Strona 1 z 1

Wysokogórskie pola namiotowe w Alpach

Napisane: Wt 12 cze, 2018
przez crevius
Witam

Szukam szlaku wysokogórskiego w Alpach gdzie w czasie drogi można biwakować legalnie powyżej 3000 m jak to ma miejsce na szlaku Mont Blanc w okolicach schroniska Tête Rousse

Re: Wysokogórskie pola namiotowe w Alpach

Napisane: Wt 12 cze, 2018
przez Stefanek
Legalnych wysokogórskich miejsc na namiot jest niestety niezwykle mało. Wynika to pewnie z dość gęstej sieci schronisk górskich, sporej ilości gospod oraz dużej bazy hotelowej prawie wszędzie i myślenia lokalsów: chcesz urlopować to płać i daj nam zarobić.

Ale powyżej 3000m, z dala od schronisk i z dala od często uczęszczanych wysokogórskich szlaków nikt nie będzie chciał cię ścigać za namiot. Najlepsze są miejsca odludne i jednocześnie takie gdzie policaje i inne służby nie będą w stanie Cię szybko dorwać/dopaść/nakryć :lol: wjeżdżając samochodem terenowym, a szlaki gdzie są jeszcze wstanie dojechać są oznaczone na mapie cienką białą dróżką albo ciągłą czerwoną kreską: http://maps.kompass.de/#lat=46.87051935 ... 0Touristik Dodatkowo ciemnozielony namiot, rozbijanie się o zachodzie i zwijanie o wschodzie słońca zniechęcą służby do nocnych pieszych poszukiwań występcy. Gorsze i bardziej prowokujące innych nawet od dużego czerwonego namiotu będą papierki wokół obozowiska, więc czysty obóz to podstawa gdyby ktoś chciał się czepić. Sądzę, że jak strażnik się napatoczy i zobaczy syf to nie będzie nawet próbował być wyrozumiały. :)