PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Śr 15 sty, 2020

Rozmawiałem dzisiaj z Jagodną w sprawie potwierdzenia rezerwacji.
Otrzymałem nowe informacje:

18.04. w Jagodniej będzie biletowany koncert Celic Tree
https://www.facebook.com/events/469316223677759/
Z faktu tej imprezy wynikają dla nas dwie ważne okoliczności:
- koncert jest biletowany i pani zasadniczo będzie wymagała od nas wykupienia biletów (nie wdawałem się w dyskusje, przedstawiam tylko jej stanowisko)
- warunki lokalowe (nie wiem - nie byłem) sa podobno takie, że wylkuczony będzie nasz równoległy, biesiadny koncert z "Barankiem", "Kuligiem" i "Celiną"

Dodatkowo pani powiedziała, że najchętniej wynajęłaby nam te kilkanaście miejsc już od piątku, a nie tylko sobota/niedziela

Do końca przyszłego tygodnia powinniśmy sie określić...
Droga jest celem.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Re: PILNE --- --- XXX zlot Jagodna

Śr 15 sty, 2020

Jeśli o mnie chodzi, to mogę dołożyć te 25 zeta do koncertu. Celtów na szczęście trawię, choć czy trzy godziny wytrzymam - to sie okaże. Można uznać, że to taki ekstra iwent na jubileuszowy zlot.
Czy dojadę tam w piątek wieczór - na dziś tak zamierzam, ale to jeszcze tyle czasu...
Maniek

mMa

Ulubione góry: Gorce

Śr 15 sty, 2020

Ło mamo :( Ja może pójdę wtedy gdzie indziej... albo stopery i słuchawki wyciszające sobie założę... A tak poważnie to się dostosuje i tak. Dojazd, a tym samym ilość noclegów uzależniam od mojego ulubionego duetu B&A więc mój los pozostaje w ich rękach :) ale popatrzę po okolicy może pojawi się jakaś alternatywa (żeby nie było, że narzekam).

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Śr 15 sty, 2020

Powiem tak:
:arrow: po pierwsze my jak zwykle przy większych odległościach zakładamy pobyt od piątku co najmniej,
:arrow: sama muzyka celtycka nigdy mi nie przeszkadzała, choć nie sprawdzałam nigdy w większej ilości, natomiast koncert będzie się na pewno wiązał z tłumem, za którym ja akurat nie tęsknię w górach,
:arrow: dopłatę do koncertu 25-30 zł pewnie przełkniemy, bo jak rozumiem samo wykupienie pobytu w schronisku jest tożsame z uczestniczeniem w koncercie bez względu na faktycznie miejsce przebywania (np. pokój).

Musimy się zastanowić jakie mamy opcje:
1. Zostajemy na Jagodnej z dopłatą za koncert - jeśli udałoby się wszystkim dojechać w piątek, to biesiadny koncert z "Barankiem", "Kuligiem" i "Celiną" zrobimy w piątkowy wieczór
2. Zmieniamy miejsce zlotu, co miało już miejcie choć nie zawsze wychodziło na lepsze, w takim wypadku optowałabym za pozostanie w tym samym rejonie i do wyboru mamy:
- schronisko "Pod Muflonem"
- górska baza noclegowa w Batorowie,
- schronisko "Orlica" - choć biorąc pod uwagę ceny to raczej hotel
To wszystkie znane mi miejsca z dojazdem dla rodzin.
3. Zmieniamy zupełnie miejsce + cały rejon tu nie mam pomysłu na już, konieczna by pewnie była jakaś szybka ankieta po wymyśleniu jakichś propozycji
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

mMa

Cz 16 sty, 2020

W Batorowie byliśmy w 2009 roku, więc wolałabym Muflona. W piątek mimo wszystko może nas być mało (a Góral wspominała o rezerwacji od piątku) , a potencjalny tłum w sobotę trochę mnie zniechęca.

Maniek
Moderator

Cz 16 sty, 2020

A może zróbmy sobie zlotową wieczorną wycieczkę - od 17:00-22:00 i w ten sposób większość tłumu powinna nas minąć.
Maniek

mMa

Cz 16 sty, 2020

Jest to myśl. Niedaleko znajduje się chata sylwestrowa https://zapodaj.net/4783243147507.jpg.html
która wygląda całkiem nieźle https://zapodaj.net/e9ac4fa8114b5.jpg.html
można jej poszukać i pośpiewać
A jeżeli by nas wtedy nie było to może jednak nie płacilibyśmy za koncert?
Pozostałaby jeszcze kwestia noclegu w piątek.

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Cz 16 sty, 2020

Osobiście też wolałabym bardziej kameralnie... ale oczywiście dostosuję się.

Co do noclegu w piątek - zapewne dużo z nas przyjedzie wcześniej, ale czy będzie chciało w piątek nocować w Jagodnej? Przecież możemy mieć inne plany wędrówkowe (nie, żebym miała jakiekolwiek na tę chwilę :lol: )
Poza tym trąci to trochę naciskiem, a tego jednak nie lubię...
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

asci

Ulubione góry: Każde

Cz 16 sty, 2020

Mnie tam Muflon pasi. Nacisków nie lubię - nie będzie mi ktoś wciskał niechcianych biletów na niechciany koncert i jeszcze zabraniał "Celiny" ;-)
A ja to już po okolicy mam zamiar się od wtorku szwędać

Beska

Cz 16 sty, 2020

Maniek napisał(a):A może zróbmy sobie zlotową wieczorną wycieczkę - od 17:00-22:00 i w ten sposób większość tłumu powinna nas minąć.

mMa napisał(a):Jest to myśl. Niedaleko znajduje się chata sylwestrowa https://zapodaj.net/4783243147507.jpg.html
która wygląda całkiem nieźle https://zapodaj.net/e9ac4fa8114b5.jpg.html

Pomysły może i nowatorskie, ale jednak zakładaliśmy zlot w warunkach cywilizowanych dla forumowiczów z dzieciaczkami, tym bardziej, że jesienny z powodu odległości i nieco "cygańskiego" charakteru ich wykluczał. Łażenie w ciemności po lesie jakoś mnie nie pociąga, szczególnie jak sobie przypomnę temperatury na kwietniowym zlocie 2019, z nazwy tylko wiosennym. Dlatego proponowałabym jednak nie koncentrować się na propozycjach oscylujących wokół warunków biwakowych.
A jeżeli bylibyśmy najpierw zmuszeni do kupowania biletów na koncert wraz z noclegiem, a potem zmuszeni do ewakuowania się przed tłumem, to już zupełnie przegięcie.

Co do wcześniejszych planów noclegowych, to:
1) biorąc pod uwagę układ Kotliny Kłodzkiej od początku zakładałam wykorzystanie samochodów - na samej Jagodnej przecież też nie ma gdzie chodzić - zarzuciłam nawet z tej przyczyny zapytanie w wątku zlotowym czy ktoś ma np. sobotnie plany związane ze Śnieżnikiem z porannym dojazdem z Jagodnej, ale odzewu brak - pomysły na trasy ułatwiłyby logistykę noclegową, a przecież może ktoś ma jakieś szczególne miejsca warte "zaliczenia",
2) dwa noclegi w jednym miejscu mają tę zaletę, że nie traci się czasu na dwukrotne zagospodarowywanie i pakowanie, dojazdy z gór na miejsce zlotu przetestowaliśmy już przecież w Bieszczadach 8)

Muflon nie wygląda źle, choć minusem jest jeszcze większe oddalenie od wyższej części kotliny niż Jagodna - Góralu, może jakiś rekonesans? Czy ktoś ma wiedzę na temat tej miejscówki?

Edit: Jeszcze mi do głowy przyszła Igliczna - jest tam dojazd dla osób nocujących, większy parking jest kilkaset metrów wcześniej, opinie ma dobre.

Edit2: A jakby odejść od koncepcji schroniskowej za to zbliżyć się do centrum gór to może coś takiego: Danielówka. Cennik nie zwala z nóg, ale jest tylko 18 miejsc.

A jakby zostawić Kotlinę Kłodzką i Jagodną na inny czas bez koncertu, to może przenieść się dalej - w Karkonoszach chyba zlotu nie było - Przełęcz Okraj?
Ostatnio edytowano Cz 16 sty, 2020 przez Beska, łącznie edytowano 1 raz

Maniek
Moderator

Cz 16 sty, 2020

Ja tam się dopasuję co tzw. większość wymyśli. Mam tylko prośbę, żeby nie Igliczna - już wolę ten celtycki zestaw niż nagłośnienie z sąsiedniej posesji.
A! Jeszcze mi się przypomniało - jest ponoć niezła miejscówka w Bielicach (czy jakoś tak) - pomiędzy Kowadłem a Rudawcem - choć tam zdaje się też bardziej surowo.
Maniek

Beska

Cz 16 sty, 2020

Maniek napisał(a):Ja tam się dopasuję co tzw. większość wymyśli. Mam tylko prośbę, żeby nie Igliczna - już wolę ten celtycki zestaw niż nagłośnienie z sąsiedniej posesji. A! Jeszcze mi się przypomniało - jest ponoć niezła miejscówka w Bielicach (czy jakoś tak) - pomiędzy Kowadłem a Rudawcem - choć tam zdaje się też bardziej surowo.

Zakładałam, że to miejsce tylko na nocleg, kiedy sąsiednia posesja już zamknięta :D chyba, że w niedzielę dają czadu od 7.00 :?
Coś więcej o tej miejscówce w Bielicach? Od dawna myślę o tej dolinie tylko właśnie z noclegami kłopot, ceny kosmiczne, z chaty zrobili hotel:

Chata Cyborga”. Pokoje gościnne, http://www.chatacyborga.pl
„Chatka Trapera”. Agroturystyka, http://www.bielice.pl/chatka_pl.html
„Dom Gościnny u Majów”. Agroturystyka, http://www.bielice.info.pl/majowie/
„Rudawiec”. Agroturystyka,

któraś Ci się kojarzy?

Edit: w Bielicach jest jedno większe miejsce na nocleg: Ośrodek Zboru Baptystów - ale tam raczej Celiny nie przyjmą... :mrgreen:

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Cz 16 sty, 2020

"Od dawna myślę o tej dolinie tylko właśnie z noclegami kłopot, ceny kosmiczne, z chaty zrobili hotel".

Też od kilku lat myślę o powrocie do "Puszczy Śnieżnej Białki" ale ceny noclegów w Bielicach odstraszają.

Poprzednio byłem tam w 1985 roku, gdy chata dopiero była "budowana" i nawet zaświtała mi myśl o tym żeby tam... budować z nimi tą chatę. Może dlatego tak lubię "Śniegowice" Wachnowskiego?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Cz 16 sty, 2020

Ja brałbym "U Majów".
Rozmawiałem.
Termin wolny, domek cały nasz.
Ich sala kominkowa wygląda świetnie ! Tylko Łupków był lepszy...
Rozstrzyga się też kwestia jednego czy dwóch noclegów: wszyscy płacą 100,- za dwa dni.
No i na Śnieżnik tylko 19 km.
Droga jest celem.

Beska

Cz 16 sty, 2020

Góral z WW napisał(a): No i na Śnieżnik tylko 19 km.

I kto to mówi!! Rozumiem, że z tego Śnieżnika, czy jak mu tam, nie trzeba już wracać? :twisted:
A tak na poważnie, to chyba jest jedyna do rozważenia możliwość jeśli chodzi o Bielice.

Natomiast, żeby nie było tak łatwo, to ja jeszcze wrzucę takie dwa kamyczki:
https://www.facebook.com/pg/JanowaChata/about/?ref=page_internal - tak wiem, zaraz Mma albo Iza powiedzą, że był zlot w Kletnie, ale był to jeden z pierwszych i czy ktoś oprócz nich jeszcze tam wtedy był? Na minus także możliwe pielgrzymki przechodzące do Jaskini Niedźwiedziej

https://pl-pl.facebook.com/schroniskostodola/ - miejsce, o którym już kilka razy mówiła Iza, chyba jednak można tam dojechać samochodem (z dzieciakami), bo znalazłam info, że w zimie samochód codziennie zwozi narciarzy do Międzygórza i na innej stronie o parkingu. Dla reszty 15 min z centrum, a klimat z tego co widzę jak najbardziej dla nas.

Następna strona
Powrót do Zloty forumowiczów