Strona 1 z 1

Wybetonują Wąwóz Carny

Napisane: Pn 16 wrz, 2019
przez Stefanek
Władze miasta zdecydowały o wybetonowaniu lessowego wąwozu ze względu na trudne warunki okresowo panujące na tym popularnym szlaku turystycznym, np. w czasie deszczu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg3

Ja żądam i domagam się trzech barów KFC, jeden na początku, drugi na środku i trzeci na końcu wąwozu a co 50 metrów ma być w pełni zautomatyzowana selfiarka robiąca i wrzucająca zdjęcia naszych twarzy na instagrama - gdybym nie miał siły wyciągnąć telefon.

Re: Wybetonują Wąwóz Carny

Napisane: Wt 17 wrz, 2019
przez piotrkusiu
Najgorsze jest to, że ludzie dali sobie wmówić że betonowa dżungla, asfaltowe drogi i kostka brukowa to ich naturalne środowisko. A jeziora, łąki, lasy i góry to niebezpieczne miejsca, które trzeba "ucywilizować" lub chociaż ograniczyć tam dostęp ludziom. I ludzie sami walczą o to, żeby wyciąć lasy i zabetonować wszystko co się da. Oraz oświetlić latarniami.

Tym co nie pamiętają- kilka lat temu rządzący chcieli znacząco ograniczyć ludziom wstęp do lasu. Kolejny pomysł to będzie zapewne ograniczenie kąpieli w jeziorach, rzekach i morzu. Kiedy przyjdzie czas na góry?

Re: Wybetonują Wąwóz Carny

Napisane: Cz 19 wrz, 2019
przez Pawlos
Na góry tez przyjdzie czas ; zamiast konika bedzie pietrowy autobus do Morskiego Oka , a szosa tam bedzie podgrzewana na wypadek oblodzenia w zimie

Re: Wybetonują Wąwóz Carny

Napisane: N 22 wrz, 2019
przez Błędny Rybak
Pawlos napisał(a):zamiast konika bedzie pietrowy autobus do Morskiego Oka


Może cicha zębata kolejka elektryczna a na drodze przywrócić bruk?

Re: Wybetonują Wąwóz Carny

Napisane: N 22 wrz, 2019
przez Stefanek
To ma sens bo moim zdaniem istniejący szeroki asfalt psuje klimat a kolejka zmniejszy tłumy na szlaku. Tylko jestem przeciw wielkiej 16 osobowej godnoli zasłaniającej pół krajobrazu, raczej małe 2 do 4 osob krzesło by się przydało lub wąskotorowa zębatka, cokolwiek byle nie było wysokich słupów.