Strona 1 z 1

Szlaki i miejsca bez tłumów- Bieszczady

Napisane: Pn 11 lut, 2019
przez Luk5g
Cześć

Wybieram się z małą grupą znajomych w góry, wstępnie Bieszczady. Termin to "majówka". Mamy za sobą już różne długie wypady do puszczy i rezerwatów lecz po górach będzie to pierwszy raz. Szukam jakiś mało uczęszczanych tras byle nie było tłumów. Chcemy spędzić też noc w terenie więc tu pytanie- czy znacie i mozecie polecić jakieś konkretne szlaki i miejsca gdzie można spokojnie rozbić namiot, rozpalić ognisko i spędzić noc?
W miejscach które jak dotąd odwiedzaliśmy o znalezienie miejsca na biwak nie bylo problemu jednak z tego co wiem a raczej wyczytałem, w górach mocno wzbronione jest palenie ognisk w miejscach nie wyznaczonych. A może się mylę i przy zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku można gdzieś po zboczeniu ze szlaku rozpalić małe ognisko by przygrzać jedzenie i się ogrzać? Jak to jest w naszych górach? :)

Re: Szlaki i miejsca bez tłumów- Bieszczady

Napisane: Pn 11 lut, 2019
przez Maniek
Majówka w Bieszczadach to nie jest najlepsze miejsce do szukania spokoju. Owszem, nie wszędzie są tłumy, ale to raczej "trzeba wiedzieć" gdzie można znaleźć trochę spokoju. Na pewno trzeba unikać tzw. obwodnicy (Lesko - Cisna - Wetlina - Ustrzyki jedne i drugie) i otoczenia zalewu.
Jeśli koniecznie Bieszczady, to ja bym celował w Pasmo Graniczne - myślę, że nawet od W. Rawki idąc na zachód powinno być względnie spokojnie. Prawie na pewno pusto powinno być od Roztok G. na zachód. Idąc wzdłuż granicy można próbować poszukać miejsc na biwak po słowackiej stronie. Jest po drodze kilka (znam jedną) tzw. utulni, gdzie można przenocować pod dachem.
Na majówkę może być jeszcze sporo śniegu, więc łatwo nie będzie. Ognia teoretycznie nie wolno palić poza miejscami wyznaczonymi, ale przy zalegającym śniegu i zachowaniu zdrowego rozsądku...

Re: Szlaki i miejsca bez tłumów- Bieszczady

Napisane: Pn 11 lut, 2019
przez Luk5g
Zaskoczyłeś mnie tym śniegiem. Zdaję sobie sprawę że pogoda jest nie do przewidzenia ale myślę że mogę mieć nadzieje na brak śniegu :) Jednak mimo wszystko uświadomiłeś mi że muszę się zdecydowanie lepiej przygotować od strony merytorycznej by na miejscu nie być niczym zadziwionym.
Bardzo ciekawa trasa wzdłuż granicy. Poszukam o niej więcej informacji. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł bądź zna jakieś zaciszne, warte odwiedzenia miejsca?

Re: Szlaki i miejsca bez tłumów- Bieszczady

Napisane: So 16 lut, 2019
przez Błędny Rybak
Dwernik, Łopienka, Otryt a może i Żuków? Chryszczata... baaardzo zaciszne miejsce.