XIII Zlot Forum Portalu e-gory.pl - Bieszczady

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: XIII Zlot Forum Portalu e-gory.pl - Bieszczady

Cz 20 paź, 2011

Jeśli chodzi o lokalizacje dwóch najbliższych zlotów to wszystko jest OK. Chciałbym tylko, by wybór zawsze miał charakter demokratyczny. Choć nie oczekuję, że zawsze przy tym będę :).
A gówniany temat ma tę urodę, że odradza się jak łeb Hydry, choć na szczęście się nie mnoży i robi przerwę na wakacje.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Zdzisław

Cz 20 paź, 2011

Może jeszcze dołożę do tej beczki miodu kroplę dziegciu .
Dobrą rzeczą jest że dbamy o formę, poprawna pisownię nie używanie wulgaryzmów na forum. Zastanawia mnie jednak fakt że na zlotach już nic takiego nie obowiązuje? O co chodzi, czy tam przyjeżdżają już inni ludzie? Czy mówienie w kulturalny sposób nie jest "trendy"? Może jestem staroświecki ale sypanie jak z rękawa chamskimi wyrazami w obecności kobiet - było za mojej młodości obrazą i wyrazem braku szacunku dla nich i całego otoczenia .
Na pewno niezbyt pozytywnie ocenią nas ludzie którzy byli rano na śniadaniu razem z nami w kuchni.
Jest mi wstyd za e-góry, a może już po prostu nie nadążam?

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 20 paź, 2011

Zdzisław masz rację, choć to głównie jeden uczestnik bluzgał, opinia poszła na wszystkich. Trochę mi wstyd, bo to mój znajomy, ale on zawsze taki był. Sam nieraz zwracam mu uwagę, ale pomaga tylko na chwilę. A może Ty, dojrzały człowiek, pouczyłbyś go osobiście przy najbliższej okazji? Być może wtedy bardziej by się zawstydził i coś by to pomogło. Pisanie o tym tutaj nic nie da, On mimo iż jeździ z nami co jakiś czas, na forum raczej nie zagląda.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 21 paź, 2011

Żaku napisał(a): Góry Kaczawskie były ustalane w Gorcach, nie ukrywam, że była to propozycją wysunięta przez Izę, ale kilka osób ją zaakceptowało.

Hej, hej, nie tak szybko! Gwoli dotarcia do prawdy:

Ja akurat jestem zupełnie pewna, że Iza w Gorczańskiej Chacie walczyła o Góry Opawskie - może to potwierdzi? A może ty Marku sobie przypomnisz, bo był to efekt dość emocjonalnej rozmowy między wami :wink:
Góry Kaczawskie nagle pojawiły się w wątku terminarzowym założonym przez ciebie Żaku, jak mniemam przez niekoniecznie dokładną percepcję w ten gorczański poranek - mówiłam ci zresztą o tym na którymś ze spotkań, jednak zapis o Kaczawskich pozostał - nie zgodzę się więc, że propozycja ta jest wynikiem demokratycznych wyborów czy też dyskusji!

Co do zlotu, to pozazdrościć tylko i pogratulować, choć widzę, że nieźle wam dowiało! A wśród nowych zlotowiczów można jak widzę poznać starych sąsiadów (czyż nie Żwirku? :) )
Ostatnio edytowano Pt 21 paź, 2011 przez Beska, łącznie edytowano 1 raz
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

zwirek75

Ulubione góry: Bieszczady

Pt 21 paź, 2011

Co do zlotu, to pozazdrościć tylko i pogratulować, choć widzę, że nieźle wam dowiało! A wśród nowych zlotowiczów można jak widzę poznać starych sąsiadów (czyż nie Żwirku? )

Świat jest mały :) Nie skojarzyłem wcześniej. Pozdrowienia

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pt 21 paź, 2011

Hmmm... Jesteśmy czymś w rodzaju republiki! W związku z chęcią przeprowadzenia wyborów możemy (można by) to zrobić na zbliżających się andrzejkach. Dwie ostatnie takie imprezy pokazały że ilość uczestników była dość duża, więc ponowne wybory miały by racje bytu.

A! I czy jest już jakiś pomysł na wspomniane andrzejki? W rozpisce jest napisane że będą w B.Śląskim, można by już coś pomyśleć w tym temacie.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Pt 21 paź, 2011

Beska napisał(a):Ja akurat jestem zupełnie pewna, że Iza w Gorczańskiej Chacie walczyła o Góry Opawskie [...] A może ty Marku sobie przypomnisz, bo był to efekt dość emocjonalnej rozmowy między wami :wink:

Coś mi świta. Ale zupełnie nie pamiętam przedmiotu sporu. Mam nadzieję, że to raczej skutek działania trunku, nie "tego Niemca", o którym już kiedyś była mowa :). Ale nawet jeśli Żaku pomylił Kaczawskie z Opawskimi, to chyba i tak na zasadzie luźnego pomysłu. Bo chyba nie konkretyzowano dotąd planów z półtorarocznym wyprzedzeniem?
Pisząc że jest OK co do wskazanych celów, miałem na myśli to, że mogą być. Żaku ma w jednym rację. Spotkanie forumowiczów jest na tyle atrakcyjne, że można niejednego turystę wyciągnąć pod tym pretekstem w góry, w które zwykle nie zagląda.
Kiedy podczas powrotu z Bieszczadów rozmawialiśmy o zlotowych planach na przyszłość, ktoś przypomniał te Opawskie. Jeśli połączyć je w całość, razem ze stroną czeską, mogą być dość ciekawym miejscem na wypad. Przy okazji pojawił się pomysł, by zacząć szukać celów także za granicą. Generalnie zgadzaliśmy się, że dobrze stosować huśtawkę wschód - zachód. Ja zaproponowałem jednak Rudawy Janowickie. To bardziej apetyczny kąsek Sudetów :).
Czorcie, na razie Żaku jest na etapie weryfikacji planów i rezerwacji miejsca. Padła nazwa chaty, lecz jakoś nie jestem jej na sto procent pewien. Chodziło chyba o Orłową, ale ta jest ponoć zamknięta. W każdym razie pomysł, by na andrzejkach rozstrzygnąć kwestię miejsca następnego zlotu jest bardzo dobry. W końcu tam i na zlotach jest prawie ta sama ekipa.
(Goethe)

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pt 21 paź, 2011

A zostały tam gdzieś po Zlocie jakieś znaki? Żebym pozbierał sobie na pamiątkę. Bo ja dopiero JUŻ JUTRO zajadę na Przysłup Caryński!!!
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Marek

Pt 21 paź, 2011

Zostały. Gdzieś pod szczytem Suchego Obycza leży licznik rowerowy CatEye OS1.0. Ale to Pogórze Przemyskie, czyli dość szeroko rozumiane okolice zlotu :).
Powodzenia. Oby widoki dopisały, choć urocza złota polska zima już chyba odpuściła.
(Goethe)

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 21 paź, 2011

Marek napisał(a):W każdym razie pomysł, by na andrzejkach rozstrzygnąć kwestię miejsca następnego zlotu jest bardzo dobry. W końcu tam i na zlotach jest prawie ta sama ekipa.

I ja się z tym zgadzam w 100 % :)
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 21 paź, 2011

Marku, jak zwykle Twoje zdjęcia "bombonierkowe" poza klasą ocen...
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Iza

N 23 paź, 2011

Rzeczywiście rok temu proponowałam Góry Opawskie jako najbliższą, z punktu widzenia większości zlotowych bywalców, część Sudetów, ale Góry Kaczawskie też mi odpowiadają. O ile zrobimy zlot w klimatycznym schronisku a nie w jakimś hotelu wytypowanym w rozmowie Żaka z Anią*.

Marek

N 23 paź, 2011

Bieszczadzki Hotelik pod Tarnicą to nie hotel. Choć kiedyś był zapewne hotelem robotniczym. Standardem przypomina schronisko młodzieżowe. I jest na swój sposób klimatyczny.
W Górach Kaczawskich chyba kiepsko ze schroniskami?
(Goethe)

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Pn 24 paź, 2011

A moje zdjęcia tu:
https://picasaweb.google.com/1155927298 ... Bieszczady

Jak już tak sobie tradycyjnie dziękujemy, to ja dziękuję w szczególności: Zdzichowi za opiekę, Jogurtowi za uśmiech, Ani za powalający tekst o ręcznikach w łazience, Michalinie, że się jej z tak daleka chciało i Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie za promocję w taryfikatorze :D

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 25 paź, 2011

Fajne zdjecia, dzięki, że Ci się chciało, szczegółnie na Tarnicy, gdy wszyscy patrzyli na Ciebie błagalnym wzrokiem :) Policję też spotkałem, podobno w tym samym miejscu, na szczęście dwa mijające mnie samochody w porę mnie ostrzegły i ich kierowcom również muszę podziękować, podobnie jak Panu ochroniarzowi z Muzeum w Bóbrce, za to, że wpuścił nas na te kilkanaście minut, mimo iż było oficjalnie zamknięte.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów