Zbrojne Ramię Forum oddział Śląsk.

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Zbrojne Ramię Forum oddział Śląsk.

Cz 20 wrz, 2012

Grzegorz, ja mam wyrozumiałość. Bo sam zbyt często muszę coś koniecznego olać, by coś miłego przeżyć. I czasem presja życia jest taka, że bywa odwrotnie.
Szkopuł w tym, że zdynamizował się tylko wątek. Ale nie śląscy e-gorale. Na razie wiemy tyle, ile można by ustalić na GG lub przez telefon, w gronie znajomych z realu. Niepotrzebne jest do tego wielkie forum ludzi czynu.

Hej, są tu jacyś ludzie ze Śląska, traktujący forum jak społeczność, a nie miejsce pytania o polar lub buty?
Jest okazja napić się piwa w swojskim klimacie, poznać nowych ludzi o tej samej pasji i pogadać przy tym o górskiej dupie górskiej Maryny. A jak poszerzyć formułę, to i użyć górskiego klimatu w niegórskim terenie tuż obok chałupy.

Możemy oczywiście spotkać się w innym miejscu i w innym czasie. Nie ma ciśnienia. Ale jeśli jednak w ten weekend (licząc od jutra po południu), to dziś trzeba coś ustalić. A tu nie ma z kim. Lecz idzie jesień i zima, więc ruch turystyczny w górach ciut przygaśnie. I może wtedy zwiększy się w knajpach? ;)
Jak nic teraz nie wypali, to trudno. W niedzielę i tak planowałem rowerową wycieczkę w rejonie Garbu Tarnogórskiego, więc najwyżej zrealizuję ten projekt solo. Choć pewne przynajmniej Aśka okaże się (jak zwykle) konsekwentna w swych deklaracjach i wyjdzie turystyczna kooperatywa ZRFoŚ i frakcji małopolskiej.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Cz 20 wrz, 2012

Wyjdzie. Ja swoją wersję podtrzymuję. Niedziela pod znakiem MTB też może być. Najwyżej z braku chętnych sznurek zostanie w domu. A piwo można wypić w sobotę i w niedzielę.
Keep it simple, stupid :)

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Pt 21 wrz, 2012

Na mnie też można liczyć oprócz MTB ( bo nie posiadam ). Wiec jak cos to dajcie namiar gdzie sie zjawic moze być GPS :D

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Pt 21 wrz, 2012

Nie wykluczam że chociaż na kawę do Was wpadnę na godzinę :wink: Czy ta leśniczówka to jakiś lokal z sensem?
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Marek

Pt 21 wrz, 2012

No i coś drgnęło rzutem na taśmę :). Jest już czworo uczestników tej mobilizacji ZRFoŚ z przyległościami.
Na razie program wygląda tak: w sobotę knajpa, najprawdopodobniej Namaste w Katowicach, mniej więcej od 19:00. Potem przejazd w dolinki, najprawdopodobniej do Będkowskiej i nocleg w namiotach. A w niedzielę ognisko, wspinaczka i cioranie, najprawdopodobniej w J. Nad Źródłem. Dla każdego coś dobrego :). Tylko rowery spadły z listy. Ale można stworzyć rowerową podgrupę. Zapraszamy.

A Leśniczówka to lokal z sensem :). Kameralne wnętrza, rustykalny klimat i duży ogród z ławami, altaną i miejscem na ognisko. Fajne miejsce na półmetek wycieczki rowerowej. W weekendy spory ruch. Lepiej zarezerwować stolik.
(Goethe)

znikający_punkt

Pt 21 wrz, 2012

Wszystko to oczywiście "najprawdopodobniej" ;) , ale na niecałe 2 dni wariant piwno- samochodowo- namiotowo- pieszo- speleo- wspinaczkowo- rowerowy... to byłoby zdecydowanie za dużo. Chyba ;) Cieszę się że plan drogą kompromisów uzyskał ręce i nogi w ostatnich godzinach.
A do Leśniczówki jeszcze będzie okazja zajrzeć.

grzegorz kluba

Pt 21 wrz, 2012

znikający_punkt napisał(a): ale na niecałe 2 dni wariant piwno- samochodowo- namiotowo- pieszo- speleo- wspinaczkowo- rowerowy... to byłoby zdecydowanie za dużo.

