Czterotysięczniki - początkujący

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Lis35

Ulubione góry: Dolomity

Czterotysięczniki - początkujący

N 23 lip, 2017

Cześć,
Pod koniec sierpnia jadę do włoskich Alp po pierwszy czterotysięcznik wybór pomiędzy Breithorn/ Piramide Vincent. Czy osoba bez doświadczenia w chodzeniu po lodowcu może zdobyć takie ,,proste,, czterotysięczniki bez przewodnika?
Pozdrawiam ;)

maka

Ulubione góry: alpy

Re: Czterotysięczniki - początkujący

N 23 lip, 2017

Spróbuj może najpierw od Gran Paradiso jest to też łatwy szczyt na który wiedzie wydeptana ścieszka i na pewno sam nie pójdziesz. Pierwsze grupy wychodzą jeszcze o zmroku więc najlepiej podążać za nimi bo nie będziesz musiał szukać szlaku wśród rumowisk na początku. Tu masz moją relacje z tamtych stron http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=6877
Na Breithorn wyszedłem od strony szwajcarskiej, tu masz co nieco http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=4492

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 25 lip, 2017

Hey,

Twoje "4" naleza do latwych i spokojnie sam je zdobędziesz (do kolekcji dorzucisz jeszcze inne tj. okoliczne.)

Odpuść sobie polecany prze Maka GP, (byłeś na wierzchołku, że polecasz?) dlatego, ze raczej na wierzchołek nie wejdziesz, tak jak 99% turystów, (prawie) wszyscy wchodzą na przedwierzchołek tj. do figurki z Madonną. Na swoje "4" wchodz od strony włoskiej (taniej , bezpieczniej i łatwiej) .

maka

Ulubione góry: alpy

Wt 25 lip, 2017

Bywają czasem też ludzie którzy chodzą po górach dla przyjemności obcowania z naturą, pokonaniem własnej słabości i spojrzenie na otaczający krajobraz możliwie z wysoka nie bacząc na te brakujące 3 metry i kolekcjonowanie wierzchołków.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Śr 26 lip, 2017

Bywali czasem też ludzie którzy podobno weszli na wierzchołek , ( gratki, torty, media , odznaczenia czyli och i ach) , po roku dowiedzieli się , że byli tylko na przedwierzchołku :shock: , co niektórych tak to zabolało, że ...........po 25 latach ponowili atak , tyle , ze przypłacili za to cenę najwyższą.

goramidolinami

Ulubione góry: Tatry

Śr 26 lip, 2017

Hej! Myślę, że bez problemu sobie poradzisz. Sama niedawno zaliczyłam swoje pierwsze czterotysięczniki, były to Pollux i Roccia Nera (jeden z wierzchołków Breithornu). Startowaliśmy po stronie włoskiej ze schroniska Ayas, szliśmy bez przewodnika i spokojnie dawaliśmy radę, choć trzeba było oczywiście zachować ostrożność, bo szczelin po drodze nie brakowało :) Obydwa szczyty wycenione są na PD, więc są nieco trudniejsze niż główny szczyt Breithornu, w mojej opinii były jednak łatwe technicznie, więc jeśli starczy Ci czasu, to polecam :)
http://goramidolinami.pl - blog o górskich wędrówkach i nie tylko. Zapraszam!

Lis35

Ulubione góry: Dolomity

So 12 sie, 2017

Hej,
Dzięki za rady ;) Czy wiecie czy nadal chodzi kolejka na Punta Indren? Bo nie mogę w necie zorientować się o jej cenę i godziny.

grzegorzneh

Ulubione góry: Alpy

N 13 sie, 2017

Jakbyś chciał jechać teraz to daj znać mam czas auto 501843718

Powrót do Rozmowy o górach