

Jak z dzieckiem to ja bym raczej wybierał te góry w które da się pociągiem dojechać, bo to szkoda zdrowia i nerwów na podróże ciasnymi autobusami, albo stanie w korku w aucie. A tak dzieciak może wstać, patrzeć przez okno, do łazienki nie trzeba przerywać trasy. A promocji dla wyjazdów rodzinnych na bilety nie brakuje, czy to regio, czy dalekobieżne interRegio, coś się taniej znajdzie.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 01 lip, 2015

Tiaaa... tylko taka opcja dojazdu bardzo mocno ogranicza cele niestety. A nawet te osiągalne mogą zniechęcić dziurawą siatką połączeń i czasami dojazdu - patrz Zakopane z Krakowa (pod cztery godziny przy dwóch godzinach z niewielkim hakiem autobusem) czy Krynica z Krakowa (pod sześć godzin przy trzech autobusem). Częstotliwość kursowania autobusów też nie jest bez znaczenia, bo przy pojedynczych połączeniach IR na dobę to nie jest nawet namiastka konkurencji.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Martuf

Ulubione góry: Sudety

Pt 03 lip, 2015

Jak się wyjeżdża wcześnie rano i wraca późnym wieczorem to korków nigdy nie ma.

Niestety ale pociągi na dolnym Śląsku bardzo mocno ograniczają. Nie da się nimi dojechać w bardzo wiele ciekawych miejsc a długość podróży zniechęca. Dojazd w Izery z Wrocławia to jest sama w sobie wyprawa :) Nawet w Karkonosze nie da się dojechać pociągiem bezpośrednio. Chyba jedyne górki na dolnym Śląsku gdzie można dojechać bezpośrednio to Rudawy Janowickie (stacja Janowice Wielkie).

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pt 03 lip, 2015

No tu już stanę w obronie kolei. Z Wrocławia jest 7 pociągów na dobę do Szklarskiej Poręby. Choć czas przejazdu (3,5 h) faktycznie na kolana nie powala.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Z dziećmi w góry