Jednodniowe wycieczki z Krakowa

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

urbi15

Ulubione góry: Tatry

Jednodniowe wycieczki z Krakowa

So 11 sty, 2020

Cześć, jest możliwe jechać gdzieś w góry na 1 dzień, z Krakowa, "komunikacją zbiorową" (nie mam auta)? Zamierzam jechać wiosną, interesują mnie szlaki odpowiednie dla początkujących.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: Jednodniowe wycieczki z Krakowa

N 12 sty, 2020

Niektórzy widzą tylko Tatry, ale góry zaczynają się już od Myślenic, więc dojechanie komunikacją zbiorową z Krakowa w góry nie jest naprawdę trudne:
:arrow: z Myślenic wyjdziesz/wyjedziesz wyciągiem na Chełm, dalej na Kudłacze, Lubomir - Beskid Makowski
:arrow: z Mszany Dolnej i dalszej trasy na Limanową odbija wiele tras w Beskidzie Wyspowym
:arrow: z Rabki wyjdziesz w Gorce (Maciejowa, Stare Wierchy), na Luboń Wielki (na niego także od zakopianki w Naprawie
:arrow: z Obidowej na zakopiance pójdziesz w Gorce na Stare Wierchy i dalej Turbacz
:arrow: ze Szczawnicy / Krościenka w Pieniny i Beskid Sądecki
:arrow: z Suchej Beskidzkiej w Beskid Makowski - można się też tam przesiąść do busów podwożących bliżej w Beskid Mały

To tak pierwsze pomysły na szybko, nie wiem jak definiujesz "szlaki odpowiednie dla początkujących" - we wszystkie te miejsca jeżdżą z Krakowa regularne busy i dojazd zabiera do 2 godzin. Do Zakopanego jeżdżą nocne autobusy i też zrobisz jednodniową wycieczkę po niższym reglu Tatr.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Powrót do Rozmowy o górach