XXIII Zlot Forumowiczów - 15-16.10.2016 r. Beskid Żywiecki

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: XXIII Zlot Forumowiczów - 15-16.10.2016 r. Beskid Żywie

Wt 18 paź, 2016

W tempie, które na pewno wszystkich zaskoczy - nasz albumik ze zlotu

XXIII_Zlot
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Timotei

Ulubione góry: Beskidy

Wt 18 paź, 2016

Ładne!!!

ostatnie zdjęcie : Duchy we mgle???

Beska

Wt 18 paź, 2016

Timotei napisał(a): ostatnie zdjęcie : Duchy we mgle???

No coś tak jakby lekko odpłynęli... :mrgreen:

Chciałam dodać podpisy, ale nie mam pojęcia jak to zrobić w nowej aplikacji "Zdjęcia Google" (dotychczas używałam PicassyWeb ale ją wyłączyli), więc dodałam komentarze

Ewelina7

Śr 19 paź, 2016

Beska,
zdjęcia świetne, a ostatnie w szczególności :)
Oczywiście, jak powiedziałam, zajmę się organizacją przyszłego zlotu, wszak najlepszym remedium na depresję związaną z niebyciem w górach jest planowanie następnego w nich bycia. Nawet odległego, bez różnicy. Niech ja tylko dorwę mapę...
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Śr 19 paź, 2016

Ewelina7 napisał(a):wszak najlepszym remedium na depresję związaną z niebyciem w górach jest planowanie następnego w nich bycia. Nawet odległego, bez różnicy.

Czyli jednak odpuszczasz pomysł Andrzejek? :twisted: Faktem jest, że to skraca czas "niebycia", bo choć oczywiście mnóstwo ludzi chodzi przez całą zimę, to jednak trzeba większej motywacji, aby się wybrać jak portki przewiewa :lol: Przynajmniej ja tak mam - pewnie bym nie zaliczała listopadowych spacerów górskich, gdyby nie te andrzejkowe spotkania.

Dla zachęty wrzucam Ci linki do dwóch albumów andrzejkowych jakie ostały mi się obecnie na googlach - bo w wątkach właściwych już nie działają:

2014 - Chatka na Lasku
Andrzejki 2014

2008 - Chatka pod Potrójną
Andrzejki 2008

Ewelina7

Śr 19 paź, 2016

Ależ, jakie odpuszczasz. Problem w tym, że niewiele znam ciekawych miejsc na taką imprezę. Ale "chodzi po mnie" Pietraszonka...
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Śr 19 paź, 2016

W takim razie trzeba wrzucić temat w "Pozostałych inicjatywach" z pytaniem o chętnych i ewentualne propozycje miejsc. Wiem, że były spotkania andrzejkowe w schroniskach na Błatniej i Rysiance - akurat my nie byliśmy na nich - ale nie musi to być tylko chatka. Wystarczy jeśli nawet kilka osób wpadnie w to samo miejsce :D
Mi na myśl przyszła Karkoszczonka - nigdy tam nie byłam, wiem, że to trochę drożej, bo to prywatne schronisko.
Pietraszonka ma minus z powodów omawianych już w niniejszym wątku, a także z uwagi na wybór miejsca zlotowego na przyszły rok - udając się pod Baranią można sobie i Pietraszonkę zaplanować np. na nocleg pt/sb.

Pozwolisz, że Tobie pozostawię inicjatywę ewentualnego założenia wątku, jako osobie żywo zainteresowanej tematem :wink:

Ewelina7

Cz 20 paź, 2016

Beska napisał(a):Pietraszonka ma minus z powodów omawianych już w niniejszym wątku, a także z uwagi na wybór miejsca zlotowego na przyszły rok - udając się pod Baranią można sobie i Pietraszonkę zaplanować np. na nocleg pt/sb.

Mówiłam, że mylę te chatki. A Karkoszczonka mi osobiście się podoba, mogę przeleźć górami. Chata dysponuje również izbami wieloosobowymi w standardzie turystycznym, więc może byłoby ok?

Żeby nie przedłużać - otwieram skrzynkę na pomysły...
Pozdrawiam,
Ewelina

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 27 paź, 2016

Beska napisał(a):No coś tak jakby lekko odpłynęli... :mrgreen:

Trudno to ukryć. Ja zwykle lekko odpływam już na początku weekendu.

Chciałam dodać podpisy, ale nie mam pojęcia jak to zrobić w nowej aplikacji "Zdjęcia Google"

Otwierasz fotkę i klikasz w prawym górnym rogu ekranu na "i" w kółku. Gdy otworzy się po prawej białe pole informacji, dodajesz opis w stosownym miejscu i przechodzisz do następnej fotki. Opis zpostaje zapisany automatycznie.

Jest już w sieci i nasz (czyli mój) album ze zlotu, który - tradycyjnie - jest głównie albumem z wycieczki przedzlotowej.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

jano

Wt 07 lut, 2017

To gdzie następny zlot?
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Wt 07 lut, 2017

Jeśli uznacie że może "Zdolny Śląsk" - podaję swoją osobę jako pomoc organizacyjną.
Mogę też podać kilka propozycji.
Ale od dawna nie byłem w Beskidach i chętnie bym tam ruszył.
Droga jest celem.

Timotei

Wt 07 lut, 2017

O ile dobrze pamiętam ....

Kolejny zlot ustaliliśmy pod Baranią G.

jano

Cz 09 lut, 2017

A jaki termin?
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Ewelina7

Pt 10 lut, 2017

Jesienny ma być na Przysłopie pod Baranią, ale wiosenny w Beskdzie Śląsko-Morawskim.
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

Pt 10 lut, 2017

Ewelina7 napisał(a):Jesienny ma być na Przysłopie pod Baranią, ale wiosenny w Beskdzie Śląsko-Morawskim.

Uzupełniając:

:arrow: wiosenny zlot Beskid Śląsko-Morawski - z uwagi na Wielkanoc, w zasadzie jest już ustalony na pewniaka 21-23.04.2017 r. - uwzględniając piątek w zasadzie "przedzlotowy", ale z reguły kilku chętnych na wcześniejszy przyjazd się znajduje

:arrow: jesienny zlot Beskid Śląski - wg dawnej zasady, weekend po drugim tygodniu października z czwartkiem - czyli termin 13-15.10.2017 r.

Teraz widzę, że chyba pierwszy raz wybraliśmy w jednym roku pobliskie pasma, ale przecież nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia - najważniejsze spotkanie :D

Góral z WW napisał(a):Jeśli uznacie że może "Zdolny Śląsk" - podaję swoją osobę jako pomoc organizacyjną.
Mogę też podać kilka propozycji.

No widzisz, kilka razy w poprzednich latach podróżowaliśmy na "Zdolny Śląsk" (Kaczawskie, Rudawy J., Izerskie, po sąsiedzku Opawskie) ale, że frakcja zachodnia trochę ostatnio przerzedła, to i ciąg na zachód nieco osłabł. I choć pojawiają się pomysły, np. Kotliny Kłodzkiej, to jakoś nie wygrywają.
Natomiast żeby podać kilka propozycji musisz przyjechać na zlot, bo wg stałej zasady, to na zlocie ustalane jest i głosowane miejsce na przyszły rok.
Mam nadzieję, że to będzie kolejny argument za przyjazdem w kwietniu :D

Jeśli masz np. pomysł na miejscówkę w Górach Bialskich, to ja już głosuję na cztery ręce - szukam od jakiegoś czasu ale w Bielicach same pokoje gościnne albo schronisko przerobione drogi hotel.

Poprzednia strona
Powrót do Zloty forumowiczów