VI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Małe Pieniny

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: VI Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Małe Pieniny

Pn 21 kwi, 2008

No ja dotarłem do domu przed 23 i nie chciało mi się odpalać kompa, więc piszę dopiero dzisiaj.

Dla mnie zlot udany jak zwykle, choć nie dałem rady dotrzeć do ekipy na Bereśniku. Połowę soboty spędziłem na wspinaczce, a resztę na 'trekingu'. Wieczorna impreza udana, choć markowa wiśniówka, była w rzeczywistości żurawinówką. Szkoda, że ognicho nie wypaliło, ale dzięki temu przywiozłem do domu dodatkowy kilogram kiełbasy ;) Niedzielny plan zrealizowany w 100%, obydwie banie zaliczone, plus ta trzecia z sobotniej nocy :D
Dzięki wszystkim którzy przybyli, niech żałują Ci, którym sie nie udało dotrzeć i zapraszam za pół roku w Beskid Niski.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Pn 21 kwi, 2008

eh... te weekendy są stanowczo za krótkie... ;-) ledwie był czwartek a tu już poniedziałkowa rzeczywistość nastała niestety.
Ten weekend stanowczo trzeba zaliczyć do udanych, spokojnych oraz bezpiecznych hehehe (nad bezpieczeństwem zlotowiczów czuwał niezmordowany GOPR-owiec Jano hehehe)
Nie zawsze zdarza się aby podczas wyjazdu zrealizować wszystkie plany, a tu miła niespodzianka, bo tym razem nasza skromna podgrupa dokonała tego a nawet dołożyliśmy sobie wyskok na Sokolicę, więc weekendowy plan wykonany w 120% :wink:
W tym miejscu chciałem też podziękować Remikowi, czyli gaździe z Breśnika za piątkową gościnę przy ognisko-grillu gdzie oczywiście odbyła się bardzo udana, piątkowa część e-zlotu :smile: miłym akcentem było też udzielnie nam e-górskiego rabatu :smile:
Mam nadzieję że uda się nam do października spotkać jeszcze nieraz gdzieś na szlakach :-)
Reasumując, to były bardzo udane trzy dni, spędzone w miłym towarzystwie w otoczeniu pięknych gór.., więc nic tylko pakować już powoli plecak na następny zlot w Beskidzie Niskim...
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Polej

Ulubione góry: Bieszczady

Pn 21 kwi, 2008

Zdjęcia ktoś robił ? Pokażcie co tam się działo! :wink:
Pozdrawiam
Polej

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Pn 21 kwi, 2008

tego co się działo nie da się pokazać ani opisać... to trzeba wypocić hehehehe
ciekawe co się tak wszystkim teraz śpieszy z tym relacjonowaniem i pokazywaniem..? walczyć z „naturą” i wędrować to nie było komu, a teraz to szybko, szybko... :razz: a poważnie mówiąc to fotki pewnie za jakiś czas będą, bo sam bym je chętnie zobaczył... :wink:
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pn 21 kwi, 2008

Poszło szybciej niż można się było spodziewać. Pewnie dlatego, że szukam powodów by nie sprawdzać "katówek" na jutro.
To fotorelacja z outsiderskiej perspektywy frakcji rowerowej.

Polej, w kwestii chmur w krajobrazie - rzuć okiem na Beskid Śląski w GFI.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

nana

Pn 21 kwi, 2008

No to melduje, że i ja wróciłam szczęśliwie i w jednym kawałku ze zlotu! Wróciłam choć miało mnie nie byc :) Grunt to zadziałać z zaskoczenia :mrgreen:
Nasza podgrupa wracała do Obidzy i dalej do Piwnicznej. Grań Pienin poddała się nam i została zdobyta :shock:
Nawet pogoda nas oszczedziła! Niby poskąpiła słońca, ale skoro miało lać cały weekend to deszcz tylko w nocy dało się uzasadnić mniejszym złem :lol:

Wszystkim wielkie dzieki za udany wypad i potwierdzam-niech załują Ci co nie byli :!:
Dużo można Świrom zarzucić ale nie to że są nudni :)

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 21 kwi, 2008

Marku rozumiem że daliście nura w tym dużym szybie a w tej pochylni zalanej wodą ktoś z was poszalał? No i zapytam jeszcze czy ktoś się szarpnoął na wyjście drugim otworem z Wodnej Bani - tym który się otworzył po obsunięciu skały na drugim poziomie gdzie widać liście które wpadają przez drógi otwór. Też chciałem do was dopedałować w sobotę ale dzień wcześniej chwyciłem centra na tylnim kole, a jak wstałem rano i zobaczyłem jak niebo nad Sączem płacze to stwierdziłem że dziś nie bedzie "Sparty". Coż kombinacja pecha i lenistwa...
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Pn 21 kwi, 2008

Sporo się pozmieniało od ostatniej wizyty. Nie ma ostrewki na dolny poziom. Studnia jest zapchana drągami. Pochyła sztolnia wcześniej jest "rozwojowa" ale bardzo ciasna i też zapchana. To wyzwanie dla speców z odpowiednim sprzętem. Ja nawet w studni nie schodziłem pod drągi, obawiając się zaplątania. Podczas schodzenia wpadło do środka trochę kamieni i błoto. Zmąciły wodę i tyle było zabawy, choć patent z workiem na reflektorze się sprawdził.
Nie sprawdzaliśmy sztolni w stronę potoku. Nie było jednak widać stamtąd światła z powierzchni. Nie wiedziałem nawet, że jest nowe wejście.
(Goethe)

Polej

Ulubione góry: Bieszczady

Wt 22 kwi, 2008

Marek napisał(a):To fotorelacja z outsiderskiej perspektywy frakcji rowerowej.

Fajna fotorelacja Marku, mimo niepogody widać, że impreza udana. Żałuje, że nie dane mi było z Wami się spotkać Może następnym razem….
PS. Idąc dalej wątkiem chmur, zajrzyj: www.piotrbuda.gsi.pl
Pozdrawiam
Polej

Dyzma

Wt 22 kwi, 2008

:shock: Jak widać u Wąwozie Homole idzie "nowe" - Matko jedyna paskudne te metalowe konstrukcje (szkoda, że jeszcze ruchomych schodów nie zainstalowali) :sad: psują cały urok tego miejsca. W tym roku wybieram się w Pieniny odwiedzę też i Homole pierwszy szok już przeżyłem, więc w realu może przeżyje :lol:

Maciek B.

Ulubione góry: Wszystkie, z których widać Królową Beskidu...

Wt 22 kwi, 2008

Witam. Ze zlotu wróciłem wczoraj wieczorem, dlatego piszę dopiero dziś, na świeżo.
Moje plany również zostały zrealizowane prawie w stu procentach. Zarówno niedzielne Pieniny Małe, jak i poniedziałkowe Właściwe i pasmo Pienin Czorsztyńskich.

Zlot zapewne przejdzie do historii e-górowych zlotów z kilku powodów. Może dlatego, że clou zlotu odbyło się w ... sali telewizyjnej :!: schroniska pod Durbaszką, a może dlatego, że tym razem zabrakło gitary i absynt degustowano przy wtórze dyskusji egzystencjalnych, a nie przy akompaniamencie ballad szlakowych. Może dlatego, że Żakowi zostało jeszcze mnóstwo kiełbasy mozolnie targanej na Durbaszkę, a może dlatego, że mimo braku ogniska udało się spędzić wspólnie kilka naprawdę miłych chwil. Dla mnie to bardzo dużo...

Osobne ale nie mniej gorące podziękowania dla Remika z bacówki pod Bereśnikiem oraz dla Ani, Dosi i Kamila za gorące przyjęcie i podjęcie z przytupem - to że w poniedziałek rano wyszedłem bez pożegnania to nie dlatego, że chciałem czym prędzej czmychnąć, ale dlatego, żeby nikogo nie zbudzić... Naprawdę ciągle jestem pod wrażeniem gościny.

Ach, prawda... Aniu, dziękuję za ser! W poniedziałek pod Macelakiem uratował mnie od niechybnej śmierci głodowej... :-)
11 + 11 = 110 !

Marek

Wt 22 kwi, 2008

Zdjęcia z Homoli są tendencyjne. Przecież nie wypełniono stalą całej przestrzeni. Jak się wokół zazieleni, to już nie będzie tak razić.
Jeśli chodzi o zlot bez gitary, to „za mojej pamięci” stawkę otwiera zlot w Danielce. A w sali telewizyjnej na szczęście nie włączano telewizji :wink: . Impreza modelarzy w kominkowej też była a capella, ale z nieco reliktowym, czy raczej biesiadnym repertuarem. Jednak dostęp do kominka załatwiłby problem żakowej kiełbasy.
Wracając do prohibicji której nie było… Sefer wszystko wyjaśnił. Wszak harcerstwo to ponoć patologiczna organizacja :mrgreen: .
Nie wspomniałem dotąd o noclegu u Remika. Tymczasem było to bardzo miłe doświadczenie. Przemierzywszy nocą kawał miasta żyjącego z turystyki, dopiero tam, po północy, udało mi się pozyskać flaszeczkę poprawiającą wodny bilans w organiźmie. A to przecież nie jedyny atut. Moja lista interesujących obiektów noclegowych w rejonie Szczawnicy właśnie się powiększyła.
Byłem tam aż dwa razy w ciągu jednego zlotu :grin: .
(Goethe)

Maciek B.

Ulubione góry: Wszystkie, z których widać Królową Beskidu...

Wt 22 kwi, 2008

I za każdym razem coś tam zostawiłeś... :wink:
Za pierwszym razem klucze, za drugim worek.
Tak, tak, worek znalazł się u Remika. W pierwszym odruchu chciałem go nawet wziąć, ale potem zreflektowałem się, że my prawdopodobnie zobaczymy się (jak dobrze pójdzie) dopiero na kolejnym zlocie, zaś u Remika będziesz, być może jeszcze nie raz do tego czasu.
Worek został więc pod Bereśnikiem i czeka...
11 + 11 = 110 !

Marek

Wt 22 kwi, 2008

No proszę... a głowę bym dał, że widziałem go jeszcze pod sklepem w Jaworkach i zostawiłem na Durbaszce. Być może uda się zajrzeć pod Bereśnik już w czasie majowego spływu. Dzięki za informację.
(Goethe)

jano

Cz 24 kwi, 2008

Marek chyba Cię bierze z niemiecka brzmiąca choroba-wszystko na tym Bereśniku zostawiasz :grin: Remik dzięki za gościnę-robisz kawał pięknej roboty i klimatu.Dzięki wszyscy,że byliście-to były piękne trzy dni łażenia i biesiadowania-no mili ludzie ale za dużo piją :mrgreen: Mam nadzieję,żezarejestruje się niebawem nasz forumowy doznaniowo dogłebny kokonik :lol: Postrafiam :!: Na Was zawsze można liczyć :!:
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów