V Zlot Forumowicz Portalu E-gory.pl - reasumując...

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: V Zlot Forumowicz Portalu E-gory.pl - reasumując...

Śr 28 lis, 2007

Jano, co powiesz na to, aby odwiedzić w styczniu Artura :?:
Co do następnego zlotu, to widzę, że zostajemy przy Pieninach, cieszy mnie to :) I niech to będzie ostateczna decyzja.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

jano

Śr 28 lis, 2007

Dobrze gadasz drogi adminie-odwiedźmy Gazdę na Wierchomli i Jędrusia na Kordowcu
:wink:
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 28 lis, 2007

Żaku, jeśli planujesz inwazję w B. Sądeckim, to może Cię nie być w Grzmiączce (i odwrotnie :mrgreen: ).
A co do pozlotowych "gorzkich żali", to mi żal samej imprezy, bo jakoś uciekła przez palce, zanim uwinąłem się z kasą. A niedzielna (planowana) turystyka wywinęła ten sam numer, zanim uporałem się ze zwrotem kluczy do pokojów.

Jeśli następny zlot ma być w Małych Pieninach, to trzeba pomyśleć o bazie noclegowej. Durbaszka raczej odpada, bo to obiekt "młodzieżowy" w szczycie wycieczek klasowych. Impreza mogłaby być co najwyżej z flaszkami w papierowych torebkach :wink:. Ale tu trzebaby wcześniej pogadać z kierownictwem. Małą grupę łatwiej wpisać w harcerski kontekst.

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Cz 29 lis, 2007

Jeśli następny zlot ma być w Małych Pieninach, to trzeba pomyśleć o bazie noclegowej.

No właśnie, jeśli chodzi o Małe Pieninny sensu stricto to jest problem z bazą noclegową, bo jeśli Durbaszka odpada (brak klimatu górskiego, totalna prohibicja itp.), a baza SKPB Łódź jest nieczynna to mało co zostaje. Fajną alternatywą jest rozbicie namiotów przy jednej ze starych bacówek wzorcowych pod Wierchliczką. Jest źródło, palenisko, a w razie ulewy również dach nad głową (choć dziurawy). Oczywiście namioty rozbija się w środku bacówki.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Iza

Cz 29 lis, 2007

Jeżeli chodzi o Pieniny, to znajomy ze Średniaka pod Dzwonkówką potwierdził, że moglibyśmy zorganizować zlot u niego. Ma drewnianą chałupę, woda ze źródła, prądu brak. I ma też piec, co dla osób niedysponujących puchowym śpiworem może w kwietniu nie być bez znaczenia. Co prawda Średniak nie jest ściśle w Małych Pieninach, ale za to moglibyśmy spełnić postulat integracji wędrówkowej:)

Marek

Cz 29 lis, 2007

To niezły pomysł. Prawie tak dobry jak propozycja Pawła :mrgreen:.
Ale zostawmy sobie tę dyskusję na wątek poświęcony VI zlotowi.

Żaku
Administrator forum

Śr 05 gru, 2007

Dokładnie, wkrótce powstanie wątek dotyczący kolejnego zlotu, a tym czasem powspominajmy poprzedni. Jeszcze pytanie do Brzozy, co ze zdjęciami ze zlotu? Kazałeś ludziom poprzesyłać na Twoje konto i cisza :D Mam nadzieje, że znajdziesz chwile, aby stworzyć galerie na stronie portalu. W razie czego służę pomocą.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Śr 05 gru, 2007

Żaku napisał(a):Kazałeś ludziom poprzesyłać na Twoje konto i cisza

Prosiłem o zdjęcia, ale niestety poza zdjęciami Łośka (których jest tylko 5) pozostałe zupełnie nie spełniają wymogów - głównie chodzi o brak jakichkolwiek opisów do nich.

Ponadto, potrzebny jest ktoś, kto by te zdjęcia ogarnął, ułożył chronologicznie i do mnie podesłał. Oczywiście łatwo się domyślić, że musi to być ktoś z uczestników zlotu.

pozdr.

Żaku
Administrator forum

N 09 gru, 2007

No to Pawle, dawaj zdjęcia na mojego mejla, a ja się tym zajmę.
A tych, co jeszcze zdjęć nie wysłali, proszę o przesłanie na adres: lukasz.kuc@e-gory.pl
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Marek

Śr 12 gru, 2007

Ja jeszcze nie wysłałem. Szybko tracę zainteresowanie zdjęciami, jak mam już coś nowego.
Dopiero co udało mi się przypadkiem odblokować program pocztowy po ostatnim wysyłaniu zdjęć do Ciebie :wink: . Przy konwersji plików z formatu RAW do JPG bez kompresji, wychodzą mi zdjęcia po 8 MB. A ponoć brak kompresji jest warunkiem wysyłania zdjęć do portalu. Jakoś nie kwapię się do słania takich "kobył". Przecież te zdjęcia będą potem i tak pomniejszane. Czy mógłbyś tutaj określić, jaka wielkość obrazka i rozmiar pliku jest optymalny? Może kogoś jeszcze ta kwestia dotyczy? Takiej liczby aparatów w akcji, jak na zlocie, to jeszcze nie widziałem.

Łosiek (Kaśka)

Śr 12 gru, 2007

Marek! Ty jako wzorowy e-góral powinieneś znać to na pamięć!! :wink:
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... &Itemid=47
pozdrowienia
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Brzoza
Administrator E-GORY

Śr 12 gru, 2007

Marek napisał(a):brak kompresji

8-megowe JPGi? Hasselblada używasz? :-)
Daj na 80% i też będzie git. I 8 bit oczywiście.

pozdr.

Marek

Cz 13 gru, 2007

Kaśka, przeczytałem instrukcję obsługi, kiedy tylko pojawił się apel o przesyłanie zdjęć. Jest tam napisane: ”Nasze minimalne wymagania techniczne odnośnie zdjęć - plików cyfrowych: Pliki JPG bez kompresji, TIF, PNG, RAW...”
Brzoza, sprawdziłem na pierwszym z brzegu pliku. Z 7,79 MB w RAW wyszło mi po konwersji bez kompresji 6,84 MB w JPG. Ustawienie domyślne mam na 90% i z tego zwykle korzystam.

Brzoza
Administrator E-GORY

Cz 13 gru, 2007

Marek napisał(a):Ustawienie domyślne mam na 90% i z tego zwykle korzystam

Jak pisałem wyżej, Daj ~80% i będzie git.
Poza tym Zmniejsz je trochę plizzz, spokojnie wystarczy około 1500-2000 px dłuższego boku - tak jak jest napisane.

pozdr.

Poprzednia strona
Powrót do Zloty forumowiczów