X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Re: X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Pt 16 kwi, 2010

Jak mi sie jutro bedzie nudzic to też wpadne , wezmne spiwór jak bym sie zasiedział najwyzej w aucie przenocuje hehe . Pozdrawiam

Basia Z.

Pt 16 kwi, 2010

Mam niezłe połączenie tak aby być w Olkuszu o godz. 12.51, chyba pojadę tym pociągiem, potem wprost przez Sułoszową do Pieskowej skały i Ojcowa.

W razie czego Marek ma chyba mój telefon, a ja mam do niego (nie wiem tylko czy nie jakiś stary, zaczyna się od 501 a kończy na 368).

W niedzielę będę się starała wracać wcześniej to jest tak aby około 14 już wyjeżdżać z Krzeszowic lub Zabierzowa.

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 16 kwi, 2010

Ale ja nie jadę z Markiem (czy Marek z nami), a poza tym, skoro On maTwój telefon, to raczej nikt kto zna Twój numer nie dodzwoni się do Ciebie tylko do Niego ;)
Możliwe, że spotkamy się gdzieś w Ojcowie, gdyż tam zamierzamy pokręcić się dłużej, w razie czego szukaj 4 osobników na rowerach (w tym jednej dziewczyny).
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pt 16 kwi, 2010

W sobotę popołudniu spróbuję się wydostać z Sącza, jeśli już wsiądę to obym nie jechał z 7 godzin... Życzcie szczęścia.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 16 kwi, 2010

Żaku, dowcip Ci się wyostrzył w kierunku który lubię :D.
Nie mam telefonu Basi.Z. ale znam jego numer i jakby co, mogę robić za panienkę z międzymiastowej. Choć prościej będzie, jak wyślę Wam SMSem właściwe numery.
Idzie ku północy a roboty jeszcze trochę, więc chyba nie wstanę na poranny pociąg i odpuszczę sobie dolinki. Tak czy inaczej, na wieczór się doturlam pod stosowny adres.
Maciek, wezmę i shunta i crolla.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Marek

Pn 19 kwi, 2010

Dziwne... ostatni przedzlotowy i pierwszy pozlotowy post są moje. Co tu taka cisza?
Foto.
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl przeszedł do historii!

Pn 19 kwi, 2010

Bo widocznie tylko Ty masz tyle czasu w pracy, aby tu co chwilę zaglądać ;)

Marku co do dowcipu, to uczyłem się od mistrza.
A tak na poważnie, to jak zwykle zresztą (co nie znaczy, że z obowiązku), chciałbym podziękować wszystkim, którzy na zlocie się zjawili, a w szczególności tym, którzy razem ze mną znosili trudy (a tak na prawdę przyjemności), dotarcia na zlot na korbach. Pogoda dopisała, warunki na drogach tez niczego sobie, plan zrealizowany w 110%,
bo zobaczyliśmy więcej niż wstępnie planowaliśmy. Ekipa rowerowa w pewnym momencie znacznie się nam powiększyła (Ola, Łukasz, Michał - fajnie, że przyjechaliście!), a podczas zwiedzania Pieskowej Skały dołączyli do nas jeszcze Zdzisław i Horus (już bez rowerów).

Mimo, iż nie było to szczególnie planowane, znaczna część zlotowiczów przybyła na miejsce jednośladem (naliczyłem 11 osób), a to się ceni! W sumie dotarło 18 osób, a to całkiem fajna ilość, nieco powyżej średniej.
Dolinki okazały się bardzo przyjazne, podobnie jak sami gospodarze Państwo Brandysowie, więc i wieczorna impreza (choć bez śpiewów), była przyjemna i bardzo udana. Niedzielne jaskinie także udało się 'zaliczyć', choć nie w takim zakresie jak wstępnie planowałem (choć uczestników 'eksploracji' było znacznie więcej).

Dzięki raz jeszcze za miłe towarzystwo i bardzo przyjazną atmosferę.

Do zobaczenia w Gorcach, a za rok, gdzieś w Beskidzie Śląskim...
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

dynercia

Ulubione góry: każde

Pn 19 kwi, 2010

Dolicz jeszcze 4 osoby z sobotnio-dopołudniowej Sekcji Rodzinnej (Grzegorz oraz ja + 2). Dzięki Grzesiu za przybycie! Frakcja wspinaczkowa zrealizowała swój plan całkowicie :wink: Niestety płaczące dzieci (moje i Grześka) nie pozwoliły na spotkanie wieczorem...
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Marek

Pn 19 kwi, 2010

Ula, jeśli przyjąć odpowiednio długi limit czasu i zakres przestrzeni, to może się okazać, że na zlocie było jeszcze kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt (a co mi tam... nawet kilkaset) osób więcej. Choć faktem jest, że spiknęliście się z Grzegorzem w zlotowym wątku, więc powinno się liczyć... ale jako subzlot, alterzlot lub support zlotu właściwego ;).
Żaku, skąd się wziął ten Beskid Śląski za rok? Czyżby na forum działała jakaś tajna loża decydentów? A może tylko nie siedziałem w chwili wspólnej decyzji dość blisko miejsca gdzie ona zapadła? ;)

Ciutkę subiektywnego podsumowania.
Moje zlotowanie to potrójny kompromis:
Między robotą a weekendowym pedalingiem, choć i tak udało się sporo przejechać, bo mimo późnego wyjazdu i wczesnego powrotu zajrzałem do sześciu dolinek.
Między robieniem "programu autorskiego" a wspólną turystyką, bo do Kobylańskiej zajrzeliśmy w pięć maszyn, a do Bolechowickiej w cztery.
Między imprezowaniem a żałobą narodową, bo po wawelskim skandalu w sferze zewnętrznej formy zrobiło się mniej żało(b/ś)nie.
Miło, że na zlot przyjechało tylu rowerzystów. Zadecydowała o tym zapewne łatwość poruszania się po okolicy i dotarcia do celu własnie takim środkiem transportu, ale na zlotach i międzyzlotach widać też wzrostową tendencję.
Dały się zauważyć nowe, "wypasione" maszyny. Mogę chyba liczyć na to, że w Gorcach też je zobaczę (jak pojadę) :).
(Goethe)

Zdzisław

Pn 19 kwi, 2010

Ja w zasadzie się nie wspinam, ale w niedzielę zrobiłem wyjątek. Zaatakowałem Sokolicę nową drogą-"ścianą północno-wschodnią" i to bez tlenu i asekuracji. Mój partner-Horus, został w obozie pierwszym (miał objawy choroby wysokościowej-cy cuś?) Tą samą drogą udało mi się zejść a na dowód przedstawiam widok na okolicę i miejsce naszej bazy :).
Pozdrawiam wszystkich "wspinaczy" moim nowo-wymyślonym wspinaczo-pozdrowieniem; "Kilo liny pod stopą"!:)
Sie ma!

Marek

Pn 19 kwi, 2010

"Kilo liny pod stopą" - świetne :).
Czy w tych ekstremalnych warunkach miałeś kłopoty ze sprzętem i zrobiłeś w czasie Sokolica Spring Expedition tylko dwa zdjęcia?
(Goethe)

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Pn 19 kwi, 2010

Dzięki również Ula ( i Marcin) za piękne dopołudnie i niezapomniane wrażenia skaliste ( kazali mi się wspinać na jakąś turnię, twierdząc, że wszyscy normalni się wspinają i że taka trójeczka to co to takiego :lol: ). Myślę że w Gorcach to już na pewno się spotkamy, może gdzieś wcześniej. Marku, mimo wszystko byłbym ostrożny w ocenianiu jakości żałoby, będą już wkrótce wychodzić takie rzeczy że potem może pozostać niesmak po pewnych wpisach.
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 19 kwi, 2010

Marek napisał(a):...Czyżby na forum działała jakaś tajna loża decydentów?

Posądzasz kogoś o masonerie? Nic z tych rzeczy! (Ale pamiętaj że zawsze możemy ci zafundować wstępny rytuał pierwszego kręgu, dostaniesz wspaniałego, inicjacyjnego różowego crolla i pluszowy pachnący jaśminem cyrkiel z węgielnicą :twisted: )

A tak w sumie czemu by nie w Śląskim? Tam jeszcze nie było zlotu, a to już jakiś sensowny powód jest. No Wszystko i tak wyjdzie "w praniu".

W Związku z niewielką ilością jouli w akumulatorach zrobiłem tylko parę zdjęć.
Z Szerokiego Awenu: 1, 2.
A tu Stefan, Ja i Żaku, po Szerokim Avenie który okazał się całkiem ciasny jak na nasze gabaryty:1

Zdjęcia "Beskidu Tatrzańskiego" i Babiej widocznych z rejonu skały Grodzisko wyszły tak paskudnie (przybliżenie cyfrowe w aparatach to zbrodnia!) że nawet ich nie zamieszczam. Widok o zachodzie słońca był genialny, Panorama łapała na wschodzie Łopusze i Pogórze Wiśnickie, a na zachodzie po Beskid Mały i fragmenciki Beskidu Śląskiego.

W przeciwieństwie do reszty, do domu starałem się dotrzeć jak najpóźniej, w tym celu przebyłem dolinę Prądnika najpierw pod górę, z rejonu Białego Kościoła, a potem już w dół do Krakowa( z wariantem przez Giebułtów i fort Tonie). Na płycie krakowskiego rynku w oczy rzucały się tylko tylko ekipy sprzątające sterty śmieci (zupełnie jak po sylwestrowym koncercie) i gromady skupione przy obwarowanym świeczkami kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W pokoju zadokowałem się dopiero przed 23, a jazda na rowerze nocą (sama w sobie) jest naprawdę fajna, no może bez takiego bagażu co miałem na plecach.

Żaku czy przypadkiem u Stefana w aucie nie została dodatkowa karimata?
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Wt 20 kwi, 2010

Oj Ula, chyba trochę za bardzo naciągany ten Wasz udział w zlocie. Nie można było choć na chwilę podejść do nas i pogadać. Aż tak bardzo się małych dzieci nie boimy ;)

Zdzisław, gratuluje świetnego rozpoczęcia nowej życiowej pasji! Wspinaczka to jest to! I nie ważne jakim stylem, ważne, że na szczyt dotarłeś o własnych siłach! Gratuluje.

Marku, ja piszę Czort - bez obaw! Jeszcze zechcesz, zostaniesz honorowym członkiem naszej loży. Jeśli tylko gotów jesteś nazwać siebie Murarzem i wziąć parę cegieł w rękę.

A co się tyczy Beskidu Śląskiego - prosty powód podał Czort. Wcześniej pytałem innych o miejsce - zero pomysłów. Więc ten jeden, wydaję się być dosyć dobry i oryginalny.

PS: Karimata jakaś została, taka niebieska (choć pewnie kobieta napisałaby - błękitna, czy cuś podobnego).
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Wt 20 kwi, 2010

Co prawda z opóźnieniem i tylko z jednego dnia, ale zawsze warto przybyć na zlot choćby na chwilę. Oczywiście mam na myśli zdjęcia http://picasaweb.google.pl/anna.tomaszk ... Bedkowska# Dorotka i Piotr dzięki!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów