Dolomity

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

peru111

Ulubione góry: Tatry

Dolomity

N 24 kwi, 2011

Witam wszystkich :)

Wybieram się w tym roku na wakacje w Dolomity , może ktoś doradzi gdzie warto pojechać.
Byłem w zeszłym roku w Cortinie gdzie zaliczyłem kilka via ferrat i tym razem cel wakacji taki sam, góry :D

Pozdrawiam.

pudziok

Ulubione góry: polskie

Re: Dolomity

N 24 kwi, 2011

Podpinam się pod pytanie? Mi się pląta po głowie Marmolada. Ktoś był tam może?

Pozdrawiam,
Andrzej

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Pn 25 kwi, 2011

Byłam. Na pw wysyłam linka do tematu na innym forum.
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

elmacia

Ulubione góry: Tatry, Beskidy, Dolomity

Pn 25 kwi, 2011

pudziok napisał(a): Mi się pląta po głowie Marmolada.

Bardzo fajny rejon :) Z pewnością wart odwiedzenia. Nie wiem jak teraz wygląda ferrata Eterna, ale jak byłam parę lat temu to była już chyba długi czas nie remontowana - pozrywane liny, powybijane haki. Ale robiła wrażenie:)

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 26 kwi, 2011

Peru, odpowiedz na swoje pytania znajdziesz na stronach www Jarka Kardasza oraz Wiesława Nikla (troche musisz poguglać) i tam znajdziesz najrzetelniejsze i w miarę najaktualniejsze opisy interesujących cie rejonów.
Acha , najlepszy przewodnik: to "Via Ferratas" Italians Dolomity wydawnictwo Cicerone a napisane przez Smitha i Fletchera ( są to dwa tomiki - opisy w języku angielskim - dostępne w sklepie Podróżnika). Opisanych jest ok 150 najbardziej popularnych ferrat . Przewodnik Pana Tkaczyka to totalna porażka. :evil: :evil: :evil:

viking

peru111

Ulubione góry: Tatry

Wt 26 kwi, 2011

Stronę Jarka Kardasza znam , jest świetna. Odwiedzę jeszcze pana Wiesława Nikla ,dziękuję za podpowiedz.

pudziok

Śr 27 kwi, 2011

Siasia_Mosad napisał(a):Byłam. Na pw wysyłam linka do tematu na innym forum.

Wielkie dzięki.

BasiaK

Ulubione góry: dolomity

So 07 maja, 2011

Cześć!
Mogę Ci polecić wschodnie dolomity a dokładnie dolomity di sesto. Schodziłam trochę już dolomity i spędzam tam ostatnio większość swojego czasu. Zimą pracuję w Cortinie a w lecie w schronisku Berti. Miejsce super, połowę taniej niż w Cortinie, mało turystów a ferraty super. Podaję Ci link do artykułu który kiedyś napisałam na góry online i do strony schroniska
http://www.goryonline.com/gory,6401,129,0,1,F,news.html
ww.rifugioberti.it
Jeśli masz jakieś pytania to podaję mojego meila: b.kielt@gmail.com, z chęcią udzielę wyczerpujących odpowiedzi.
pozdrawiam i zapraszam
Baśka

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

N 15 maja, 2011

Witaj Basiu,

Jesteś (prawdopodobnie ) jedyną osobą, która pracuje we włoskich schroniskach i chce się dzielić "swoim" rejonem". jak wiadomo we włoskich schroniskach pracuje (osobiście znam kilkanaście osób, którzy pracują w ichniejszych schroniskach) i raczej nie chcą się dzielić swoimi spostrzeżeniami (informacjami) , dlatego tutaj wielkie brawa dla Ciebie (twoją relację) :) .
Faktycznie "twój" region to idealne miejsce na spędzenie w nim 4-5 dni.
Tak jak piszesz,przy schr Lunella można darmowo zaparkować (ja miałem szczęście, bo postawiłem je wcześnie rano, ale jak schodziłem popołudniu następnego dnia - to szook, aut zaparkowanych było multum), ale trzeba to robić wcześnie :wink:

Jeszcze raz wielkie dzięki, ze zechciałaś podzielić się swoimi uwagami (radami) :-))

pudziok

N 15 maja, 2011

Ciekawy artykuł, i te zdjęcia..:)

BasiaK

N 15 maja, 2011

Hej! Cieszę się, że podoba że się komuś podoba i oczywiście zapraszam do odwiedzenia tego miejsca. W tym roku spędzę w berti już piąty sezon i pomimo innych propozycji pracy nie zamienię tego schroniska na inne. Przede wszystkim ze względu na ludzi którzy to prowadzą, są naprawdę super. W tym roku chcemy trochę rozpromować ten region w Polsce i szefostwo zaproponowało aby nocleg był za 10 euro (taniej niż w MOKu) nawet jeśli ktoś nie należy to żadnego klubu, a ze śniadaniem i kolacją 25 euro. Jeśli chodzi o oczywiście darmowy parking przy Lunelli, to tam są tłumy tylko w godzinach południowych kiedy pensjonaci wybierają się na makaron ;-).
pozdrawiam
Basia

Altair

Ulubione góry: Wszystkie ładne i wysokie

Pn 16 maja, 2011

Basia, w jakich miesiącach czynne są te schroniska? Planuję już od pewnego czasu lepiej poznać Sesto, lecz dotąd docierałem tylko w rejony Tre Cime. Może w tym roku w końcu mi się uda 8)

Pozdrawiam

BasiaK

Wt 17 maja, 2011

Hej!
Schronisko otwierane jest zwykle w ostatni weekend czerwca do około 20 września. Dobrze jest też wcześniej rezerwować miejsce.
Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia
Basia

Khazad

Pn 23 maja, 2011

Hej!

Jeśli ktoś jest zainteresowany wybieram się z tatą w Dolomity w pierwszej połowie czerwca. Jeśli ktoś potrzebowałby transportu piszcie na gg 9068371
.

Pozdrawiam

amazonka

Ulubione góry: DOLOMITY

Pt 27 maja, 2011

elmacia napisał(a):
pudziok napisał(a): Mi się pląta po głowie Marmolada.

Bardzo fajny rejon :) Z pewnością wart odwiedzenia. Nie wiem jak teraz wygląda ferrata Eterna, ale jak byłam parę lat temu to była już chyba długi czas nie remontowana - pozrywane liny, powybijane haki. Ale robiła wrażenie:)

stan z zeszłego-2010 roku:
Eterna teoretycznie zamknięta ale można przejść-na własną odpowiedzialność.Pozrywane liny na pierwszym odcinku, potem na grani ubezpieczenia w porządku.Ostatnia kolejka do Malgi Ciapelli odchodzi przed 17tą-my schodziliśmy bardzo słabo zaznaczoną ścieżką.Wrażenia super, polecam ale dla ludzi z doświadczeniem i bez lęku wysokości:)Wycena ferraty-E ale pewnie przez te kiepskie ubezpieczenia:)
ale ze mnie gaduła straszna....:)

Następna strona
Powrót do Rozmowy o górach