5 dni od schroniska do schroniska

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

witek000

Ulubione góry: sudety

5 dni od schroniska do schroniska

Śr 03 paź, 2018

Cześć.
planuje na początku listopada wybrać się gdzieś w Sudety, może ktoś może mi zaproponować jakaś niezbyt trudna trasę na 5 dni z sugerowanymi noclegami w schroniskach gdzieś poza Karkonoszami ale w Sudetach?
Planujemy chodzić z plecakami i codziennie spać w innym miejscu i 5 dnia wrócić do 'bazy' czyli na parking gdzie zostawimy auto 1 dnia ;-)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: 5 dni od schroniska do schroniska

Śr 03 paź, 2018

Gęsta sieć schronisk jest w Tatrach, Karkonoszach i niektórych pasmach z grupy Beskidów. Poza nimi schroniska rozsiane są moim skromnym zdaniem rzadko, tzn. daleko od siebie. Tak sprawa wygląda z całą resztą Sudetów więc nie tak łatwo będzie zaplanować wędrówkę od schroniska do schroniska. Może coś w Kotlinie Kłodzkiej?

Niech wypowiedzą się bardziej obeznani :)

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 03 paź, 2018

Dawno temu miałem ten sam problem planując przejście Sudetów. Poświęciłem zagadnieniu zimę i wiosnę (internetu wtedy nie było) i oprócz noclegów w schroniskach PTTK zaplanowałem noclegi w schroniskach PTSM. Zaplanowałem też noclegi w chatkach studenckich ale tylko w Bielicach mi to wyszło. Schroniska PTSM - rulez!
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Śr 03 paź, 2018

Mało gęsta sieć schronisk poza Karkonoszami może wynikać z tego, że Sudety to dość niewysokie góry. Poza Karkonoszami i masywem Śnieżnika piętra masz 3: pogórze, rozbudowany regiel dolny i szczątkowy regiel górny co w zasadzie oznacza las po same szczyty.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 03 paź, 2018

https://obiekty.pttk.pl/start.php?co=ba ... B6l%B1skie po za tym spałem kiedyś w "Zygmuntówce" i w schronisku na Przeł. Srebrnej i w "Marii Śnieżnej" oraz w domu wycieczkowym PTTK w Karpaczu ale to stare dzieje bo tych schronisk w wykazie już nie ma :( . Przybyło schronisk prywatnych. Acha! Byłbym znowu zapomniał - przecież dzięki "cudowi Schengen" można się przerzucać do Czech i korzystać z ich schronisk.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Powrót do Rozmowy o górach