I Forumowa Majówka

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: I Forumowa Majówka

Cz 21 kwi, 2011

I Forumowa Majówka to nazwa własna specyficznego wyjazdu :)
A ten zbliża się wielkimi krokami, dlatego przedstawiam wstępny plan, a po świętach podam go już szczegółowo.
Wyjazd zaplanowałem na sobotę 28 kwietnia ok godz. 12, pierwszego dnia dojazd na miejsce, krótki 2-3 godzinny marsz i pierwszy nocleg, następnie przez 2 dni robimy trasy średnio po 6 godzin dziennie, ostatniego dnia, tj. 3 maja znowu trasa 2-3 godzinna i powrót do samochodów, i do domu. Góry, które odwiedzimy to wstępnie Wielka Fatra, noclegi pod namiotami, ewentualnie w bacówkach, jeśli będą wolne i uda nam się do nich dotrzeć. Nie zapominajmy, że to park narodowy i rozbijanie się jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach, z zachowanie szczególnych warunków "porządkowych". Aktualnie to wszystko, co mogę powiedzieć, czekam na ewentualną listę chętnych osób, ze mną jedzie 4 znajomych.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Pt 22 kwi, 2011

Ja już teraz wiem ze nie dam rady jednak w ten weekend majowy z wami wyskoczyć bo w sobotę dopiero będę wracał z Austrii i będę w nocy .Pozdrawiam i życzę powodzenia w zdobywaniu szczytów .

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Wt 26 kwi, 2011

Żaku napisał(a):Wyjazd zaplanowałem na sobotę 28 kwietnia ok godz. 12,

Oj Żaku, coś ostatnio żyjesz chyba w alternatywnej czasoprzestrzeni :lol: ale zainteresowani pewnie rozszyfrowali twoją podstępną zagadkę na 30 kwietnia :mrgreen:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Żaku
Administrator forum

Śr 27 kwi, 2011

Heh, rzeczywiście coś mi się zakrzywiło ;) To pewnie jeszcze wina "trójmiejscowej" imprezy ze zlotu, starałem się być w 3 miejscach naraz, tylko za wiele z tego nie wyszło. A z tego co pamiętam to Marek też ponoć bilokował :D
Oczywiście wyjazd 30 kwietnia w sobotę, ktoś jeszcze chętny?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Ayla

Śr 27 kwi, 2011

My jesteśmy chętni i czekamy na szczegóły wyjazdu. Jeśli ktoś miałby miejsce w samochodzie, to chętnie się dołączymy, ewentualnie kogoś zabierzemy, jeśli będziemy musieli jechać naszym.
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

martin7773

Ulubione góry: wysokie

Śr 27 kwi, 2011

JESTESMY ZAINTERESOWANI. KIEDY I GDZIE ZBIÓRKA? MOZE ORGANIZATOR ZAMIEŚCI BLIŻSZY KONTAKT NP E-MAIL.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 27 kwi, 2011

Auć! Martin7773, nie krzycz ;).
Ja chcę wreszcie skończyć CKZ, więc będę się kręcił w okolicy na rowerze. Wielka Fatra jest niezbyt rowerowa ze względu na ochronę przyrody. Ale niewykluczone, że nawiedzę Was na drugim noclegu. Żaku, naładuj porządnie ten prywatny telefon :).
Przy okazji, jakby ktoś miał ochotę na dość intensywny weekend na siodełku MTB, to zapraszam. Start w Nowym Targu, meta gdzieś w dolinie Wagu. A po drodze Magura Spiska, Góry Lewockie, Tatry i Niżne Tatry, Ptacznik, Hroński Inowiec i Trybecz. Ewentualnie także Wielka Fatra :). Noclegi w namiocie jadącym na moim grzbiecie.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

pietrek

Śr 27 kwi, 2011

Marku widzę, że wiesz wiesz więcej ode mnie i Doroty. Żaku jak na razie nie zdradził gdzie będzie drugi nocleg, ciągle trzyma nas w niepewności. Co do transportu, to tym razem chętnie się do kogoś przyłączymy. Apeluję do Admina o uchylenie rąbka tajemnicy co do trasy!
Zawsze daję radę, jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę :)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 27 kwi, 2011

Nie wiem więcej, tylko z perspektywy obszaru na jakim będę działał, czasu jaki na to mam i niezobowiązującego charakteru takiego dołączenia do piechurów, lokalizacja jest bez znaczenia. Wielka Fatra nie jest w końcu taka wielka :). Jedyne co ma dla mnie znaczenie, to możliwość kontaktu telefonicznego z grupą "jakby co". A Żakowi w takich sytuacjach zwykle pada komórka :).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Cz 28 kwi, 2011

Dorota, cieszę się, że jednak się udało i jedziecie. Szczegółowy plan marszu przedstawię jeszcze dzisiaj. Co do samochodu, to możemy Was zabrać, tylko przez Jaworzno jakoś tak nie po drodze. Co proponujecie? Martin napisz coś więcej o sobie, w końcu mamy spędzić ze sobą 4 dni, a to Twój pierwszy post na forum. Marku podam Ci też numer firmowy, nowszy telefon, to i bateria będzie dłużej trzymać. A o miejscu noclegu, jeszcze dzisiaj Cię poinformuję.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Ayla

Cz 28 kwi, 2011

Żaku, jeżeli możecie nas zabrać, to my oczywiście przyjedziemy do Katowic. Co do miejsca zbiórki, to szczegóły ustalimy poza forum.

Żaku
Administrator forum

Pt 29 kwi, 2011

No i super, zdzwonimy się. My w Katowicach będziemy najpóźniej o 12:30. Planuję Was odebrać gdzieś na ulicy Kościuszki lub Ceglanej, ale to jeszcze dogadamy.
Poniżej przedstawiam optymalny plan wycieczki. Kolorem żółtym zaznaczono orientacyjne miejsca noclegowe.
Drugi nocleg wypada w okolicach schroniska pod Borisovem, więc będzie możliwość zjedzenia czegoś cywilizowanego, ceny podobne jak u nas w Tatrach. Marku jak masz ochotę to wpadaj do nas!

PS: Podobno przez weekend majowy ma lać. Weźcie to pod uwagę planując, co ze sobą zabrać.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Szymon

Pt 29 kwi, 2011

Plan trasy całkiem ciekawy. Z pogodą różnie bywa, więc życzę powodzenia (nam z Olą też się przyda :) ). Jeśli mogę coś zasugerować:
- drugi nocleg polecam w chacie pod Suchym Wierchem (za Koniarkami). Lepsza dostępność wody, chata przyjemna, a i namiot jest gdzie rozbić. No i jest się niewidocznym ze szlaku. Czasowo ze zdobyciem Ploski dokładacie max. 2 h.
- trzeci nocleg planowałbym nieco dalej, bo bardzo wartym uwagi jest wejście na Tlstą i potem zejście do Blatnicy przechodząc obok Mazarskiej Jaskini. Sam w ubiegłym roku tak szedłem, i szczerze nie żałuje, choć podejście z pełnymi plecakami, pod koniec kilkudniowego wyjazdu dało się we znaki. Ale akurat ja takie naprawdę ostre podejścia bardzo lubię :). A widoki z Tlstej przecudne, i patrzy się na trasę, którą szliście wcześniej. Poza tym jako skalna część WF obfituje we wszelkie bogactwo form skalnym, bardzo urokliwych.
Oczywiście to tylko sugestie ;).
Udanego wycieczki i moc wrażeń życzę!

PS.
WF jest jednym z ulubionych moich pasm na SK,i jak często tam wracam, tak zawsze pokazuje mi swe nowe oblicze.
Pozdrawiam
Szymon

BeskidTrail.pl - najlepsze trasy rowerowe w Beskidach

Żaku
Administrator forum

So 30 kwi, 2011

Dzięki, bacówki pod Suchym Wierchem znam, już tam nocowałem, miejsce rzeczywiście super i z dala od szlaku, ale zobaczymy jak będzie z siłami i chęciami całej grupy. Podobnie z Tlstą. Choć tam nie byłem, wiem, że warto wejść, ale to również zdecydujemy na miejscu. Bardzo istotna będzie pogoda, której dobrej i Wam życzę!
Powodzenia!
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Ayla

Cz 05 maja, 2011

Pierwsza forumowa majówka przeszła do historii. Jak to zazwyczaj bywa ze zlotami, pojechało mniej osób niż wcześniej się deklarowło, ale jak dla mnie to właśnie taka liczba jest optymalna. W sumie byliśmy w 6 osób, wyjazd naprawdę udany. Ja byłam pierwszy raz w Wielkiej Fatrze i jestem pod wielkim wrażeniem tych gór. Jak dla mnie góry idealne, poprostu przepiękne. Na pewno tam będę wracać, bo jest jeszcze sporo ciekawych szlaków do przejścia. Pogoda była kapryśna, ale słoneczny poniedziałek wynagrodził nam wszystko (moja czerwona twarz nadal mi przypomina ten piękny dzień ) . Dziękuję wszystkim za wspólną wędrówkę :) Zdjęć mam mało, ale te co da się oglądać są tu https://picasaweb.google.com/dorothea.j ... r6psfOOYA#

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy