I Forumowa Majówka

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

I Forumowa Majówka

Pt 15 paź, 2010

Jako, że wspólne imprezy forumowe cieszą się sporym zainteresowaniem, postanowiłem zaproponować kolejny cykliczny wyjazd. Zdaję sobie sprawę, że będzie on się cieszyć mniejszym zainteresowaniem niż dwa pozostałe, jednak spróbuję Wam go przedstawić.
Chodzi mianowicie o wyjazdy na tzw. długi weekend majowy. Chciałbym, aby wspólny wypad właśnie w tym terminie miał nieco inną formę niż dwie pozostałe cykliczne imprezy. Wyjazd ten z założenia jest dłuższy (min. 3 dni), a co za tym idzie bardziej wymagający. Do tego miejsca noclegu (namiot, opuszczone bacówki, rzadziej schroniska), rejony bardziej "dzikie" (góry Słowacji, najbliższe Alpy, Karpaty Wschodnie), szybsze tempo i dłuższe dzienne czasy marszu.
To wstępne szczegóły, więcej podam już wkrótce, chciałbym tylko wiedzieć, czy ktoś będzie czymś takim zainteresowany.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

buba

Ulubione góry: .

Re: I Forumowa Majówka

Pt 15 paź, 2010

Żaku napisał(a): szybsze tempo i dłuższe dzienne czasy marszu.

no to odpada.. a brzmialo tak ciekawie...

chyba ze was autem bedziemy gonic i wpadac na nocleg ;)

szkoda ze wasz zeszlorozny zlot jesienny nie stal sie impreza cykliczna :( to by dopiero bylo!!! :mrgreen:
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 15 paź, 2010

Jakiś dziwny termin wysmarowałeś na I majówkę w temacie terminów* :shock: nie żebym się czepiała, ale jakoś nijak to się ma do posta powyżej, ja w każdym razie nie kumam :wink:

* tu piszę, bo tam zabroniłeś :wink:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Żaku
Administrator forum

Pt 15 paź, 2010

Już poprawione, dzięki Beska :)

buba, pomyślimy jeszcze o czymś ciekawym.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Cz 21 paź, 2010

Mnie osobiście idea zaproponowana przez Żaka się podoba. Kilka - ale też nie za wiele - dni spędzonych w górach z opcją noclegową namiotowo-szałasową gdzieś poza Polską, ale też nie strasznie daleko to fajny pomysł.
Obawiam się jedynie, czy akurat weekend majowy jest najwłaściwszy, bo wtedy wiele osób ma jednak inne plany. Nie wiem, czy nie lepszy byłby np. weekend "bożociałowy", ale być może się mylę. W każdym bądź razie pożyjemy-zobaczymy. Sam też nie wykluczam udziału w maju 2011 (choć jeśli już Fatry to wolałbym Wielką :).
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Żaku
Administrator forum

Pt 22 paź, 2010

Miło, że ktoś jest chętny ;)

Co się tyczy daty, to ja osobiście bardziej zaplanowany mam weekend w czerwcu. Na majówkę zawsze jeżdżę w góry, stąd moja propozycja, Słowacja jest dobra także dlatego, że tam nie ma takich tłumów. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkim będzie ta forma odpowiadała, ale przecież nie chodzi o to, żeby wszystkim było dobrze, a bardziej o to, aby poza zlotem i Andrzejkami, zorganizować coś dla tych "bardziej wymagających". Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś z forumowiczów zaproponował "swój" cykliczny wyjazd, w takiej formie uprawiana turystyki, jaką lubi. Póki co zdarzają się narzekania, jednak nikt nic nie przedstawił w tej kwestii.
Z pozostałymi postulatami zgadzam się w 100%.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Pt 22 paź, 2010

A ja tez był bym za takim wyjazdem i te najbliższe góry na Słowacji jak najbardziej mi odpowiadają.

Ayla

Pn 25 paź, 2010

Bardzo fajny pomysł wyjazdów majówkowych, my na pewno będziemy chętni. Słowacja jest dobrą propozycją, może wolałabym Wielką Fatrę, ale jeśli wyjazd będzie w Małą, to też pewnie się zdecydujemy.
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

Żaku
Administrator forum

Pn 25 paź, 2010

No i się klaruje ekipa. Fajnie.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Pn 20 gru, 2010

Ja i tak zawsze jeżdżę na Słowację w tym terminie, ale w niższe góry, takie, gdzie nie ma już śniegu, aby przywitać wiosnę.
W Małej i Wielkiej Fatrze w tym terminie jest jeszcze sporo śniegu.

Ponieważ jeżdżę tak z małą grupką znajomych od jakichś 10 lat - to byłam już w wielu pasmach górskich, np. w zeszłym roku w Górach Szczawnickich:

http://picasaweb.google.com/Torojaga/Ba ... iosna2010#

Jedno niestety jest pewne - w moim przypadku odpada szybkie chodzenie i noszenie ciężkiego plecaka.

Chętnie zorganizuje grupę alternatywną, która będzie chodzić powoli :)

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

buba

Ulubione góry: .

Pn 20 gru, 2010

Basia Z. napisał(a):

B.

jak bardzo powoli? ;)
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

chavana

Ulubione góry: Karkonosze

Pn 20 gru, 2010

cześć:) ja z chęcią pisałabym sie na taki wypad

Basia Z.

Wt 21 gru, 2010

buba napisał(a):
Basia Z. napisał(a):

B.

jak bardzo powoli? ;)

Tak jak będziemy chcieli :)

Tyle, że zastrzegam - z powodu matury mojego syna będę mogła wyjechać tylko na 4 dni (sobota-wtorek)

B.

Żaku
Administrator forum

Wt 21 gru, 2010

Założcie sobie swój wątek :twisted:
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Wt 21 gru, 2010

Żaku napisał(a):Założcie sobie swój wątek :twisted:

A dlaczego ?
Jest zgodny z tematem "Forumowa majówka".

B.

Następna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy