Pierwsze kroki w Tatry

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

bryjarka

Ulubione góry: Pieniny

Pierwsze kroki w Tatry

Wt 27 mar, 2018

Witam

Może moje pytanie wyda się wam głupie ale dla mnie nie jest ;) Chciałbym zacząć zwiedzać Tatry (już wiem na co początkujący może sobie pozwolić lub nie) ale chodzi mi głównie o start wycieczek. Co w przypadku gdy jedzie się bez samochodu i nie podjeżdża się na parkingi np. przy Siwej polanie. Albo jak się wynajmuje lokum w Zakopanem to czy np. Wyprawa nad Morskie Oko zaczyna się i kończy w Zakopanem właśnie. Słyszałem, że są jakieś busy co jeżdżą pare razy na dzień. Doradzicie?

Jontek

Ulubione góry: Beskidy

Re: Pierwsze kroki w Tatry

Wt 27 mar, 2018

Z Zakopanym i Morskim troche problem bo jest kawal drogi. Mozna jak kazdy wejsc na Giewont jako przedsmak do Tatr. Mozna wejsc na Koscielec. Na Zawrat czy Swinice. Przejsc dalej i spac w dolinie 5 stawow.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Wt 27 mar, 2018

Tatry to nie moja specjalność, choć tej jesieni zamierzam zabazować w schronisku przy Morskim Oku i czaić się na Rysy do skutku lub do wyczerpania się czasu. Jeśli nie przyjedziesz do Zakopanego samochodem to znajdź nocleg w schronisku (lub w schroniskach) i zaplanuj stamtąd wycieczki. Już samo znalezienie noclegów w interesującym cię czasie i w kontekście planowanych wycieczek będzie interesującym preludium, pierwszymi krokami w Tatry. I tylko dwa razy będziesz korzystał z busa do/ z Zakopanego.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

mpb10

Ulubione góry: Beskidy

Wt 27 mar, 2018

Wejdź na blog: rudazwyboru.pl i tam znajdziesz ładnie opisane wycieczki w Tatry dla początkujących.
si Deus pro nobi quis contra nos?

malgo

Ulubione góry: Tatry

Śr 28 mar, 2018

Nie do końca rozumiem o co właściwie pytasz. W Zakopanem jest sporo busów plus lokalna miejska komunikacja. Busy przejeżdżają przez okoliczne wsie wiec nie trzeba spać w samym Zakopanem. Ale wszystko zalezy od terminu - latem i we wrzesniu jest ich tyle że dojedziesz wszędzie w kwietniu czy maju- zdecydowanie mniej lub kursują krócej.
https://www.zakopane.eu/komunikacjamiejska
https://www.zakopane.eu/informator-tury ... lady-jazdy

dodatkowo na szczęście sa jeszcze busy "widmo" nie ujęte w tych rozkładach. ;)
Obecnie miasto i ulice są na tyle zmodernizowane że nawet z Doliny Kościeliskiej można wrócić wygodnym chodnikiem. (jak ktoś musi :roll: ) Edit: do Kościeliska w każdym razie ;)
W wysokim sezonie kursuje STRAMA którym można wygodnie dojechać na Słowację.

deprre

Ulubione góry: Tatry

Pt 13 kwi, 2018

Jeśli chodzi o busy to tak jak napisano wcześniej - jeżdżą bardzo często (w sezonie letnim) i z dojazdem problemów większych nie ma.
Natomiast jeśli chodzi o schroniska to polecam rezerwować nocleg 6 miesięcy wcześniej, inaczej gleba. ;) No chyba, że jakimś cudem ktoś zrezygnuje i uda ci się trafić. :)

Powrót do Rozmowy o górach