Jeszcze tylko paralotni brakuje :lol:
Pilnujcie jutro forum bo może jeszcze inny wariant się zrodzi :roll:

znikający_punkt

Pt 21 wrz, 2012

Np narty na Kasprowym :)

Marek

Pt 21 wrz, 2012

Ciach brzytwą Ockhama ;). Mamy tylko kilkanaście godzin weekendu.
Ale można tworzyć miksty z tego co jest. Piwo w samochodzie (jogurt, Ty wypadasz), namiot w jaskini, pieszo po piwo... tylko rowerów jednak ciut żal.
(Goethe)

grzegorz kluba

So 22 wrz, 2012

Ja już muszę wychodzić do bunkra (czyli bez dostępu do neta) będę w Katowicach o 19.00, w razie jakiejś zmiany planów kontakt telefoniczny do skutku bo grube mury skutecznie utrudniają łączność.
Narka :D

grzegorz kluba

N 23 wrz, 2012

No i spotkanie odbyło się :D , kapitalny lokal, dzięki Asiu, Marku i jogurcie :shock: (jogurtu?) za przybycie, trzy godzinki nie wiadomo kiedy zleciały.....i do następnego razu. Już może taka propozycja na przyszłość ,27.10. gra w Katowicach Dom o Zielonych Progach, montujemy ekipę?

Marek

Pn 24 wrz, 2012

W wołaczu po polsku - jogurcie. Jogurtu to w dopełniaczu. A w wołaczu - najwyżej "po polskiemu" ;).
Brak wieści wczoraj wzbudził niepokój, ale powrót był późny i wieści musiały poczekać do dzisiaj.
Klub Namaste okazał się bardzo przyjemnym miejscem. To nowy lokal, więc nawet w sobotni wieczór jeszcze nie ma tam tłoku. A już jest klimat :).
W Będkowskiej rozbiliśmy biwak z ogniskiem. Rano spotkaliśmy xc6 z dziewczyną. Xc6 to nie nowy model terminatora, tylko jeden z forumowiczów i uczestnik jesiennego zlotu w Bieszczadach. Przez chwilę była nas zatem kupa, ale przez resztę czasu trójka. Znikający_punkt, jogurt i ja. Szkoda że tak mało. Ale szkoda tylko do momentu, w którym zaczęliśmy rzeźbić w Jaskini Nad Źródłem. Wtedy się okazało, że mała liczba cioraczy to atut. Asia i Lukasz debiutowali w takiej przestrzeni, więc musieli się oswoić i z miejscem i ze sprzętem. A ja... hmmm... albo ta jaskinia się skurczyła, albo ja urosłem/zwapniałem ;). Sporo kłopotu sprawił nam kamol zakleszczony w korytarzyku za Salą Złomisk. A w drodze powrotnej zacisk przed Salą Złomisk pokonałem po kilku przymiarkach solo tak, siak i owak, tylko dzięki aśkowemu manewrowaniu dolnymi gnatami mojego cielska. Z tego powodu Asia musiała pokonać zacisk trzykrotnie.
Po etapie troglodyckim starczyło nam czasu przed zmrokiem już tylko na małą ścianę i krótką taśmę oraz ognisko.
Pogoda i humory dopisały, a formuła indoorowo - outdoorowa się sprawdziła, więc bardzo prawdopodobne, że będą powtórki. Tu jest kilka obrazków. Po jednym z każdego etapu. Dziś wieczorem lub jutro będzie reszta
Grzegorz, mam nadzieję, że grafomańskie teksty wyśpiewane na żywo da się jakoś strawić. I chętnie to sprawdzę w praktyce. Zatem zgłaszam akces do udziału w koncercie DoZP.
Ostatnio edytowano Pn 24 wrz, 2012 przez Marek, łącznie edytowano 1 raz
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 24 wrz, 2012

Gratuluje udanego spotkania, ja póki co remontuję mieszkanie, spędzam na nim cały swój wolny czas, więc ciężko strasznie mi się wyrwać. Ale jak się uwinę to powinienem się wyrobić do końca listopada, wtedy na pewno znajdę czas na spotkanie ze śląską ekipą.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

znikający_punkt

Pn 24 wrz, 2012

Marek napisał(a):Sporo kłopotu sprawił nam kamol zakleszczony w korytarzyku za Salą Złomisk

...i ja niczym Kubuś Puchatek chwilowo zakleszczona u szczeliny wejściowej :)

Marek

Wt 25 wrz, 2012

Na szczęście croll i płanietka od biedy działają także w drugą stronę :). Byłby numer, jakbyś zaczęła robić studnię, zanim ja wylazłem z Sali Złomisk. W pomocy wzajemnej jest 1:1, a mogłoby być 0:0. I zonk :/.
W pewnym sensie jest "dziś wieczorem", choć już "jutro", zatem tu są wszystkie obrazki.
(Goethe)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy