Pomoc dla niezdecydowango

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

grzechu88

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Pomoc dla niezdecydowango

Pn 09 paź, 2017

Hej,

W związku z nadchodzącym okresem dość ładnej pogody planuję dwuosobowy wypad w jakieś niezbyt trudne góry, główym celem są: piękne jesienne widoki, wędrówka, ucieczka od cywilizacji i najlepiej noclegi w schroniskach w warunkach możliwie najbardziej turystycznych. Wyjazd planuję na czwartek (mogę dotrzeć na miejsce w środę w nocy)/piątek/sobota (powrót w nocy może być) czyli tak 2,5-3 dni chodzenia. Jako, że wyjazd jest z Krakowa biorę pod uwagę 3 lokalizacje: Bieszczady, Niżne Tatry lub Karkonosze. Biorąc pod uwagę powyższe założenia, które miejsce byście polecili i dlaczego?

rysianka

Ulubione góry: Wielka Fatra, Beskid Żywiecki i Śląski, Tatry

Re: Pomoc dla niezdecydowango

Pn 09 paź, 2017

Wg mnie, wszystko to co będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom, znajdziesz w Niżnych Tatrach. Szczególnie polecam zobaczyć: Ohniste, Poludnice, grań Deresze-Chopok-Dumbier, Velka Chochula. Natomiast Salatyn (Tatry Niżne!!!), Krakowa Hola - można pominąć. Nic nie mogę powiedzieć o warunkach, ale wiem że są schroniska: Chata pod Chopkom oraz Chata Stefanika pod Dumbierom.

pozdr.

grzechu88

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Pn 09 paź, 2017

Hej, dzięki za odpowiedź. Też skłaniam się ku Niżnym Tatrom.
Czy orientujesz się może gdzie najlepiej zostawić samochód (okolice Liptowskiego Mikulaszu), a następnie którym szlakiem przez Demianowską Dolinę (warto tamtędy?) wejść, żeby dotrzeć do czerwonego idącego po grani i poźniej jak daleko iść na wschód? Gdzieś do skrzyżowania z żółtym szlakiem (tj parę kilometrów za Utulnią Ramza), a następnie zejść nim do końca lub niebieskim do Maluzina?

rysianka

Ulubione góry: Wielka Fatra, Beskid Żywiecki i Śląski, Tatry

Wt 10 paź, 2017

Niestety tak szczegółowo nie jestem wstanie odpowiedzieć, nie posiadam mapy i samochodu, ale tam byłam :)
I zamiast oklepanych szlaków od strony Demianowskiej Jaskini, proponowałabym wybranie chociażby jednego z dwóch żółtych szlaków po przeciwległej stronie. Jeden szlak zaprowadzi Was do Dereszy, a drugi do Chaty Stefanika. Ta strona grani jest ładniejsza i można wymyślić tam trasy pętelkowe.
pozdr.

Powrót do Rozmowy o górach