V Zlot Forumowiczów Portalu E-gory - Tatry

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Gdzie ma się odbyć V Zot Forumowiczów Portalu e-gory.pl

Ankieta wygasła Śr 22 sie, 2007

5 Stawów
3
13%
Ornak
11
48%
Murowaniec
3
13%
Chochołowska
2
9%
Roztoka
4
17%

Liczba głosów : 23
Uriel

Ulubione góry: asd

Re: V Zlot Forumowiczów Portalu E-gory - Tatry

Cz 28 cze, 2007

Hm... Ja obstawiam za Murowańcem. ;-) Lepsze piwo, fajniejsza atmosfera i generalnie jest ciekawiej. :-)

Dopiero w październiku będę mógł potwierdzić swoje uczestnictwo.

Elmo

Cz 28 cze, 2007

Hejka
Jeżesli chodzi o jurę 19-21 lipca mam nadzieje ze to jest wciąz aktualne,
mówiąc na temat wyjazdu październikowego w Tatry zaproponowałbym Ornak :cool: , miłe schronisko zdala od gawiedzi. Zdaje sie że włożyłem teraz kij w mrowisko...
„Nawet w godzinie śmierci pozostał zwycięzcą
pogromił bowiem własne szaleństwo
i odnalazł swą dawną mądrość.”

miguel de cervantes

gamzo

Cz 28 cze, 2007

Jako na 'klimatyczne' schronisko stawiałbym również ... na Roztokę albo Ornak.
wsiąść do pociągu byle jakiego ...
Łukasz

Elmo

Cz 28 cze, 2007

Roztoka jest tez wpozo ale czesto jest zamknieta, w sumie z Roztoki jest lepsze "wyjscie" w góry, a piwko mozna przytargac z granicy :)

miguel de cervantes

Iza

Cz 28 cze, 2007

Zdecydowanie jestem za Ornakiem. Większość argumentow przedstawiła już Ania*. Na dodatek Tatr Zachodnich nie znam prawie wcale, a w rejonach Murowanca/Piątki/Moka chodzilam za moich ostatnich bytnosci w Tatrach. I odnosze wrazenie, ze sporo forumowiczow podobnie. Co by jednak nie zostalo ustalone, to blagam - byle nie Murowaniec. Jakos nie lubie tego kombinatu.
Jezeli chodzi o okolice Szczawnicy i VI zlotu, to znajomi maja tam dom drewniany. Sprobuje sie dowiedziec, na ile chetnie by nam go wynajeli i na jakich warunkach. Na pewno byloby ciekawiej niz w schronisku i bardziej intymnie.
Pawelk84 - przychylam sie do propozycji Żaka, żeby w Sądecki jechac tydzien pozniej.

Elmo

Cz 28 cze, 2007

To moze głosujmy?
Jestem zdecydowanie za Ornakiem :)

miguel de cervantes

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Cz 28 cze, 2007

Zatem skoro większość popiera Ornak i Pięciostawiańskie schronisko to może bezpieczniej byłoby zdecydować się "na razie" na Pięć Stawów, ale mieć również alternatywę w postaci Ornaku. Nadal będę sugerować kaprysy pażdziernikowej pogody, która potrafi w górach wysokich krzyżować plany. Zważywszy, że na zlocie będziemy tylko dwa pełne dni musimy wziąć pod uwagę, że gdyby nadeszły jakieś długofalowe opady i załamanie pogody, to w zasadzie nie będzie gdzie pójść, bo Orla Perć w takich warunkach to mało racjonalne rozwiązanie. Zatem Ornak mógłby okazać się wtedy lepszy, bo szlaki w Zachodnich łatwiejsze.

Również jestem przeciwnikiem Murowańca mając tak spory wybór schronisk choć większych zastrzeżeń nie mam, to jednak atmosfera tego hałaśliwego miejsca w żaden sposób nie dorównuje Pięciu Stawom, a piwo przecież jest wszędzie jednakowe, więc to raczej nienajmocniejszy argument.

P.S. Elmo - a nie Sokoliki?

Elmo

Cz 28 cze, 2007

Sokoliki to juz chyba niedługo, nie?
w pażdzierniku bedzie raczej upiornie ale można sprobowac :mrgreen:

miguel de cervantes

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 28 cze, 2007

Wkrótce w tym temacie powstanie ankieta i w niej zdecydujemy, gdzie ostatecznie zlot się odbędzie, póki co zbieram 'kandydatury', spokojnie i bez obaw ;)

PS: Elmo, Jura w lipcu aktualna, mam nadzieje, że zjawisz sie w Mirowie 19-21, my zadbamy o atrakcje jaskiniowe, a Ty z Hannibalem, o atrakcje wspinaczkowe :D
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Cz 28 cze, 2007

Jak chodzi o Murowaniec to ja też tak jak Iza jestem stanowczo na nie, no chyba że Ktoś ma inne zdanie i inaczej rozumie słowo „klimat” bo owszem w Murowańcu to klimat jest ale dla ludzi lubiących tłok, hałas, chamstwo i nastrój centrum handlowego w którym każdy jest anonimowy, nie to co w przytulnym Ornaku, Piątce czy Chochołowskiej…
Nie wiem jak możesz kolego Urielu twierdzić że w Murowańcu jest lepszy klimat i jest ciekawiej niż w Piątce…Piątka to zupełnie inny świat i inne miejsce, po Twojej wypowiedzi śmiem twierdzić że Ty chyba jeszcze w Piątce nie byłeś… A może się mylę..?

PS
Żaku, Elmo z tego co pamiętam to w Mirowie umawialiśmy się ze następnym razem czyli około 20 lipca w Sokoliki jedziemy, a do Mirowa wrócimy jak wychodek na polu namiotowym poprawia czyli w nieco późniejszym terminie… nie pamiętacie?
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Elmo

Cz 28 cze, 2007

Wszystko Pamietamy :mrgreen:
a z murowańcem wiąze się pewna przygoda, dzieki czemu unikam tego miejsca, a mianowicie:
Kiedys czyli ok 10-12 lat temu jak nie posiadałem bluzy typu "Polar" i niosąc talerz wypełniony wrzątkiem, a odziany byłem w zwykła koszulę falnelową w tzw kartkę. Minął mnie koleś z wawy odziany w Polarowe spodnie i takową bluzę, a mijajac mnie potrącił ramieniem tak, że czesc tego co nioslem sie wylała, on w te słowa rzekł:
- Jak chodzisz amantorze

Od tamtego razu najciekwasze i najbardziej absurdalne przygody zdazalay mi sie na murowańcu, to chyba to miejsce tak działa na ludzi
Tak ze dzis Murowancowi mowię: kategoryczne NIE

miguel de cervantes

Andix

Ulubione góry: Tatry , Alpy Julijskie

Pt 29 cze, 2007

Wiecie co tak sie czepiacie Murowańca ale w 5 w sezonie też nie jest lepiej. Nie raz zdażyło mi sie że nawet miejsca na podłodze nie było i trzebabyło kimać w kosówce przy temp. poniżej 0 :neutral: a jak już sie udało załapać do środka to klimat też był średni :/

Co do Ornaka czy Roztoki to faktycznie inna sprawa, miło cicho i przytulnie. Jeśli chodzi o zlot to jeśli miałbym wybrać miejsce w Wysokich to od piątki wole i Murowaniec i Moko i Roztoke.

Ale to tylko moja subiektywna ocena może nigdy nie miałem okazji trafić na pustą piątke i poczuć jaki w niej panuje klimat.

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 29 cze, 2007

Ornak chyba wszystkim będzie odpowiadać, i tym co chcą zrobić Starorobociański, i tym którym się marzą Czerwone Wierchy, i zwolennikom jaskiń (prawda Anno*?). A schronisko jest równie klimatyczne, jak pozostałe wymienione. Zapomnieliśmy jeszcze o jednym, małym, drewnianym schronisku tatrzańskim... na Kondratowej. Tylko czy tam jest klimatycznie?
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

N 01 lip, 2007

Ja również będę na zlocie - niezależnie od wybranego obiektu. W ankiecie zagłosuję jednak na schronisko w Dolinie Kościeliskiej.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

nana

Śr 04 lip, 2007

Ja też się piszę - obiema rękami - na zlot w Tatrach!
Co do trasy - jak bedzie ankieta to sie zdeklaruje - narazie nie mam konkretnego zdania. Ogolnie nie warunkuje pojawienia się na zlocie od trasy czy miejsca noclegu :wink:
Chce mi się w Tatry i juz! :mrgreen:
Oby tylko nic nie wyskoczylo - bo do października jeszcze chwilka jest.
Dużo można Świrom zarzucić ale nie to że są nudni :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów