XII Zlot Forumowiczów portalu e-gory.pl -Góry Świętokrzyskie

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

XII Zlot Forumowiczów portalu e-gory.pl -Góry Świętokrzyskie

N 06 lut, 2011

Jak w temacie , czas szybko leci, może warto by już wątek rozpocząć. Pierwsze pytanie w zasadzie do Żaka,jaka trasa i gdzie nocleg.Pierwotnie nie planowałem tego wypadu ale teraz widzę że klarują się powoli możliwości wyjazdu. :)
PS
Termin mi się nie zmieścił w tytule- 16-17.04.2011
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: XII Zlot Forumowiczów portalu e-gory.pl -Góry Świętokrzy

N 06 lut, 2011

Coś taki niecierpliwy? Ponoć Żaku trzyma rękę na pulsie :D.
Skoro jednak wątek już jest, to warto pogadać o miejscu, bo to dla większości bywalców zlotów wyjazd w ciemno. Może odezwą się tu znawcy tej okolicy?
Ja znam Góry Świętokrzyskie tylko z jednego wyjazdu przed stu laty i niewiele już pamiętam. Ale metę proponowałbym w rejonie Łysogór (najbardziej honorny kawałek gór) lub koło Chęcin (skałki Zelejowej, ruiny zamku, jaskinia Raj).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Pn 07 lut, 2011

Marek napisał(a):Coś taki niecierpliwy?

Aaa, bo mało się dzieje na forum :)
Marek napisał(a):Ja znam Góry Świętokrzyskie tylko z jednego wyjazdu przed stu laty i niewiele już pamiętam.

No właśnie, podobnie ja, byłem tam ostatni raz ,gdy te góry powstawały :lol:
A tak na poważnie, propozycje Marka bardzo dobre, ja bym prywatnie jeszcze o Krzemionki Opatowskie sobie to wzbogacił.
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pn 07 lut, 2011

Hej! czekałam kiedy wątek się pojawi - nawet jakiś tydzień temu wpadła mi w ręce mapa Gór Świętokrzyskich i się nad nią pochyliłam :)
Powiem szczerze - patrząc na zagospodarowanie terenu (baza noclegowa?) paradoksalnie może się to okazać najtrudniejszy logistycznie zlot :shock: Przyznam, że po cichu liczyłam na ciebie Marku jako pierwszego obrońcę tego pomysłu, że ujawnisz talenty wytrawnego KO-wca :wink: , że może masz tam teren zbadany np. rowerowo, a tu czytam, że podobnie jak ja bywaliście tam w czasach wczesnoszkolnych.

Łysogóry koniecznie! w końcu to zlot górski :D

Czy nasz Admin wszechmocny potwierdza termin Niedzielopalmowy 16-17.04?
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 07 lut, 2011

Potwierdzam, przypominam również, że terminy wyjazdów forumowych będę zawsze zamieszczał w TYM wątku.

Poza tym, bez napinki, mamy jeszcze trochę czasu, na pewno osobiście coś zaproponuję, jednak Wasze zdanie również jest mile widziane.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Beska

Pn 07 lut, 2011

Żaku napisał(a):Potwierdzam, przypominam również, że terminy wyjazdów forumowych będę zawsze zamieszczał w TYM wątku.

Oj tak - mea culpa - zapomniawszy całkiem, że to zostało zaklepane w wątku powyżej i wciągam Admina w niepotrzebną nadaktywność :wink:

grzegorz kluba napisał(a):Pierwotnie nie planowałem tego wypadu ale teraz widzę że klarują się powoli możliwości wyjazdu. :)

No i tak trzymać Grzesiu!!

Marek

Pn 07 lut, 2011

Beska napisał(a):patrząc na zagospodarowanie terenu (baza noclegowa?) paradoksalnie może się to okazać najtrudniejszy logistycznie zlot
To mały problem. Mamy już za sobą praktykę zlotu namiotowego :).

bywaliście tam w czasach wczesnoszkolnych
O! Wtedy pamiętałbym znacznie mniej. Z mojej perspektywy nawet czasy "wczesnoposzkolne" to też już zamierzchła przeszłość.
(Goethe)

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 07 lut, 2011

Co do gór to polecił bym jeszcze Miedziankę. To fajna, najeżona skałami góra choć daleko jej do gór ze standardów beskidzkich czy nawet pogórzańskich, obok znajdują się także ładnie brzmiące Grząby Bolomińskie i Grzywy Korzeczkowskie gdzie można poczuć się jak na stepie pośród specyficznej, kserotermicznej roślinności. Te góry aż się proszą o odwiedzenie ich na dwóch kółkach oraz ze sprzętem speleo. Co do pierwszego to chyba wiadomo, a co do jaskiń to Marek wspomniał o Raju, Piekło też przecież istnieje, a jaskinie w Kadzielni i Zbójecka w Łagowie (z bardzo fajnym naciekiem "cycki") też są niczego sobie. Jaskinia Jaworznicka - największa polska jaskinia poza Tatrami, choć nie trudna to do odwiedzenia wymaga zgody speleoklubu, a że środowisko jaskiniowe jest z reguły hermetyczne... Aczkolwiek zapytać się zawsze można. Co do noclegów? Kiedyś (dawno, chyba jeszcze przed strąceniem do Piekła) spałem w domkach w Cedzynie, jest znośnie, minusem jest mimo wszystko pewna odległość od gór i "rozdrobnienie" miejsc noclegowych.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Wt 08 lut, 2011

Czorcie drogi, co to za czarnowidztwo? Ja tam mam nadzieję, że z Jaskinią Jaworznicką nie będzie problemu, z tego co wiem, to Anna* ma kontakt z odpowiednią osobą, a że i speleologów Ci u nas nie brak, na pewno zrobimy wszystko, aby się udało do systemu Chelosiowa-Jaworznicka wejść. Ja na pewno preferuję wyjazd rowerowo-samochodowy, teren do obskoczenia dosyć rozległy, więc inaczej nie da się tego zrobić, namioty nie byłyby złe, o ile rozbilibyśmy się na jako tako zorganizowanym polu biwakowym. Co pozostali na to?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Marek

Wt 08 lut, 2011

Ja jestem za. Ale w kwietniu chyba nie ma jeszcze jako tako zorganizowanych pól?
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Wt 08 lut, 2011

Sądzę, że przy większej ilości osób, opłaca się właścicielowi otworzyć pole tylko dla nas, chodzi mi o to, aby była przynajmniej bieżąca woda i ewentualnie kuchenka, toaleta. Może też i kwatery zaraz obok (np. tak jak to jest w Mirowie u Sołtysa). W sprawie zamkniętych jaskiń wystosuję oficjalne pismo do Speleoklubu Świętokrzyskiego w Kielcach. Jako pełnoprawny członek KKS'u mam nadzieję wskórać co nieco, Anna* też pomoże po znajomości (SDG rządzi!), więc mam nadzieję, że się uda. Wkrótce poświęcę tematowi zlotu więcej czasu, póki co czekam na kasę za koszulki.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Beska

Cz 10 lut, 2011

ale zostanie coś i dla tych co ani speleo ani rowerowo? :?
Co do namiotów, to osobiście odkąd potwornie wymarzłam na Małej Fatrze w czerwcu nie zachwyca mnie taki nocleg wiosną, dlatego rzeczywiście byłoby dobrze mieć opcję kwaterową

Beska

So 12 lut, 2011

Co prawda jeszcze sporo czasu i ruch w temacie mały, ponieważ jednak nieco zmroziła mnie opcja namiotowa zlotu poszperałam w wolnej chwili i oto co znalazłam:

W okolicach Chęcin:

http://meteor.turystyka.pl/ventus,sitkowka-nowiny.html
http://ssm.strefa.pl/ch/index.php
http://meteor.turystyka.pl/szkola-podza ... amcze.html

oraz bliżej Łysogór:

http://www.schroniskoschol.che.pl/index.htm
tu absolutnie zachwyca mnie nazwa miejscowości Machocice-Scholasteria :lol:

Skoro samochód musi być, a szlaczki raczej króciutkie trzeba pewnie zrobić dzień Łysogórski i dzień Chęciński (jaskinie?) z dojazdem na nocleg w wybrane miejsce, rzucam więc powyższe propozycje pod rozwagę Szacownych Forowiczów :)

dorkajo

Ulubione góry: Tatry

N 13 lut, 2011

Jeśli chodzi organizację, to czy osoby, które nie mają samochodu mogą liczyć na jakiś transport miejscowy?

Żaku
Administrator forum

Pn 14 lut, 2011

Byłoby łatwiej odpowiedzieć, gdybyśmy wiedzieli skąd jesteś :)
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Następna strona
Powrót do Zloty forumowiczów