Korona Gór Polskich

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

OT

N 31 paź, 2010

Cóż, zawstydziłeś mnie niemożebnie. Ale może rzuć okiem na to. Potem przeczytaj ponownie moje posty, porównaj je ze swoim, odnieś do tytułu wątku i ewentualnie rozwiązuj dalej swój problem na PW, skoro już wiesz do czego służy.
Przy okazji... nie ma nic niestosownego w zwróceniu w przestrzeni publicznej uwagi na niestosowność zachowania w tej przestrzeni. Tym bardziej, że moderatorzy zajmowali się w tym czasie alpejskim trekkingiem, biznesem lub wychowywaniem dzieci. Natomiast fatalne jest zastępowanie asertywności asekuranctwem, zwanym eufemistycznie poprawnością polityczną, w efekcie której tak psują nam się obyczaje.
Życzę Ci bardziej merytorycznej aktywności na forum :).
I jeszcze drobne wyjaśnienie: Moje posty które krytykujesz są odpowiedziami na teksty 1idm. Ale i autora i teksty administrator usunął z forum za trolling. Mam nadzieje, że zwróciłeś uwagę na sens wypowiedzi, nie pasujący do żadnego z poprzednich postów.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Re: Korona Gór Polskich

N 07 lis, 2010

A czy o tej Koronie ktoś słyszał? :D
http://www.dziennikzachodni.pl/slask/ry ... ,id,t.html
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 01 gru, 2010

No tak, w końcu coś, co mogę zaliczyć!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

przemek p

Ulubione góry: Karpaty

Śr 01 gru, 2010

Trzeba się kiedyś na Szarlotę wybrać. Kolega zjeżdżał z niej na nartach. :-) A w Murckach i na Kostuchnie byłem na hałdzie. Polecam, piękne widoki. A miałem okazję być na hałdzie na Wełnowcu, którą już rozebrali, a z której też były ciekawe widoki.

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Pt 18 mar, 2011

Witam mam pytanko. Jeśli mam już zdobytych ok. 60 % szczytów z Korony to będą one uwzględnione??? oczywiście mam potwierdzenia zdjęcia i kilka pełnych zweryfikowanych książeczek GOT. Bo dopiero mam zamiar się zapisać do klubu KGP!! Czy zdobyte szczyty przed przystąpieniem do klubu przepadają i trzeba je zdobywać ponownie ???

Wiolcia

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Beskid Niski, Bieszczady

Pt 18 mar, 2011

Ze strony KGP:
"UWAGA!
Loża Zdobywców nie zalicza wejść na koronne szczyty sprzed przystąpienia do Klubu Zdobywców."

I wszystko jasne.

moskal

Pt 18 mar, 2011

To niedobrze chyba, że trochę przed komisją pościemniam :) sprawdzę czy bardzo młodo wyglądam na zdjęciach ze zdobytych już szczytów. Ale pewnie kapną się od razu bo zdjęcia niektóre były robione jeszcze analogiem chyba ,że delikatne skanowanie :) i wszystkie foto przyniosę na pendrive .
Ostatnio edytowano Pt 18 mar, 2011 przez moskal, łącznie edytowano 1 raz

czarek

Pt 18 mar, 2011

moskal napisał(a):To niedobrze chyba, że trochę przed komisją pościemniam :) sprawdzę czy bardzo młodo wyglądam na zdjęciach ze zdobytych już szczytów. Ale pewnie kapną się od razu bo zdjęcia niektóre były robione jeszcze analogiem chyba ,że delikatne skanowanie :)

Loża Zdobywców już na pewno zapoznała się z Twoim postem :wink:
Nie prościej będzie wejść na te szczyty jeszcze raz? :)

moskal

Pt 18 mar, 2011

Tak tylko, że niektóre miejsca z tego wykazu są delikatnie mówiąc niezbyt ciekawe do ponownego odwiedzenia. Na pewno o tym dobrze wiesz, zobaczy się zresztą. Nawet się tam jeszcze nie zapisałem więc na razie wstrzymaj się z donosem na mnie tej całej Loży Zdobywców :D

czarek

Pt 18 mar, 2011

moskal napisał(a): Nawet się tam jeszcze nie zapisałem więc na razie wstrzymaj się z donosem na mnie tej całej Loży Zdobywców :D

Nie zamierzam :D Zresztą nie uczestniczę w tym. Nie bardzo mi się podoba strona formalna tego przedsięwzięcia.

moskal

Pt 18 mar, 2011

No na wstępie 20 zeta kasują + książeczka + oferują odznakę + opłaty pocztowe = 40 zeta + jak ktoś chce może mieć prenumeratę tego czasopisma = bankructwo :D / przede wszystkim ten wykaz szczytów mi sie nie podoba dałbym inne najlepiej moje ulubione :) bo i tak sporo nieprawidłowości jest z wyborem tych szczytów.

birkut

Ulubione góry: Piryn

Wt 22 mar, 2011

ja już mam zdobytą więksość szczytów, a będę mial wszystkie i do żadnego klubu sie nie zapisuje.
z legitymacją czy bez satysfakcja ta sama :wink:

wujek

Ulubione góry: Gorce :-)

Cz 30 cze, 2011

Jako nowy forumowicz witam wszystkich gorąco z Nowego Targu :D
Trochę odświeżam temat...
Tydzień temu udało mi się skompletować Koronę Gór Polski, choć jeszcze parę miesięcy temu sceptycznie do tej inicjatywy podchodziłem. Wprawdzie na koncie miałem z 10 szczytów, stosunkowo najłatwiej dostępnych z Nowego Targu, lecz ani w głowie było mi jechać choćby w Góry Świętokrzyskie. Dopiero kolega niejako wymusił na mnie dokończenie "dzieła". Kwintesencją tego była ostatnia wyprawa w Sudety, gdzie w ciągu 5 dni zaliczyliśmy (i niestety nic ponadto) 16 szczytów.
Jakoś nie czuję wielkiej satysfakcji, choć nie ukrywam, że gdyby nie Korona prawdopodobnie nigdy nie odwiedziłbym Sudetów, nie mówiąc już o Łysicy.

Na swoje stronie stworzyłem zakładkę poświęconą KGP.Zapraszam tu --> http://www.fotografie.nowytarg.pl/180,k ... olski.html
zapraszam na moją stronę GÓRSKIE FOTORELACJE --> http://www.fotografie.nowytarg.pl
Konto na facebooku --> Lubię To :-)

wujek

Ulubione góry: Gorce :-)

Wt 16 sie, 2011

wujek napisał(a):Na swoje stronie stworzyłem zakładkę poświęconą KGP.Zapraszam tu --> http://www.fotografie.nowytarg.pl/180,k ... olski.html

Zmontowałem jeszcze taki filmik z Korony Gór Polski ---> http://www.youtube.com/watch?v=tMlCTonPvqM
zapraszam na moją stronę GÓRSKIE FOTORELACJE --> http://www.fotografie.nowytarg.pl
Konto na facebooku --> Lubię To :-)

arekc84

Ulubione góry: Bieszczady

So 30 maja, 2015

witam ostatnio zaliczyłem Kłodzką Górę 765 m n.p.m. rzekomo największy szczyt gór Bardzkich i ku mojemu zaskoczeniu znalazłem wyższy ? szczyt w tych górach a mianowicie Szeroką Górę z jednych źródeł 770 m n.p.m. z innych 767 m n.p.m. a jeszcze innych 747 m n.p.m. z tym ostatnim źródłem by się zgadzało. Więc który szczyt jest najwyższy w Górach Bardzkich? Po Kłodzkiej Górze idąc od najmniejszej góry jest Chełmiec który również nie jest najwyższym szczytem swojego pasma więc jak to jest z tą Koroną ? dlaczego te błędy nie zostały poprawione? Myślałem że celem korony było zdobycie najwyższego szczytu danego pasma. Pozdrawiam :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Rozmowy o górach