Alpy- gdzie?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

miki818

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Pieniny

Alpy- gdzie?

Cz 04 paź, 2007

Witam. Prosze o rady, propozycje gdzie wyjechac na 5 dni w alpy.
Te 5 dni + dojazd i wyjazd fajnie by było gdyby zamknely sie w kwocie 3 000 zł. W przeciwienstwie do dotychczasowych wypadow warunki powinny byc dosc sensowne.
Trasy lekkie, krutkie i ogolnie lajtowe ;)
Jesli ktos gdzies byl i mogłby polecic to prosze o pomoc.

Znalazlem w necie cos takiego. Moze ktos był w tych rejonach?
http://pl.hotelgilgen.com/
Góry w Polsce
Szukam moderatora forum - szczegóły na PW

dynercia

Ulubione góry: każde

Re: Alpy- gdzie?

Cz 04 paź, 2007

Gdybyś uściślił co rozumiesz pod pojęciem "sensowne warunki" oraz "trasy lekkie, krótkie i lajtowe" to było by łatwiej :wink:
Namiot na kempingu czy jakieś pensjonaty?
Lekkie to znaczy nie wymagające sprzętu zimowego czy tylko wspinaczkowego? Jakaś graniczna wysokość? Bo dla jednego wyjście na Breithorn to właśnie lekki, krótki i ogólnie lajtowy wyjazd, a dla drugiego szczyt możliwości :razz:
Jedziesz z kumplami czy z małym dzieciakiem?

Nie wiem czy Szwajcaria to nie za daleko na 5 dni, ale mogła bym Ci polecić w Kantonie Walis miejscowość Saas-Grund, leży obok bardziej znanego Saas-Fee, a w sąsiedniej dolinie w stosunku do Zermatt. Tani nocleg (zarówno w na campingu jak i w pensonacie) oferuje Bergheimat (mogę Ci do nich dać telefon). W okolicy jest sporo fajnych lajtowych tras, zarówno trekingowych (do i powyżej granicy śniegu) jak i wspinaczkowych, są 2 proste via-ferraty. Można poczuć bliskość tych największych gór (takich po 4500mnpm), można też zrobić sobie wypad do Zermatt i popatrzeć na Matta :) Z atrakcji jest trochę kolejek, jeśli ktoś lubi się wozić i jaskinia lodowa - ale to bardziej atrakcja dla małych dzieci, bo ogólnie to jest trochę badziewna. Można też z pomocą samochodu zobaczyć parę fajnych miejsc, szczególnie nad jeziorem Genewskim (np. zamek Chilon - naprawdę polecam).
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

miki818

Cz 04 paź, 2007

ma to byc docelowo "tydzień poślubny" ;P więc dlatego krutkie i lajtowe trasy (np 4-5 godzinne) bo tez trzaba się sobą nacieszyc, ale jednoczesnie chcemy poby tez troche wśród gór... Chodzi o pensjonat lub hotelik.
Góry w Polsce

dynercia

Cz 04 paź, 2007

To Bergheimat byłby fajny :) tel. 027 957 20 66 - jedyny problem, że gadają tylko po niemiecku :lol: , ale jak pogrzebiesz w necie, to piwinieneś znaleść na nich też jakiś mailowy namiar
Mogę Ci też dać namiary na gościa, który siedzi od paru lat w Insbrucku i poznał dogłębnie tamtejsze górki.
Albo jeszcze do kumpla z Lublany (też Polak) - on by Ci znowu mógł coś pomóc w Alpach Julijskich.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<

Matterhorn-ka5

Ulubione góry: Te, w których mieszkam:)

Pt 05 paź, 2007

HEJ:) a czy mogłabyś napisać na ile dni ty pojechałaś i ile cię wyniósł całkowity koszt?:)) ( bo mnie praca i studia trochę ograniczają))
mnie się tam coś tłucze po głowie,żeby jechać:))) a jak się ma sprawa z campingami,polami namiotowymi albo rozbjjianiem na dziko???? I ile mniej więcej jest odległości do Zermatt ( bo ja raczej zmotoryzowana nie będę i zostaje opcja tylko z buta:)))
BUZIAKI:)))
http://www.marysia.wczasywpolsce.pl/
http://w10inspiracjidookolaswiata.blogspot.com/

dynercia

Pt 05 paź, 2007

2 tyg ze spaniem, jedzeniem, ubezpieczeniem od sportów ekstremalnych, itd... wszystko, wszystko... ok. 2 tys/głowe, ale...
spaliśmy tylko na campingach (kilka nocy), a w górach pod namiotem, dojazd własnym samochodem, całe żarcie z Polski (na miejscu ceny zabijają - tak 3,5-4x drożej).

Do Zermatt jest ok. 1200-1300km, ale mogę się mylić - dokładnie już nie pamiętam.

Jeśli chodzi o spanie: w górach powyżej hal (czyli ok. 2500mnpm) można się robijać wszędzie i jest to darmowe, nawet w pobliżu schronisk. Niżej nie ryzykowała bym - wszystko jest własnością prywatną, za wszystko trzeba płacić, a na śpiących na dziko nasyłają policję. Pola namiotowe nie istnieją, są tylko campingi. Nocleg w schronisku jest masakrycznie drogi - od ok. 150zł/d/głowę. Pensjonaty nie wiem - nie próbowałam. Camping jak w całej Europie 15-25eu. Dodam, że my korzystaliśmy z campingów w mniej turystycznych miejscowościach niż Zermatt.

Zostawienie samochodu na dole też jest płatne i wcale nie takie tanie. Nie da się zostawić ot tak przy drodze, bo od razu ma się policje głowie (ta Szwajcaria to trochę taki dziwny kraj :evil: - spontan nie wchodzi w grę, przynajmniej w tej niemieckojęzycznej częsci - "Ordnung muss sein" jeszcze bardziej niż w Niemczech :razz: ). Do Zermatt można dojechać pociągiem.

nana

Pt 05 paź, 2007

Obawiam się ze Dynercia ma swiętą racje :!:
Szwajcaria jest bardzo charakterystyczna pod tym względem. Komunikacja miejscowi – policja jest niesamowita :shock:
Faktycznie jakby tak zostawic samochod samemu sobie policja zaraz zainterweniuje. Nawet jak by sie zaczął ktoś krecić po wiosce podejrzanie wyglądający - dla miejscowych - ma szanse na spotkanie z władzami. Suuuuper przepisowy narod :!:
Nie wiem dokaldnie jak jest w gorach ale szczerze w to wierze, że i tam policja by dotarla. Tym bardziej ze drogi dochodza do bardzo wielu schronisk i to nie na 1000m.
Dużo można Świrom zarzucić ale nie to że są nudni :)

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Pt 05 paź, 2007

Według mnie Szwajcaria nie jest zbyt odpowiednia na tego typu podróż poślubną. Po pierwsze 5 dni to zdecydowanie za mało. Sam przejazd w jedną stronę musimy liczyć 2 dni, bo przecież chwilę trzeba odpocząc po takiej podróży, a nawet wyjście na Breithorn zajmuje dwa, dwa i pół dnia, przy założeniu, że nie korzystamy z kolejki na Klein Matterhorn i będzie dobra pogoda. Nie zapominjamy też, że nawet taki Breithorn to ponad 4000 tys. metrów i wymaga już pewnego doświadczenia w górach wysokich, posługiwania się czekanem i rakami.
Ja proponowałbym coś w Austrii lub Niemczech. W Niemczech mogę polecić Pasmo Wettersteingebirge (Alpy Bawarskie) nad Ga-Pa. Ceny są już w miarę porównywalne jak w Zakopanem i góry już naprawdę ładne. Jeśli chodzi o Austrię to jest tego sporo, np. Karwendel, Wysokie Taury czy np. pasma podwiedeńskie (Schneeberg, Raxalpen czy Schneealpe).
Systemem polskim (tj. dojazd autem, spanie pod namiotem, jedzenie z Polski) wyszło mi wszysytko :
- 7 dni w Alpach Bawrskich - ok.450 zł
- 5 dni w Alpach "podwiedeńskich" - ok.250 zł
- 12 dni w Szwajcarii (Alpy Walijskie) i Francji (Alpy Delfinackie) - ok. 1500 zł
Jak widać z 3000 zł na 5 dni to można w sumie jechać prawie wszędzie.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Matterhorn-ka5

Pt 05 paź, 2007

no w szwjcarii wszystko jak w zegarku:))) ale z tym Zermatt:) chodziło ile jest z Saas Grund, do Zermatt :)))) bo jak już wspominałam będę się tam mogła udać tylko z buta i muszę wiedzieć, czy jak wyjdę rano to dojdę na wieczór hihihi:)))a nie wiecie może jak się ma komunikacja między np Genewą a Zermatt?? od razu w domysle pytanie-jak bardzo kosztowna ???bo własnie patrzyłam na loty i jak się zamówi bilet lotniczy pół roku wczesnie ( taka trochę w sumie loteria ale co tam) to można dolecieć za 500zł .Nawet nie taki kosmos:)
Dziękuję za pomoc i jakby wam jeszcze wpadły do głowy jakieś uwagi to będę wdzięczna:)))

dynercia

Pt 05 paź, 2007

chodziło ile jest z Saas Grund, do Zermatt ))) bo jak już wspominałam będę się tam mogła udać tylko z buta i muszę wiedzieć, czy jak wyjdę rano to dojdę na wieczór hihihi:)))

na piechotę to lekko licząc 2-3 dni, w tym po drodze takie górki po 4000 - 4500mnpm i raczej nie czysto trekingowe - jeśli się choć trochę nie wspinasz, to nie przejdziesz. Alpy to nie Tatry, tam obowiązuje trochę inna skala :razz: .
Ja proponowałbym coś w Austrii lub Niemczech. W Niemczech mogę polecić Pasmo Wettersteingebirge (Alpy Bawarskie) nad Ga-Pa. ... Jeśli chodzi o Austrię to jest tego sporo, np. ... Wysokie Taury ....

Alpy Bawarskie sa rzeczywiście całkiem fajne - takie trochę większe Tatry Wysokie. Wysokie Taury też. A może Dachstein? Rodzice byli, pokazywali zdjęcia - też całkiem fajne górki, ale odnośnie noclegu nic nie podpowiem, bo oni byli z namiotem...

Matterhorn-ka5

Pt 05 paź, 2007

dzięki za informację:)) trzeba będzie wzmożyć treningi:)) a jak się nie uda , to faktycznie bliżej mam do Austrii:)) buziaki:)

dynercia

Pt 05 paź, 2007

Ale tam niekoniecznie trzeba od razu robić przejście z Saas-Grund do Zermatt :wink: Można zdobyć np. 2 łatwe (czyli trekingowe) czterotysięczniki - z użyciem kolejek, dla zaaklimatyzowanej osoby, oba dostępne w ciągu 1 dnia! (Weissmies i Allalinhorn). Wystarczy partner i zwykły sprzęt lodowcowy (raki, czekan, lina). Bez użycia kolejek każda górka to 3 dni.
Ale chyba trochę za daleko odbiegamy już od głównego tematu...

miki818

Pt 05 paź, 2007

Dzięki za wszyskie odpowiedzi. % dni miało by docelowo na pobyt a 2 dni na dojazd tam i z powrotem. W razie zmieszczenia się w 3 tysiącach w gre wchodzi przelot samolotem - dobrze spędzic jak najwięcj czasu tam ze sobą niz w podruży. No nic szukam dalej:)
Góry w Polsce

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Pt 05 paź, 2007

Witajcie.

Lekko, łatwo i przyjemnie jest w Dolomitach. Przepięknie: Rosengarden, Latemar, rejon Alpe di Siusi (a tam Plattkofel, cudne via ferraty), Sella Gruppe no i Marmolada...
Jak z cenami za noclegi to się nie orientuję (nocuję u Mamy w Bozen), ale można w necie sprawdzić.
Pozdrowienia
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 05 paź, 2007

A ja zadam pytania pomocnicze, bo chyba troszeczkę się odpowiadający pospieszyli a to ważne, żeby coś proponować:

1) termin wyjazdu
2) czy macie do dyspozycji własny transport, czy musicie liczyć na komunikacje publiczną?
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Następna strona
Powrót do Rozmowy o górach