IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Iza

Re: IX Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Beskid Niski

Śr 09 wrz, 2009

Żaku, to może za szkołą :idea:
A tak na serio, to dla mnie im bardziej dziko, tym lepiej. Nie wiem tylko, jak się w tej dziczy spotkamy, skoro niektórzy jadą rowerami, inni samochodami jeszcze inni idą pieszo. Do Łupkowa, Izb, Radocyny, Leluchowa...
Poza tym miło by było, gdyby zlot nie ograniczał się tylko do indywidualnych wycieczek połączonych w najlepszym wypadku wieczorną imprezą (o ile się odnajdziemy).

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 10 wrz, 2009

Milo by było... jak w wojsku :wink:. Możliwe że to egoizm, ale chyba dobrze gdy każdy robi co mu pasuje, solo lub w podgrupach, i tylko "zlatuje" na jakąś ustaloną metę. Odkąd jeżdżę na zloty, zawsze tak było. Pamiętasz zapewne, że nawet próby zorganizowania wspólnego posiłku były jałowe.
Jeśli w głosowaniu wybierzemy metę i formę noclegu, to telefony komórkowe (lub głośne nawoływanie przy braku zasięgu :wink: ) powinny załatwić problem odnalezienia centrum wydarzeń. Metę dla ewentualnej opcji namiotowej należałoby jednak ustalić na PW, a tu tylko podać kontakt dla zainteresowanych dołączeniem w ostatniej chwili.
"Mobilnymi inaczej" nie należy się zbytnio przejmować. Normą są piechurzy, a reszta się dostosowuje. Miałem już w ramach zlotów łódkę nad Wierchomlą i rᴑwer na Śnieżniku :wink: . Sαmochody też jak dotąd nie były problemem.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

Cz 10 wrz, 2009

auto się zostawi gdzieś przy ostatnim pensjonacie który będzie chętny autko za jakiś grosz przyjąć i po kłopocie ;)

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Cz 10 wrz, 2009

Marek - już wiem jaki to destilat:-). A moje auto, z Warszawy owszem, będzie jechało na południe ale wiele dni przed datą zlotu i w dodatku nie mogę wtedy zaoferować podwiezienia.

Jeśli miejscem będzie Regetów (tak mi się Radocyna zafiksowała, że musiałem edytować post) to nie widzę problemu ani w dojściu z każdej strony świata ani w dojechaniu na rowerach czy nawet pojazdem z napędem mechanicznym - ostatni sposób jednak od północy raczej;-). I tylko katastrofalne warunki pogodowe mogą dojazd utrudnić lub uniemożliwić.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Iza

Cz 10 wrz, 2009

Marek napisał(a):Milo by było... jak w wojsku

:?:
Po prostu miło by było.

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Cz 10 wrz, 2009

Witajcie.
Po dobrych kilku zlotach nieobecności wreszcie istnieje realna szansa, że tym razem uda mi się pojawić :)
Co do miejsca to obstaje za Łupkowem, albo okolicamy "środkowymi" Beskidu Niskiego. Radocyny nie chcę z racji zbyt częstego przebywania w jej okolicy, Regetowa nie lubię, a z Bielicznej na Lackową szedłem trzy razy (żeby byś szczerym to z Lackowej do Bielicznej).
Co do formy to nie ma znaczenia czy namiot czy chałupa, ze wskazaniem jednak na tę drugą (ale jak to ma być jakaś agroturystyka, czy jeszcze lepiej parking przed szkołą to bez sensu trochę).
Jeśli pojadę (dużo zależy od tego czy będę miał jakieś zlecenie na wycieczkę) to będę jechał z Krakowa samochodem, więc mogę kogoś zabrać.
Jeszcze co do formuły zlotu to jednak te pierwsze 2-3 zloty polegały na wspólnym wędrowaniu (pamiętam trasę z Jaworek na Niemcową, potem nocleg na Cyrli i drugiego dnia impreza na Wierchomli, a potem wspólna gonitwa po Muszynie na pociąg - wtedy zresztą poznałem np. Jana, Żaka czy bliżej Łośka), później się to pozmieniało i chyba jednak nie na plus, bo inaczej się człowiek integruje przez dwa dni w górach, a inaczej prze kilka godzin przy flaszce (przy czym i to jest wskazane :)
pozdrawiam
ps. właśnie sobie przypomniałem, że kilka lat temu (data publ. jest błędna, bo to było w 2006 r.) napisałem na e-gory.pl dwa artykuły o zachodniej części Beskidu Niskiego :
http://www.e-gory.pl/content/view/1375/244/ - o Rotundzie i Kozim Żebrze
http://www.e-gory.pl/content/view/1374/244/ - o przeł. Małastowskiej
Może kogoś to w związku ze zlotem zainteresuje.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 11 wrz, 2009

Rany... aż się serce kraje :cry: Artur zaczyna właśnie podejście na Marmoladę, kolejny zlot się kroi, a mi dalej zabraniają chodzić :cry: w takiej sytuacji człowiek pojechałby nawet do Myślenic na Chełm...
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Iza

Pt 11 wrz, 2009

Beska, jak widzisz, tym razem chodzić nigdzie nie musisz, wystarczy przyjechać "na kilka godzin przy flaszce" :twisted:
pawelk84 napisał(a):zloty polegały na wspólnym wędrowaniu
Ja też pamiętam m.in. wspólne wędrowanie z Przegibka do Danielki, po stokach Janowca koło Kletna i na Śnieżnik, po Czerwonych Wierchach, z Bereśnika na Durbaszkę... Nawet na ostatnim zlocie głównym wydarzeniem było wspólne wyjście na Szczeliniec. Choć jeżeli chodzi o Marka, to rzeczywiście najczęściej zlatywał się jedynie na nocleg i wieczorną imprezę.

AnnaB

Pt 11 wrz, 2009

Mię niestety nie będzie z przyczyn zależnych :-)

pozdrawiam i do zobaczenia przy okazji być może półzlotu :-)
"Gdy zobaczysz, że ktoś wkłada swoje Wysokie Buty, bądź pewien, że zanosi się na daleką Wyprawę"

Zdzisław

Pt 11 wrz, 2009

Iza napisał(a):Ja też pamiętam m.in. wspólne wędrowanie z Przegibka do Danielk
i ja pamiętam:) , fajnie było.Tym razem nie dojadę,pozdrawiam serdecznie załogę zlotu i dobrej pogody życzę!

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

Pt 11 wrz, 2009

Iza ja to pamiętam tylko jak Żaku twierdził ze jest dobra pogoda... a nas z czerwonych zdmuchnęło xD
więcej nie pamiętam bo to był mój jedyny zlot z wami ;)

jano

Śr 16 wrz, 2009

Dawno mnie tu nie było jak zauważył Marek.Ustalmy coś konkretnie i jedźmy tam.Proponuję Magurę Małastowską na miejsce zlotu.Poadrawiam
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pt 18 wrz, 2009

Co z tymi konkretami?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

kokonik

Ulubione góry: Tatry

Cz 24 wrz, 2009

Beska napisał(a):Rany... aż się serce kraje :cry: Artur zaczyna właśnie podejście na Marmoladę, kolejny zlot się kroi, a mi dalej zabraniają chodzić :cry: w takiej sytuacji człowiek pojechałby nawet do Myślenic na Chełm...

Pociesze Cie ze mi tez zabraniaja chodzic i moge zapomniec o zlocie!;(
"Góry dają poczucie spokoju, szczęścia i swobody, cudownego zawieszenia nad codziennymi sprawami, problemami, które zostają tam, na dole"...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 25 wrz, 2009

Ale zlᴑt jest niemal na sąsiednim podwórku. Nooo... dla Krakusów dwa podwórka dalej. Można dojechać αutem lub lepiej na rᴑwerze. Ciężar cìała nie obciąża wtedy stawów i pracują one właściwie w jednej płaszczyźnie. Na dodatek w Beskidzie Niskim prawìe wszystkie "smaczki" są w dolinach :wink:.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów