górskie wędrówki

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

gaweda

Ulubione góry: beskidy

górskie wędrówki

Cz 22 lis, 2018

niedawno poznałam faceta... no i on jest ogromnym pasjonatem łażenia po górach, ja tez lubie,ale nie jestem takim zapaleńcem jak on... zaprasza mnie na weekend do Zakopca i zaplanowal nam różne wycieczki, a ja, az głupio sie przyznac nie do konca wiem jaka odziez ze sobą zabrac, mam nadzieje ze jakas dobra dusza cos podpowie

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: górskie wędrówki

Pt 23 lis, 2018

Po twojej wypowiedzi można odnieść takie wrażenie, że nie lubisz, ale chcesz polubić chodzenie po górach ze względu na kogoś fajnego, kogo poznałaś :) Przynajmniej tak to odebrałem.

W dolinach jest szaro i buro, ale wyżej w Tatrach trochę śniegu + silne oblodzenie na szlakach. Czyli bardzo niebezpiecznie bo łatwo o wypadek. Przede wszystki pytanie: gdzie on chciałby Cię zabrać, na jakie wycieczki, na jaką wysokość? No i ile masz kasy na wydanie, żeby się ubrać?

Na same tylko dolinki, czyli chodzenie prawie po płaskim potrzebne będą porządne buty wysokie, kurtka przeciwdeszczowa, windstopper, stuptuty, ze dwa polary, przyda się komplet bielizny termoaktywnej i kije. Jak zabierze cię na jakieś szczyty nawet te najłatwiejsze albo po prostu na wyżej położone i bardziej strome szlaki to raki, czekan, kask, uprząż, reszta sprzętu do asekuracji i niezbędne umiejętności jak tego używać, żeby się nie zabić na pierwszym wyjeździe. :)

Przede wszystkim muuszisz napisać gdzie konkretnie chcecie chodzić.

gaweda

Ulubione góry: beskidy

Pt 23 lis, 2018

na pewno nic trudnego :) wie ze jestem nowicjuszem w tym temacie wiec pewnie bedzie chciał na poczatek zabrac mnie gdzies, gdzie na pewno sobie poradze :)

W69

Ulubione góry: Karkonosze

Wt 27 lis, 2018

Witam wszystkich
Czy jest tutaj osoba (osoby) które przeszły z Karkonoszy do Bieszczad ? .Planuję taką wyprawę na lato przyszłego roku i kilka wskazówek by się przydało

sarenka

Ulubione góry: Karpaty

N 02 gru, 2018

najlepsze są ciuchy termoaktywne... jesli nie posiadasz to w taką pogodę jaką mamy obecnie nie ruszyłabym tyłka na takie wyprawy... ja kiedys myslalam ze wysyarczy bielizna termoaktywna a zapomnialam ze skarpety tez są wazne.. przemoklam przemarzlam a potem zapalenie płuc.. (polecam poczytac na ten temat https://www.e-horyzont.pl/blog/skarpety ... sze-cechy/ ) i nie wstydz sie pogadac z facetem, zrozumie i doradzi :) w koncu podroz ma się wam podobac a nie przyprawiac ciebie o stres i zawał :D

Powrót do Rozmowy o górach