Góry Sowie/Stołowe

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Gorthin

Ulubione góry: Dolimity

Góry Sowie/Stołowe

Wt 16 maja, 2017

Planuję wypad na dwa/trzy dni w góry Sowie lub Stołowe, bądź obie naraz. Pytanie jak lepiej i ciekawiej to zaplanować. Jakieś trasy proponowane zamiast najbardziej znanych?

No i przede wszystkim szukam kontaktu do przewodnika obiektu Riese, ma ktoś takowy?

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: Góry Sowie/Stołowe

Cz 18 maja, 2017

Specjalnego wyboru nie ma...
Ciekawe Stołowe to znane Stołowe: Błędne i Szczeliniec.
Dla mnie to magiczne miejsce, szczególnie Szczeliniec. Jeśli udaje mi się trafić dwie rzeczy na raz, to znaczy dobra pogodę i brak tłumów (szczególnie wycieczek z podstawówki) - mogę tam godzinami siedzieć , patrzeć i chłonąć. Jestem w innym świecie.
No i ewenement na skalę międzynarodową: sprzed schroniska na Szczelińcu podziwiasz północną granicę Polski z .... Czechami.
Co do Sowich:
Mój ulubiony kawałek to początkowe zejście niebieskim z Sowy w kierunku Starej Jodły. Niestety tylko początek - prawdziwa indiańska ścieżka. Potem już klasyka: las poszarpany przez prace leśne - rok temu sprawiał wrażenie jak po bombie atomowej.
W miarę przyzwoicie idzie się tez na Kalenicę (wieża widokowa) i dalej czerwonym .

Jeśli coś oryginalnego, to polecam niebieski szlak w niedalekich Górach Kamiennych: z Bartnicy na Ruprechticky Spicak i dalej, do Przełęczy Sokołowskiej. To naprawdę przepiękna górska ścieżka, z pięknymi widokami na północ (góry jak Guadalcanal) i południe (równina jak... równina). To samo niebieskim z Bednarskiego Jaru do Andrzejówki (dobra kuchnia). Pierwsze podejście na Włostową daje w d..pę - a to tylko 903 mnpm. Polecam jeszcze dojście z tego szlaku na Czarnek 868 mnpm - piękny widokowy pagór.
Schronisko Andrzejówka w weekendy jest skomunikowane z Wałbrzych Główny PKP - skąd można sznylcugiem wrócić do Bartnicy...

Powrót do Rozmowy o górach