Wyjazdy do jaskiń.

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Wyjazdy do jaskiń.

Wt 17 lip, 2012

Stanęło na tym, że robimy FWJ w wariancie rowerowym. Ruszamy w dwuosobowym składzie (Czort i ja) z Nowego Sącza w sobotę rano.
Impreza ma tradycyjnie charakter otwarty, więc jeśli ktoś chce dołączyć, zapraszamy.
W programie są jaskinie Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin. Nocleg w bazie namiotowej pod Wysoką.

-----
Hm,hm... drobna poprawka. Właściwie nic się nie zmienia, poza tym, że nie jaskinie, a dachy Karpat i nie sobota rano, a piątek po południu.
Ciśniemy na korbach w stronę Braniska. Nocleg w chaszczach, a potem się zobaczy. W niedzielę Maciek wraca do Nowego Sącza, a ja się jeszcze trochę pokręcę po okolicy.

Jaskinie przekładamy na 1-2 września.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 02 sie, 2012

Pisałeś w wątku o Pikniku Fortecznym, że wyjazd do Diablej Dziury przesunięty na jesień, mogę poznać więcej szczegółów?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Marek

Cz 02 sie, 2012

Pismo w sprawie zgody na wejście do Diablej Dziury utknęło na jakimś biurku. Czort cierpliwie czeka na odpowiedź. Mieliśmy więc robić podziemną "drobnicę", ale skończyło się na karpackich dachach na południu. Jednak ustaliliśmy nalot na małe cele w B. Sądeckim i Pieninach na początek września, zapominając przy tym o pikniku. A skoro ma być piknik, to jaskinie przesunęły się na później. Bez konkretnej daty.
W praktyce Diabla Dziura jest mało prawdopodobna. Choć to co wchodzi w grę, też zapowiada się interesująco.
(Goethe)

Merk

Ulubione góry: Alpy

Śr 29 sie, 2012

"W praktyce Diabla Dziura jest mało prawdopodobna."

Witam wszystkich wszędołazów a w szczególności grotołazów.
Po przeczytaniu o Waszych problemach z uzyskaniem pozwolenia na wejście do Diablej Dziury w Bukowcu mogę, jako w miarę częsty gość tamtych okolic podpowiedzieć, że na dzień dzisiejszy tj. 28. sierpnia, wejście do jaskini małym otworem jest drożne.

Pozdrawiam

Merk

Żaku
Administrator forum

Cz 30 sie, 2012

Dzięki za info. To super wiadomość, trzeba jeszcze tylko ustalić jakiś termin. Ktoś chętny?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 10 wrz, 2012

Dawno mnie tu nie było.

Merk napisał(a):jako w miarę częsty gość tamtych okolic podpowiedzieć, że na dzień dzisiejszy tj. 28. sierpnia, wejście do jaskini małym otworem jest drożne.

To jednocześnie dobra i zła wiadomość. Ta ambisentencja wiąże się z tym, że nie chciałbym całować zamkniętej kraty dużego otworu od wewnątrz gdy wyjście małym otworem okaże się niemożliwe. Skoro się zawalił, a teraz się udrożnił (lub ktoś mu w tym pomógł) to świadczy o tym że nie należy do najstabilniejszych.

Ale jak jest parcie to dobrze, można mimo wszystko zaryzykować... No i jeśli chodzi o mnie, to czas mam tylko w okresie 29-30.09. Dodam jeszcze że później, z tego co pamiętam od 1.10 zaczyna się okres ochronny dla nietoperzy w tej jaskini.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Pn 10 wrz, 2012

Czort napisał(a):No i jeśli chodzi o mnie, to czas mam tylko w okresie 29-30.09.

A jeśli chodzi o mnie, to mam wtedy w Gliwicach imprezę ceramiczną "Św.Michał". Impreza jest raz do roku i to jest priorytet. Nietoperzom życzę spokojnej hibernacji. Może do wiosny coś się wyklaruje? Albo bawcie się beze mnie.
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Wt 11 wrz, 2012

Ja jadę na wesele, więc też odpadam w tym terminie. Czyli czekamy do wiosny :(
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Czort

Śr 12 wrz, 2012

Żaku napisał(a):Czyli czekamy do wiosny :(

FWJ poczeka, to przecież nie regularna impreza cykliczna tylko wyjazd "przy okazji". Każdy ma swoje priorytety, a jaskinie poczekają. W międzyczasie do listy miejsc do odwiedzenia może dojdą nowe. Kilka dni temu do potencjalnych celów doszedł ten.

Omnia mea mecum porto...

Marek

Cz 27 wrz, 2012

Ach, ten? Hmmm... ale co to jest?

Wprawdzie ostatnie spotkanie bojówki ZRFoŚ nie było planowane jako FWJ, Ale wyjazd był jednak i forumowy i jaskiniowy, zatem tu wrzucam filmik o tym.
Większość czasu wypełnia w nim cioranie i moja niewyraźna gadanina. Niby to dialogi, ale miałem gębę najbliżej mikrofonu. Jakość obrazu planu oświetlonego czołówkami też nie powala, a muzyka w tle to kawałek, który wyleciał z poprzedniego filmu, bo jest za bardzo smętny. Chyba dobrze to zareklamowałem? ;)
(Goethe)

Czort

Cz 27 wrz, 2012

Marek napisał(a):Ach, ten? Hmmm... ale co to jest?

Już prostuje. To właściwie nie "ten", a "ta" czyli Mroźna Jama we własnej osobie. Zamieszczam jej uproszczone CV tego maleństwa:

Długość: 31,0 m
Deniwelacja -9,9m
Wielkość otworu: Ok. 4,0 x 1,8 m

Omnia mea mecum porto...

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Cz 27 wrz, 2012

Marek napisał(a): Chyba dobrze to zareklamowałem? ;)

Reklama do du...żej korekty, ale ... wspomnienie jogurta próbującego ustawić moje stopy przy wyjściu z kominka... oj, przekorne z Was stwory, panowie ;)
Keep it simple, stupid :)

Merk

Ulubione góry: Alpy

Pt 28 wrz, 2012

Skoro się zawalił, a teraz się udrożnił (lub ktoś mu w tym pomógł) to świadczy o tym że nie należy do najstabilniejszych.

Pisząc o "udrożnieniu" małego otworu mam na myśli, że krata zamykająca dostęp do wnętrza jaskini aktualnie jest otwarta, tzn. trwale przez jakiegoś wandala usunięta. Moim zdaniem, póki co, nie ma zagrożenia zawaleniem wejścia...

Jak wspomniano wyżej, okres ochronny nietoperzy rozpocznie się lada dzień, lepiej wejście do jaskini Diable Dziury odłożyć już do wiosny...

Poprzednia strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy