Trekking w Himalajach

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

dominikaczarnecka

Ulubione góry: Himalaje

Trekking w Himalajach

Cz 15 mar, 2018

Od jakiegoś czasu marzy mi się wyjazd w największe góry świata. Czy ktoś z Was może był w Himalajach i mógłby się podzielić wrażeniami z podróży, ewentualnie udzielić jakichś praktycznych porad? Podróżowaliście samodzielnie czy organizowaliście wyjazd z pomocą biura podróży?

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Trekking w Himalajach

Pt 16 mar, 2018

Hej, chyba na początek najlepiej zaatakować Annapurna Circuit, można cały, można też uciachać - ja przykładowo jakieś 20 lat temu robiłem tylko kawałek (ca 7-8 dni treku bo na więcej nie było czasu, potem tam wróciłem po paru latach ale robiłem podobny odcinek celem aklimatyzacji na Tybet). Obydwa treki w Nepalu na własną rękę.
Ogólnie wygląda to tak: https://en.wikipedia.org/wiki/Annapurna_Circuit.
Jest to stricte trekkingowy szlak, bez trudności technicznych i poza aklimatyzacją do wysokości (max punkt to Thorung La pass 5416m) nie powinien stwarzać problemów osobom chodzącym po górach. Natomiast oczywiście lekceważyć go nie wolno bo to jednak wysokie góry (https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Nepa ... m_disaster).
Za moich przejść baza noclegowo-żywieniowa była bardzo dobra, tzn. trzeba tylko zaakceptować raczej surowe warunki.
Acha, generalnie trasę można robić w dowolnym kierunku ale od strony Muktinath na Thorung La jest duże podejście 3800 na 5400... i chyba lepiej od drugiej strony bo startuje się z ca 4500.
Polecam też przewodnik (nie tylko o Annapurna Circuit): https://ksiegarnia.wspinanie.pl/himalaj ... p-450.html
Powodzenia w planach i wyprawie!

stamont

Ulubione góry: Tatry,Alpy

So 07 kwi, 2018

Odpowiedzi na Twoje pytania, łącznie z prośbą o podzielenie się wrażeniami z podróży, są w mojej relacji zamieszczonej na forum. Mój wyjazd, za wyjątkiem wejścia na Island Peak, jest tego samego rodzaju wyprawą, jak trekking Annapurna Circuit. Mam na myśli trekking do Everest Base Camp, którego trasę można realizować na kilka sposobów. Na przykład dodatkowo można iść przez przełęcz Kongma La 5535m.
Przyłączam się do życzeń pomyślnej realizacji spotkania z Himalajami.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 15 maja, 2018

Witaj Dominiko,
Co roku jestem na nepalskim treku ( w br wylatuje pod koniec września), mieszkam na śląsku, jak chcesz znać moje spostrzezenia czyli wszelkie info, pisz na pw. Fakt, 3/4 roku spędzam w górach, ale co jakiś czas wpadam na forum :-)

Powrót do Rozmowy o górach