Szczyrk czy Wisła ? Co wybrać ?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

grzegorzkx4

Ulubione góry: Tatry, Pieniny, Bieszczady

Szczyrk czy Wisła ? Co wybrać ?

N 30 cze, 2019

Witam, mam okazję wybrać się na krótki wypad od niedzieli do środy do Szczyrku lub Wisły. Gdzie bardziej polecacie wyjechać aby jak najwięcej zwiedzić bez korzystania z auta i niedalekie wypady autem ?? Jak na razie mam w planach wjazd kolejką na Wielką Czantorię i Skrzyczne, piesza wędrówka na Baranią Górę.

Orle Gniazdo Szczyrk

Ulubione góry: Beskid Śląski

Re: Szczyrk czy Wisła ? Co wybrać ?

Śr 18 wrz, 2019

Zdecydowanie polecamy Szczyrk. Najlepiej zacząć zwiedzanie od zarezerwowania roweru elektrycznego (przyda się przy pokonywaniu różnic wysokości), a następnie zacząć zwiedzanie np. od Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej, później zjechać posilić się do Grill Bike Baru, następnie podjechać pod Skocznię Skalite, wcześniej zahaczając o Sanktuarium św. Jakuba i zabytkowy, więzikowski cmentarz. Następnie wyjazd na Skrzyczne kolejką COSu, zjazd rowerem do centrum i zwiedzanie lokalnych pracowni artystycznych oraz galerii sztuki - a jest co podziwiać! :)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Szczyrk czy Wisła ? Co wybrać ?

Cz 19 wrz, 2019

Maniek, to spamer. Wywaliłem wcześniej posty od tej osoby reklamujące konkretny ośródek. :)

Powrót do Rozmowy o górach