Apartament/mieszkanie w górach

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

admiralbar

Ulubione góry: polskie :)

Apartament/mieszkanie w górach

Pt 01 sie, 2014

Cześć,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem mieszkania w górach. Częściowo jako inwestycji, a częściowo dla siebie jako miejsca wypadowego - mieszkam pod Warszawą.Czy ktoś z Was myslał o czymś takim, wie którą miejscowość najlepiej wybrać - Białkę/Bukowinę, Karpacz, Wisłę, Szczawnicę - a może Bieszczady ?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi

bizrun

Re: Apartament/mieszkanie w górach

Pt 01 sie, 2014

Na pewno w Bieszczady będziesz miał najtrudniejszy dojazd

admiralbar

Pt 01 sie, 2014

No właśnie i to chyba w Bieszczadach szybko się nie zmieni.

Meaz

Ulubione góry: Beskidy

Pt 01 sie, 2014

Porównaj ceny apartamentów / mieszkań z cenami domków.
Domek jest dużo wygodniejszy i ogólnie lepiej się mieszka.

admiralbar

So 02 sie, 2014

Tylko ceny domów idą w milionach, a mieszkanie znajdę za 350-400 tys i w domu jednak trzeba mieć wszystko na oku. Obsługe mieszkania zleciłbym jakiejś zewnetrznej firmie, sam bym się zjawiał na moje wypady kilka razy w roku - a mieszkałbym dalej w mazowieckim.
Jedni polecają taką inwestycję, bo nie wszystkich stać na wyjazdy za granicę, inni odradzają bo ten kto ma kasę na narty zamiast męczyć się u nas w kolejkach skoczy sobie na Słowację, czy w Alpy - widać to choćby na tym forum. Zbiera się grupka ludzi, wskakują w auto i jadą. Dodatkowo na niekorzyść takiego mieszkania wakacyjnego przemawia fakty, że gdzieś obok powstanie nowa inwestycja w wyciąg, spa, jakiś duży hotel i ludki mogą się tam przenieść

lenkarealm

Ulubione góry: Tatry

So 02 sie, 2014

Dodam tylko skromnie od siebie, że w Białce i Bukowinie raczej mieszkania nigdzie nie znajdziesz.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

So 02 sie, 2014

Nie tylko zresztą w Białce czy Bukowinie :mrgreen:
Szukasz porad inwestycyjnych na forum turystycznym???
Ciekawa koncepcja :lol: :lol: :lol:

Zastanów się czy to ma być lokata kapitału, inwestycja czy baza wypadowa. Bo to niekoniecznie z sobą współgra. W dodatku jesteś skazany na wakacje w ciągle jednym i tym samym miejscu...

Jeżeli to miałaby byc inwestycja, to kupiłbym mieszkanie w jakimś ośrodku akademickim w miarę blisko uczelni czy kampusu i wynajął je studentom. Ta inwestycja sama by na siebie zarabiała bez konieczności zatrudniania zewnętrznej firmy, a ja część zarobionej w ten sposób kasy przeznaczyłbym na podróże i noclegi niekoniecznie w jednym i tym samym miejscu.
Mieszkanie czy dom kupione w jakimś odległym, choćby nawet i ciekawym turystycznie miejscu stałoby przez 9 miesięcy w roku puste i niszczało, jak każda nieużytkowana budowla.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

admiralbar

So 02 sie, 2014

Białce i Bukowinie raczej mieszkania nigdzie nie znajdziesz.

jeszcze nie znajdę. Inwestycje w wyciągi, Banię itp jeśli przyciągnąturystów to napewno zjawi się jakiś deweloper
Szukasz porad inwestycyjnych na forum turystycznym

tak, wśród tzw grupy docelowej. Przecież sami jeździcie w góry, nie każdemu odpowiada spanie byle gdzie w schronisku w wieloosobowej sali. Wiecie czego Wam trzeba a co jest sprawą drugorzędną.
...czy to ma być lokata kapitału, inwestycja czy baza wypadowa. Bo to niekoniecznie z sobą współgra

współgra jak najbardziej. Gdzie tu problem ? Wynajmem będzie się zajmować agencja (bo przecież nie będę gnał 500 km żeby odebrać po kimś mieszkanie), a ja niekoniecznie muszę spędzać tam wczasy co roku, czasem jeźdżę sam zazwyczaj w środku tygodnia na 4 dni obskoczyć szlaki i do domu.
Jeżeli to miałaby byc inwestycja, to kupiłbym mieszkanie w jakimś ośrodku akademickim w miarę blisko uczelni czy kampusu i wynajął je studentom

każdy kto wynajmował tak mieszkanie wie, że to chyba najgorsza grupa docelowa. Brudasy, pijaki i problemy ze ściągnięciem czynszu - wiem, ze to spore uogólnienie, krzywdzące tych uczciwych, ale w większości przypadków tak właśnie jest. Niemniej mieszkania nie trzeba szczególnie wyposażać i upiększać - to chyba jedyny plus.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 03 sie, 2014

Powiem tylko tyle:
Piszesz waść takie bzdury, że przestaję mieć wątpliwości do do intencji...
Z mojej strony EOT.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Pt 09 lis, 2018

Administrator: proszę nie wciągać się w tego typu dyskusje. To jest cały czas forum górskie, a nie rynek nieruchomości. Za chwilę będzie się ktoś chwalił, że ma mieszkanie/ domek na Kamczatce. Od tego są inne fora.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pt 09 lis, 2018

feler 11 napisał(a):Administrator: proszę nie wciągać się w tego typu dyskusje. To jest cały czas forum górskie, a nie rynek nieruchomości. Za chwilę będzie się ktoś chwalił, że ma mieszkanie/ domek na Kamczatce. Od tego są inne fora.

Rozumiem, to nie jest forum o nieruchomościach. Tylko pytanie który administrator ma się nie wciągać w dyskusję?

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Pt 09 lis, 2018

Stefanek,
spamera żeś zaakceptował :D.
Pozdrawiam
CAr.

duncan76

Pt 09 lis, 2018

Feler 11 - Lucass na pewno nie da się wciągnąć w żadną dyskusję...

feler 11

Ulubione góry: Alpy

So 10 lis, 2018

Sorry, pewnie jeszcze byłem zaspany jak przeglądałem forum i umknęło mi, że to już przedawniony temat :? Zmyliło mnie , że był to ostatni post w temacie, a nie popatrzyłem na datę posta.

Powrót do Rozmowy o górach