Nieimprezowy sylwester w Karkonoszach?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

novitzkyomg

Ulubione góry: karkonosze

Nieimprezowy sylwester w Karkonoszach?

Śr 29 lis, 2017

Cześć!
Przed czterema laty wybrałam się w sylwestrową wędrówkę po zimowych Karkonoszach. Niestety muszę przyznać, iż byłam dośc rozczarowana tym co zastałam. Spodziewałam się, naiwna, że siąde z grzańcem w schronisku i w ten oto sposób przywitam z innymi górołazami nowy rok. Niestey, jedyne co schroniska mogły i chciały mi zaoferować, to ogrzanie się w przedsionku - sorry Winnetou, warsiafka się bawi ;)

Mowa konkretnie o Szrenicy oraz Pod Łabskim Szczytem. I tutaj moje pytanie - czy ktoś wie coś o chlubnym wyjątku, który NIE organizuje zamkniętej imprezy tanecznej, tylko jest otwarty na turystów?

Pozdrawiam górskozimowo!
novitzkyomg

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: Nieimprezowy sylwester w Karkonoszach?

Śr 29 lis, 2017

novitzkyomg napisał(a): ...jedyne co schroniska mogły i chciały mi zaoferować, to ogrzanie się w przedsionku....

Planowałem już w zeszłym roku podejść w Sylwestra na Skalny Stół i pooglądać kanonadę fajerwerków nad Karpaczem. Pomysł nie wypalił. Temat który wywołałaś sprowokował mnie do wysłania sześciu maili z zapytaniem o taki właśnie zwykły, turystyczny nocleg lub choćby wejście do środka. Na stronach schronisk nic jeszcze nie wisi, ale z praktyki wiem, że oczywiście próbują do końca sprzedawać pakiety - i raczej im się to udaje. Dam znać jeśli dostanę jakąkolwiek odpowiedź.
Przysłowie tybetańskich pielgrzymów:
„Możesz wejść na górę, jak na kupę kamieni albo jak na święte miejsce. Ale z góry możesz zejść bardziej człowiekiem albo bardziej małpą”

aga_oo

Ulubione góry: Karkonosze

Re: Nieimprezowy sylwester w Karkonoszach?

N 03 gru, 2017

Hej! Też szukaliśmy ze znajomymi noclegu bez imprezy na sylwestra, dzwoniłam do każdego schroniska i niestety nie znalazłam takiego :/

Powrót do Rozmowy o górach