Karkonosze - szlaki

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

Wędrowniczka

Ulubione góry: Tatry

Karkonosze - szlaki

Śr 16 sie, 2017

Wybieramy się z młodymi (3 i 7 lat) w Karkonosze, dotychczasowe doświadczenie górskie nieletnich to na razie tylko spacer do Hali Ornak (6 km), młodsza była w nosidle. Jaki polecacie szlak w okolicach Karpacza lub Szklarskiej na początek, żeby się przetestować - tak do 5 km, bez dużych podejść, z ciekawymi widokami, skałkami czy schroniskiem po drodze? Jak dobrze pójdzie, spróbujemy dalej i wyżej :-)

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: Karkonosze - szlaki

Pt 18 sie, 2017

Witaj.
Trudna sprawa w wakacje, bo wiele sprzeczności:
1. Skały i schroniska: wyciągiem na Szrenicę lub na Kopę. Znajdziesz widoki, skały i "prawdziwe" schroniska :D
A spacer czerwonym z Kopy nad Mały Staw z Samotnią będzie niezapomniany. Widok jedyny na swiecie ! Ale też masę ludzi.
2. Podejście z dołu: do schronisk daleko, do najbliższego ze Szklarskiej (Kamieńczyk) - droga nudna, ludzi dużo, widoków nie ma - ale jest na końcu wodospad
3. Wodospad: to juz bym wolał wodospad Szklarki: ludzi też sporo, ale dzieciaki na pewno dojdą same, no i jest schronisko.
4. Mniej ludzi (dużo mniej), małe schronisko i piękna widokowa ścieżka: z Przełęczy Okraj niebieskim na Czoło. Ale podejście jest juz dość konkretne. No i na
Okraj jakoś trzeba dojechać.
Droga jest celem.

Wędrowniczka

N 20 sie, 2017

Dzięki wielkie, w Karkonoszach byliśmy lata temu bez dzieci i wcześniej się zdarzało, ale to inna perspektywa. Które zejście ze Śnieżki do Karpacza byłoby najbezpieczniejsze? A spacer Karpacz-Samotnia i powrót, jakieś większe podejścia?

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pn 21 sie, 2017

Trochę trudno mi precyzyjnie podpowiedzieć, bo ja zwasze za mocno podporządkowywałem sie dzieciakom i myślałem:
żeby sie nie zmęczyły
żeby chciały dalej iść
żeby było ciekawie
żeby były zadowolone
itd.
Podejścia są mniej więcej takie same. Czerwony przez Łomniczkę ma tylko bardziej stromą końcówkę - ale za to wygodne "schody" z głazów ułożonych w ścieżkę. I przepiękne widoki. Do Samotni chadzałem niebieskim: dużo lasu, piękna końcówka - czyli dojście do stawu.
Bierz wszystko !!! :D
Droga jest celem.

Wędrowniczka

Pn 21 sie, 2017

Wielkie dzięki, postaramy się!! W Samotni dawno temu spaliśmy, nigdy nie zapomnę ćwiczących tai-chi nad staem w porannych promieniach słońca :-)

magda75

Ulubione góry: Karkonosze, Tatry

Pt 25 sie, 2017

Ze Snieżki do Wangu przez Polanę Bronka Czecha najłagodniejsze, szczególnie jak pójdziecie szlakiem zimowym/ drogą dojazdową- czyli tzw. ceprostradą. Tylko tłumy na szlaku. Można rozważyć Pielgrzymy i Słonecznik, tam już luźniej. Jężeli wjazd na Kopę, to dalej do Lućni boudy prowadzi fajny szlak.
Także polecam wjazd na Szrenicę, a później Schr. pod łabskim, Vosecką boudę, jest wiele miejsc na szczycie, bo tam już płaskawo , są widoki, skałki, nawet źródła Łaby.

Powrót do Z dziećmi w góry