XV Zlot Forumowiczów Portalu e-gory.pl- Beskid Niski.

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Re: XV Zlot Forumowiczów Portalu e-gory.pl- Beskid Niski.

N 07 paź, 2012

Witam w ten deszczowy dzień, a w zasadzie wieczór,
zarezerwowałam nocleg dla 20 osób na MM z pt na sb. Pytałam o cisze nocna :lol: :lol: przemiły Pan powiedział: nie ma :mrgreen:
Parkować można przed szlabanem, więc blisko mamy :) Nie nachodzimy sie do schroniska :) :)

Do zobaczenia zatem ludziska.

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Pn 08 paź, 2012

kxsxx81 napisał(a):Nie nachodzimy sie do schroniska :) :)

Do schroniska może nie ale w ogóle to nachodzimy się :wink: a na Lackowej robimy kawę (taka moje tradycja na najwyższym szczycie grupy górskiej :) )
Człowiek powinien być dobry jak chleb

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Pn 08 paź, 2012

A moja tradycja to na szczycie trzeba wypić piwo bo później znowu trzeba być kierowcą i dojechać do schroniska :D . A tak poza tym to spotkanie w piatek przed wyjsciem na ta górke w miejscowości Wysowa - Zdrój ?

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 08 paź, 2012

Skoro na zlocie wypadły dwie pieczenie, to wypada obydwu skosztować. Postaram się wyruszyć w piątek po pracy, czyli startował bym najwcześniej o 14.30 a najpóźniej koło 16.00. Trasę będę miał dla leniwców, tu można ją zobaczyć, na dojazd do grup szturmujących Lackową nie mam szans (Choć mam tam zaległy biznes "konfederacki", chciałbym odwiedzić obóz konfederatów nad Wysową. Odrobi się kiedy indziej).

Po drodze, są oczywiście rozstawione rozliczne przeszkadzajki spowalniające korby (spożywczaki), ale raczej przyjadę jeszcze w trakcie piątkowej doby. A w sobotę? Marku formuła PPR to sprawdzony sposób na udaną wycieczkę. Z doń chęcią dołączę, a po drodze mam również sporo "drewna" do sfotografowania.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

kxsxx81

Pn 08 paź, 2012

Jogurcie Wysowa to tak średnio po drodze, chyba ze nie myślałes o wyjściu na Lackową z Izb.

kxsxx81

Pn 08 paź, 2012

Jogurcie Wysowa to tak średnio po drodze, chyba ze nie myślałes o wyjściu na Lackową z Izb.

grzegorz kluba

Pn 08 paź, 2012

Czort napisał(a):(Choć mam tam zaległy biznes "konfederacki", chciałbym odwiedzić obóz konfederatów nad Wysową. Odrobi się kiedy indziej).

Mnie sprowadza dokładnie ten sam biznes :wink: - szaniec Konfederatów pod Lackową (zaznaczony na mapie),
o obozie nie słyszałem, możesz dać jakieś namiary na lokalizację?

kxsxx81

Pn 08 paź, 2012

Witam,
zostałąm poproszona o zajęcie staniowiska zatem oto i ono:
Zostawiamy autka koło znaku zakaz ruchu w miejscowości Izby, przy drodze odchodzącej w lewo patrząc w strone granicy. Nastepnie ruszamy poza szlakiem w poszukiwaniu dawnego Szańca Konfederatów nie mogę nic znaleźc na ten temat w przewodniku Rewasz, ale na mapie mam. Potem dochodzimy nadal poza szlakiem do przełęczy Beskidek i granicznym po kamerdolacach na Lackową potem w zależności od checi albo na ostry wierch albo z przełęczy Pułaskiego do Bielicznej. Jest tam w tej pięknej opuszczonej dolinie cerkiew, byłam w niej dwa razy i zawsze była otwarta. Majestatyczne miejsce. Następnie do autka. Trasa w zależności od wybranej drogi myślę, że od 6 do 8 godzin. zatem jak ruszymy ok 8.30 - 9.00 (dojechac jakoś trzeba, a dochodza mnie słuchy zeby nie szaleć od 7 w gorach:-) ). W schronisku, więc będziemy na 18-19. czas na ogarnięcie i "śpiewniki" w ruch :-)

kxsxx81

Pn 08 paź, 2012

Tak szukam tego obozu i jakoś nic, jedynie po słowackiej stronie jest dawny szaniec austriack powiedzmy ze nad Wysową.

kxsxx81

Pn 08 paź, 2012

Trasa, o której wspominałam:
1. Regietów - baza namiotowa (530 m) -> Kozie Żebro (849 m) czerwony; 0.45 h ;1.6 km
2. Kozie Żebro (849 m) -> Wysowa Zdrój (520 m) zielony; 1.05h; 4.1 km
3. Wysowa Zdrój (520 m) -> Przełęcz Wysowska (610 m) zolty; 1.00 h; 4.1 km
4. Przełęcz Wysowska (610 m) -> Przełęcz Regetowska (646 m) zolty; 1.40 h; 4.8 km
5. Przełęcz Regetowska (646 m) -> Regietów - baza namiotowa (530 m) zolty; 1.00 h; 4.1 km
RAZEM 5.30 18.7 km

Ewentualnie polecam nadłożyc 1,30 i wejśc na Jaworzynę Konieczniańską, jeden z nielicznych szczytów w BN gdzie cokolwiek widać, no z Koziego żebra coś widać.

O wejściu na Rotunde też przupominam, ponieważ naprawdę warto. W zasadzie od tego bym zaczęła:-)
Po drodze w Wysowej są dwie karczby z jedzonkiem, więc można coś zszamać,i jak ktoś nie był to można o pijalnie wód zahaczyć.

pozdrawiam

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Wt 09 paź, 2012

grzegorz kluba napisał(a):Mnie sprowadza dokładnie ten sam biznes :wink: - szaniec Konfederatów pod Lackową (zaznaczony na mapie),o obozie nie słyszałem, możesz dać jakieś namiary na lokalizację?

Grzegorzu proszę bardzo, szczegóły w linku. Dodam jeszcze, że Jeśli chodzi o szaniec nad Izbami to sprawa ma się tak: W latach 80-tych skutecznie zniwelowano wały, wedle gustu zarządców miejscowego PGR-a. Ale wprawne oko wyszuka to, co w wyobraźni nabierze wyraźniejszych kształtów.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Wt 09 paź, 2012

kxsxx81 napisał(a):Jogurcie Wysowa to tak średnio po drodze, chyba ze nie myślałes o wyjściu na Lackową z Izb.

Myslałem , ale jak popatrzyłem na mape to mi sie wydawało ze to trasa na 1 h w koncu pare cm na mapie :lol: a z tatmtej strony troche dalej, ale jak mamy nie chodzic po szlakch tylko poza nimi to już mi sie podoba Twój pomysł hehe :D

grzegorz kluba

Wt 09 paź, 2012

Czort napisał(a):Grzegorzu proszę bardzo, szczegóły w linku. Dodam jeszcze, że Jeśli chodzi o szaniec nad Izbami to sprawa ma się tak: W latach 80-tych skutecznie zniwelowano wały, wedle gustu zarządców miejscowego PGR-a. Ale wprawne oko wyszuka to, co w wyobraźni nabierze wyraźniejszych kształtów.

Dzięki Maćku za szybką odpowiedź, moje pytanie zadałem bardziej chyba z lenistwa, już wczoraj znalazłem Almanach Muszyny i obóz naznaczyłem na mapie....i parę innych ciekawostek, aż korci by wykrywacz zorganizować ale tym razem tylko wyobraźnia i wędrówka. :D

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 09 paź, 2012

Kolejny raz potwierdza się, że demokracja na forum to głupi pomysł. Niestety, tym razem wynikła ona z mojego braku czasu. Ja wraz z ekipą (w sumie 4 osoby), wyjeżdżam w piątek, nie wiem gdzie spędzimy pierwszy nocleg, gdyż będziemy późno, najprawdopodobniej jednak zaliczymy MM, pozostałe dni ustalimy już na miejscu. Do zobaczenia w górach!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Śr 10 paź, 2012

Wyjeżdżam w piątek po południu (ok. 15-15.30). Dysponuję dwoma, w porywach do trzech, miejscami siedzącymi.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów