Jednodniowe trekkingi z Auronzo w Dolomitach.

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Rafaello_b

Ulubione góry: Tatry

Jednodniowe trekkingi z Auronzo w Dolomitach.

Pn 04 lis, 2019

Witam serdecznie. Planuję w przyszłym roku spędzić około tygodnia w Dolomitach (noclegi w Auronzo). Pobyt planowany na sierpień. Poszukuję ciekawych tipów na jednodniowe wypady w góry, właśnie z Auronzo. Z tego, co udało mi się ustalić na mapach, to w zasięgu kilkunastokilometrowego trekkingu jest sporo szlaków wychodzących bezpośrednio z Auronzo di Cadore. Mam jednak spory problem z oceną ich skali trudności. Nie przeraża mnie dystans czy przewyższenie. Zdarzało mi się robić dziennie powyżej 2000 m, przewyższeń, jednak nie chciałbym zawędrować na szlaki, gdzie wymagane będzie poruszanie się z ubezpieczeniem, więc via ferraty raczej odpadają.
W okolicy, na pewno chcemy zaliczyć klasycznie trekking w okolicach Tre Cime, a ze względu na zainteresowanie historią, chciałbym jeszcze wejść na Monte Piano. Te szlaki i warianty sa dość dokładnie opisane, ale ciężko mi znaleźć opisy innych możliwości, szczególnie bez dojazdu samochodem. Dla przykładu - coś w okolicach Croda di Campo lub Aiarnola, bo te tereny wydają się być w zasięgu "z buta". Dzięki za pomoc.

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Re: Jednodniowe trekkingi z Auronzo w Dolomitach.

Pn 04 lis, 2019

Np. wycieczki z Giralby do rif. Carducci i biwaku B. Cadore. Z przełęczy Monte Croce do rif. Berti, rif. Lunelli i na przełęcz Sentinella. Wzgórza na wschód od Monte Croce.

Tomek

Rafaello_b

Pn 04 lis, 2019

tomix napisał(a):Np. wycieczki z Giralby do rif. Carducci i biwaku B. Cadore. Z przełęczy Monte Croce do rif. Berti, rif. Lunelli i na przełęcz Sentinella. Wzgórza na wschód od Monte Croce.

Tomek

Dzięki za radę. A nie wiesz jak wygląda szlak do rifugio Berti od strony Auronzo? Wg mapy.cz da się dojść, ale nie wiem jak z trudnościami. W ażdym razie, rozejrzę się.

Rafał

tomix

Wt 05 lis, 2019

Nie byłem, ale wydaje się bez trudności. Poszukaj na YT bivacco Piovan.

Tomek

Rafaello_b

Wt 05 lis, 2019

Doczytałem w przewodniku Tkaczyka, że z Auronzo wychodzą szlaki, ale podobno podejścia są znacznie bardziej męczące niż z innych lokalizacji. W przewodniku określone jako "długie i żmudne". Ponoć najlepszym wyjściem z Auronzo jest wyjechać kolejką na Monte Agudo i stamtąd eksplorowac szlaki. Za to do miejscówek na wschód i północ od Auronzo lepiej podchodzić od strony północnej - łatwiej i przyjemniej. Na szczęście to wszystko jest oddalone o 30 minut do godziny jazdy samochodem. Trzeba sobie będzie jakoś radzić.
Mam jeszcze jedno pytanie do osób bardziej doświadczonych. Czy jest w we wschodnich Dolomitach jakiś pagórek o sporej wysokości, powiedzmy 2600-2800, na który można wejść bezpiecznie bez asekuracji?

tomix

Wt 05 lis, 2019

Można dojechać też autobusem.
A szczyty, to np. Croda Fiscalina di Mezzo 2675, ale tam nie byłem.
Tomek

Rafaello_b

Wt 05 lis, 2019

tomix napisał(a):Można dojechać też autobusem.
A szczyty, to np. Croda Fiscalina di Mezzo 2675, ale tam nie byłem.
Tomek

Dzięki za tipa. Czytam, że na tą górkę szlak jest dość prosty, a my będziemy mieli całkiem blisko.

Powrót do Rozmowy o górach