Gdzie w góry z 5 latką i 3 latkiem z noclegiem w schronisku

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

rosolak23

Ulubione góry: Tatry

Gdzie w góry z 5 latką i 3 latkiem z noclegiem w schronisku

N 23 lip, 2017

Witam. W tym roku zaczynamy przygodę z górami, za nami kilka mniejszych wycieczek którymi 5 letnia córka i 3 letni syn są zachwyceni i domagają się więcej. Córcia oczywiście o własnych nogach, syn częściowo na baranach u taty ale większość tras dreptał.
Zastanawiamy się gdzie zabrać dzieciaczki tak żeby syn dał radę przejść. Dzieciom spodobał się pomysł noclegu w schronisku więc proszę Was o pomoc w wybraniu w miarę prostej trasy z możliwością noclegu. Zastanawialiśmy się nad Babia Górą ale nie wiem czy nasz 3 latek sobie poradzi. Jakie inne miejsca mi polecacie? Pozdrawiam

Jontek

Ulubione góry: Beskidy

Re: Gdzie w góry z 5 latkom i 3 latkiem z noclegiem w schron

Wt 25 lip, 2017

Ja uwielbiam beskid zywiecki. Mozna racze, rycerzowa, przelecz przegibek lub rysianka. Tyle tych miejsc jest.
Babia od samego dolu moze byc troche meczaca. Hala krupowa w beskidzie makowskim ciekawa opcja.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Gdzie w góry z 5 latkom i 3 latkiem z noclegiem w schron

Śr 26 lip, 2017

Na Babiej 3 latek sam sobie na pewno nie poradzi. Zwłaszcza na wejściu/zejściu przez Przeł. Brona. Nie znaczy to, że nie możecie się tam wybrać. Po prostu trzeba się liczyć z tym, że ktoś będzie go musiał przez sporą (większą) cześć trasy nieść.
Od siebie mogę zaproponować Bereśnik w Beskidzie Sądeckim. Jedzie się do Szczawnicy, skąd żółtym szlakiem normalnie około godziny idzie się do schroniska (Bacówki pod Bereśnikiem). Z dziećmi może być i dwie godziny. Lub nieco dłużej z Krościenka, skąd szlakiem czerwonym idzie się na Dzwonkówkę, a stamtąd odbija żółtym w prawo do schroniska. Widok z jadalni jest jednym z ładniejszych w schroniskowej kategorii, kuchnia smaczna, ludzie gościnni - czego więcej chcieć. I nawet w sezonie raczej nie ma problemów z noclegiem, bo większość ludzkości wchodzi tam ze Szczawnicy i wraca z powrotem. Dodatkową atrakcją mogą być zwiedzone po drodze zamki w Niedzicy i Czorsztynie, rejs po zalewie, czy spacer po zaporze.
Inna propozycja to Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym. Szlak niebieski z Naprawy lub Małego Lubonia jest spacerowy. Tylko nocleg rezerwujcie w sali zbiorowej w głównym budynku na górze. Dlaczego? Jak zobaczycie schronisko to zrozumiecie :wink:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

woloność

Ulubione góry: Tatry

Re: Gdzie w góry z 5 latką i 3 latkiem z noclegiem w schroni

Wt 10 paź, 2017

Beskid (https://mapa-turystyczna.pl/beskid-zywiecki), Jutra - to też może być dla nich odmiana. Kocham najmocniej Międzybrodzie Żywieckie góry i woda to piękne połączenie, ale opcji jest naprawdę sporo. Mam nadzieje, że zakochają się w otaczającej ich przyrodzie.

Powrót do Z dziećmi w góry