X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

dynercia

Ulubione góry: każde

Re: X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Śr 14 kwi, 2010

Dół Kobylańskiej (okolice Żabiego Konia)? Blisko do Będkowskiej, cieplej niż na ostańcach (mniej wieje, a dobre nasłonecznienie), możliwość schowania się w razie czego w Garażu, drogi do wspinania znajdzie sobie każdy (od III+ do VI.6). My z mężem mamy konkretnie porachunki na Turni Długosza.
Będziemy pewno gdzieś koło 10.00 (wcześniej o tej porze roku jeszcze zwykle jest dość zimno). Ale jeśli będzie padać czy temperatura będzie poniżej +8, to ja z moim niemowlakiem wymiękam.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Śr 14 kwi, 2010

Czyli auto można zostawić w Kobylanach na parkingu przy remizie? ( terenu osobiście nie znam tylko patrzę na mapę)
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Basia Z.

Śr 14 kwi, 2010

Czort napisał(a):U mnie również zmiany, jako że dalej mam niepełny własny szpej jaskiniowy raczej nie będę mógł zejść do dziur. Dymanie na samej płani nie jest fajne, wolał bym na samym szancie...

Niemniej, nie zmienia to tego że przyjadę w sobotę wieczór i nie po towarzyszę przy otworach. Natomiast pogoda może zmieni miejsce mojego noclegu, myślę nad wiatą w dolinie Kluczwody lub raczej nad którąś z jaskiń.

Zapewne będzie też mój syn Michał (którego Marek zna prawie od pieluch), ale będzie przez całe dwa dni zajęty na zajęciach z autoratownictwa, gdyż jest na kursie speleo i właśnie mają w okolice wyjazd kursowy.

Chciał na wieczór wracać do Krakowa, gdzie obecnie mieszka ale mu doradzam aby jednak został na noc, z powodu możliwych problemów z dojazdem. Tak więc też by ewentualnie spał, ale jest samowystarczalny, będzie miał śpiwór.

Te zajęcia miałby na Dupie Słonia, a więc o dwa kroki od Brandysówki albo w wypadku fatalnej pogody w jaskini Łabajowskiej. Może w niedzielę rano się przypatrzę.

Michał będzie miał ze sobą sprzęt klubowy i własny. Tak że wieczorem, jeśli uda mi się go namówić na pozostanie na miejscu może też się wypuści do jakiejś jaskini, a on ma już pewne doświadczenie, również w jaskiniach tatrzańskich.

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 14 kwi, 2010

Maciek, mogę zabrać crolla. Dużo nie waży. Brać?
Gdzie jest to fliszowe wywierzysko? Jak powiesz, to zrewanżuję się ponorem w Bytomiu. :).
Żaku, nie będę miał bagażnika, więc historia z sakwami się powtarza. Ale do wakacji jest jeszcze trochę czasu.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Zdzisław

Śr 14 kwi, 2010

Do "horus"-wyjeżdżam z Tychów w sobotę z rana. Kontakt na PW- jak by co, ew. na GG.
Przestańcie krakać o złej pogodzie,do soboty się wypada i będzie pięknie! A w niedzielę jeszcze ładniej.
Nie będę właził w żadną "Dupę Słonia" tylko zamierzam pochodzić sobie z kijami po Będkowskiej i sąsiedniej dolince, i gdzie się da , na ile wystarczy czasu po okolicy. A samochodem to chyba można dojechać pod samą chatę?, wie koś coś na ten temat?

dynercia

Ulubione góry: każde

Śr 14 kwi, 2010

grzegorz kluba napisał(a):Czyli auto można zostawić w Kobylanach na parkingu przy remizie? ( terenu osobiście nie znam tylko patrzę na mapę)

Nie, pod remizą nie bardzo. Trzeba przed remizą skręcić (a w zasadzie pojechać prosto w dół - do remizy tu droga wykręca łukiem w lewo) na Karniowice i zaraz za zakrętem (ostry łuk w prawo) zostawić samochód na prawym poboczu lub 100m dalej na płatnym parkingu koło sklepu (też po prawej, dokładnie na wysokości wejścia w dolinę).

Zdzisiu! Pod chatę tylko da się teoretycznie, praktycznie dużo niżej jest zakaz wjazdu (mniej więcej na wysokości stawów rybnych).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Ayla

Śr 14 kwi, 2010

My z Piotrkiem jednak pojedziemy samochodem i mamy zamiar podjechać pod samą chatę. Byłam w święta w Będkowskiej i sporo samochodów tam parkowało (w ogóle zdziwiło mnie, że tam już prawie cała dolina ma asfalt; dawno tam nie byłam :shock: ). My, jeśli pogoda dopisze, przyjedziemy do południa i może trochę się powspinamy, a jeśli będzie padało,to przyjedziemy później.
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Śr 14 kwi, 2010

Marku tak prawdę mówiąc to ze swojego sprzętu metalowego mam tylko rolkę, płanie i owala i nie ma szans bym zabrał coś z klubu. Nie mam nawet karabinków (tu sytuacja się klaruje ponieważ możliwe że rozdawanie ulotek przyniesie wystarczający zysk do piątku).

Jeśli mógłbyś mi pomóc to prosił bym raczej o shunta w razie możliwości.

Wywierzysko jest pod Makowicą w Sądeckim. Wykryłem je dopiero w zeszły piątek, aby do niego dojść trzeba iść koło leśniczówki nad zamkiem w Rytrze. Jest po prawej stronie od ścieżki (idąc w górę), w momencie jak zaczyna się dolinka bez cieku wodnego.

Było jeszcze jedno takie wywierzysko i ponor na południowych stokach Radziejowej, zwało się Smocza Gardziel bo szum wody był niczym ryk smoka. Oczywiście to przesada, ale po wypłynięciu z leja osuwiskowego woda kilkoma stromymi kaskadami spływała do rumowiska i nikła w nim. Niestety jakiś czas temu zajrzawszy w to miejsce zastałem sajgon po ścince i zwózce drewna. Pnie targali wzdłuż rumowiska i tak je przeorali że zatkali szczeliny, a woda teraz płynie powierzchnią...
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 15 kwi, 2010

Sztuka umiejętnego czytania się kłania, cytat z TEJ strony :

"Przejazd Doliną jest dozwolony dla mieszkańców i gości Brandysówki."

Czorcie nie panikuj! Napisałem przecież, że sprzętem można się będzie wymienić, wezmę też dodatkową uprząż (tylko nie wiem czy w nią wejdziesz, jest trochę mała), karabinków parę mam, powinno wystarczyć. Obowiązkowo zabierz czołówkę i jakiś kask, choć i to ostatnie może uda się załatwić.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Cz 15 kwi, 2010

Sprzęt niemetaliczny mam swój, w uprząż (nieregulowaną) jeszcze wchodzę bez łamania praw fizyki. Oj skończyły się już nastoletnie czasy kiedy zjeżdżało się w półwyblince z HMS-em wpiętym do klamry od paska ( :oops: ).
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Cz 15 kwi, 2010

No i po problemie ;)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

jano

Cz 15 kwi, 2010

Szkoda,że 10 zlot jest w cieniu 10 kwietnia ale przynajmniej pogoda na weekend ma się wyklarować,a Kokonikowi mógłby ktoś walizkę przenieść.Mam nadzieję,że na jesienny zlot będzie radośniej i uda mi się wybrać bez żadnych mandatów i punktów za prędkość :D
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Żaku
Administrator forum

Pt 16 kwi, 2010

No szkoda, szkoda. Ale trzeba też widzieć pozytywy całej sytuacji, choć atmosfera do tego nie zachęca.

Ja chciałbym jeszcze dodać, że na zlocie pojawią się też Anna* oraz Hannibal.
Poza tym bardzo pozytywnie wygląda prognoza pogody LINK1 LINK2 LINK3, aż 3 modele pogodowe nie mogą się mylić. W nocy tylko zimno, więc pamiętajcie o ciepłych śpiworach.
Dorota, Piotrek, może warto przyjechać na rowerach?

Zapomniałem także :oops: , że moi towarzysze się nie wspinają, więc trochę głupio będzie mi ich zostawić na sobotni wieczór, może wiec zamiast wspinaczki pokręcimy się po okolicznych dolinkach, sprzęt jednak wezmę, nie wiadomo co może się zdarzyć ;)

Pragnę też poinformować osoby śpiące w chacie, aby zabrały jakieś cienkie śpiwory do spania, gdyż nie zamawiałem dla Was pościeli (dodatkowa opłata), chyba, że ktoś bardzo chce, to niech jeszcze da mi dzisiaj znać do 14, później już dzwońcie bezpośrednio do Brandysówki.

PS: Ktoś jeszcze chętny na dołączenie do ekipy rowerowej? Będziemy w Olkuszu ok. 11, dalej na Rabsztyn, czerwonym szlakiem w kierunku Pieskowej Skały, zwiedzanie OPN'u i dalej w dolinki.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Pt 16 kwi, 2010

Żaku napisał(a):PS: Ktoś jeszcze chętny na dołączenie do ekipy rowerowej? Będziemy w Olkuszu ok. 11, dalej na Rabsztyn, czerwonym szlakiem w kierunku Pieskowej Skały, zwiedzanie OPN'u i dalej w dolinki.

A o której wyjazd ?
Bo ja dziś będę w domu o północy a jestem zupełnie nie spakowana i będę się pakować rano.

Edit:

Zupełnie mi nie działa strona rozkładu jazdy PKP i nie mogę sprawdzić rozkładu jazdy pociągów na trasie Katowice - Olkusz.
Czyżby jakieś kolejne perturbacje spowodowane chmurą z Islandii ?

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Żaku
Administrator forum

Pt 16 kwi, 2010

Z Siemianowice wyjeżdżamy o 7, a z Rabsztyna to nie wiem, jak dojedziemy i zwiedzimy zamek, to się zbieramy :)
A co do rozkładu to wydaje mi się, że to z powodu zmian wprowadzonych w związku z pogrzebem prezydenta, woleli wyłączyć, niż to wszystko uaktualniać na dwa dni.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów