High Street Roman Road (Cumbria) - cos podobnego w Polsce ?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

z_anglii

Ulubione góry: Cumbria

High Street Roman Road (Cumbria) - cos podobnego w Polsce ?

N 25 cze, 2017

Dzien dobry,

Nie znam sie na szlakach i gorach w PL. Szukam poodbnego szlaku w Polsce, jak w temacie. Ktos pomoze ?
Interesuje mnie przejscie 20-40 km, wiec zeby dluga droga byla :-)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: High Street Roman Road (Cumbria) - cos podobnego w Polsc

N 25 cze, 2017

Nie byłem i zapewne nigdy nie będę, ale po wklepaniu gogle wypluwa zdjęcia, na których dostrzec można pewne podobieństwo krajobrazu do bieszczadzkich połonin. Tylko ludzi tam jest zdecydowanie więcej niestety. No i zapewne większe przewyższenia, bo grzbiety krótkie i częściej w doliny trzeba schodzić.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,22.438891
Taka trasa na przykład. Ale najlepiej w II połowie września jak turystów już wywieje. Tyle że rzymskiej drogi tam nie ma, bo rzymianie w nasze zimne rejony jakby się nie zapuszczali. Prędzej wikingowie, a im pod łodzie drogi potrzebne nie były.

Jeżeli droga, to Karkonosze. Ale tamte drogi są dużo młodsze.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50. ... ,15.823628
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

z_anglii

Pn 26 cze, 2017

Podziekowac.
Ta druga trasa bardziej sie mi podoba. Czy Karkonosze sa bardziej oblegane od Bieszczadow ?

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pn 26 cze, 2017

Trudno powiedzieć. Myślę, że jest podobnie. Ale w Karkonoszach jest zdecydowanie bardziej gęsta sieć szlaków, również po czeskiej stronie, więc tłum nieco lepiej się rozkłada :wink:
Bieszczadzki szlak, który zaproponowałem jest jednym z najpopularniejszych o ile nie najpopularniejszym, więc latem i nie tylko latem chodzi się tam pielgrzymką. Oczywiście można temu przeciwdziałać wychodząc wcześnie rano. ale i tak gdzieś po drodze tłum zacznie gęstnieć.
Jeżeli to miałby być np. wrzesień/październik, to z uwagi na jesienne barwy Bieszczady są zdecydowanie ładniejsze. I ludzi wtedy też trochę mniej będzie.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Stefanek

Ulubione góry: Wszystkie

Pn 26 cze, 2017

z_anglii napisał(a):Podziekowac.
Ta druga trasa bardziej sie mi podoba. Czy Karkonosze sa bardziej oblegane od Bieszczadow ?

W pogodne dni w środku lata Karkonosze są bardzo oblegane. Na trasie nr. 2 nie ma w tedy co liczyć na samotne kontemplowanie przyrody. Za to na bardzo częstą wymianę "Dzień Dobry", ewentualnie "Dobry Den" lub krótko "bryden" już tak.

z_anglii

Cz 10 sie, 2017

OK, cos najblizej Zakopanego. Wlasnie przeszedlem w jakies 7 godzin:
Czerwone Wierchy z Kasprowego albo za Swinica zaczynajac. To samo, tylko gory wyzsze powiedzmy o 800-1000 m. choc nie bylo to 30-40km ale jednak. Widoki pierwsza klasa.

Powrót do Rozmowy o górach