GOT... i problemy z książeczką związane ;)

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

klaudia

Ulubione góry: Tatry

GOT... i problemy z książeczką związane ;)

Śr 23 sie, 2017

Witam Wszystkich,

Pewnie nie jeden/na z Was dobrze wie w jaki sposób należy wypełniać książeczkę GOT i mam nadzieję, że będziecie się chcieli tym ze mną podzielić ;)

W internetach jest tyle różnych wersji, że już zgłupiałam, a niestety nigdzie w pobliżu nie mogę dostać drukowanej wersji regulaminu, gdzie podobno znajduje się wzór jak należy robić to prawidłowo zgodnie z najświeższym regulaminem. Do posta dołączam dwie przykładowe strony, które już wypełniłam i powiedzcie proszę czy jest ok czy należy robić to w inny sposób. I jeśli w inny to w jaki :)
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedno. Jest gdzieś wykaz miejsc, w których przodownicy potwierdzają odbyte trasy? I czy np. trasy tatrzańskie mogę potwierdzić tylko w obrębie Tatr, a karkonoskie tylko w Karkonoszach?

Z góry baaardzo Wam dziękuję za pomoc :)

Klaudia

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Re: GOT... i problemy z książeczką związane ;)

Cz 24 sie, 2017

Zaglądnij tu.
Maniek

klaudia

Ulubione góry: Tatry

Pt 25 sie, 2017

Maniek napisał(a):Zaglądnij tu.

Dziękuję :)

hermod

Ulubione góry: Wszystkie :)

Wt 13 mar, 2018

Witam wszystkich

mam pytanie w temacie książeczki GOT. Wg. regulaminu trasy powinien potwierdzić przodownik turystyki górskiej PTTK. Gdzie ich mogę znaleźć jest jakiś spis do kogo można się zgłosić czy należy szukać w schroniskach bądź wśród przewodników?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Wt 13 mar, 2018

Może to być przodownik może to być przewodnik turystyki górskiej. O przodownika będzie chyba trudniej bo z założenia to tytuł non profit choć z gratyfikacjami wynikającymi z regulaminu PTTK ale nie dający uprawnień przewodnickich, z którymi wiążą się profity bo to uprawnienie zawodowe. Może wyda ci się to niepoważne ale "zawołaj" wieczorem na noclegu czy jest między nami przodownik albo przewodnik bo potrzebujesz potwierdzenia wędrówki. Po krótkiej odpytuwie, na pewno ci pomoże, żeby uczciwie ci potwierdzić wędrówkę.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

hermod

Śr 14 mar, 2018

Dzięki za szybką odpowiedź, tak spróbuję :)

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Śr 14 mar, 2018

do potwierdzenia nie musi być ani przodownik ani przewodnik turystyki górskiej , masz w książeczce miejsce na pieczątki i przechodząc po trasie podbijasz gdzie się da i taką książeczkę z rozpisaną trasą i obliczoną punktacją oddajesz do weryfikacji do PTTK .

hermod

Cz 15 mar, 2018

na pewno? w regulaminie jest taki punkt:

VI. DOKUMENTACJA GOT PTTK I WERYFIKACJA ODZNAK
§ 18. 1. Do potwierdzania odbycia wycieczek w książeczce GOT PTTK, upoważnieni są przodownicy turystyki górskiej PTTK.

2. Przodownik turystyki górskiej PTTK jest uprawniony do potwierdzania odbycia wycieczek w zakresie posiadanych uprawnień na poszczególne grupy górskie, nawet jeśli nie był obecny na wycieczce, a poza zakresem swych uprawnień jeśli brał w niej udział.

3. Przyznanie GOT PTTK odbywa się na podstawie wypełnionej przez zdobywającego i potwierdzonej przez przodownika turystyki górskiej PTTK książeczki GOT PTTK.

i właśnie z tego wynikało moje pytanie

Powrót do Rozmowy o górach