XXIX Zlot Forumowiczów - 18-20.10.2019 Bieszczady Stary Łupk

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: XXIX Zlot Forumowiczów - 18-20.10.2019 Bieszczady Stary

Pt 06 wrz, 2019

Ewelina7 napisał(a): tym bardziej projekt "przedzlotowych" bieszczadzkich łazęg mnie zachwyca.
No jak ma nie zachwycać, prawda?

Oczywiście, że musi zachwycać :D to ja dla porządku i dla wiedzy ewentualnie zainteresowanych uszczegółowię, że pierwsze zręby planów obejmują:
:arrow: czwartek - po wyjeździe o świcie z Małopolski - dotarcie na miejsce i przejście Połoniną Wetlińską od Przeł. Orłowicza do Chatki Puchatka i zejście - cała banda;
:arrow: piątek - jedna grupa, obejmująca Dzwonki oraz zdobywających KGP - wejście na Tarnicę przez Bukowe Berdo, druga grupa obejmująca tych, co im się nie chce kolejny raz na Tarnicę - przejście przez Połoninę Caryńską wszerz na Magurę Stuposiańską (jeszcze nie rozwiązano do końca logistyki dojazdowej), a następnie dotarcie wspólne do Łupkowa;
:arrow: sobota - przejście masywu Chryszczatej jeszcze nie ustalono skąd dokąd - właśnie otrzymałam tajną informację o znalezieniu przez emisariuszy bandy archiwalnego numeru Gazety Górskiej, w której o owej Chryszczatej napisano - poczytamy może jakieś ciekawostki, które mogą wpłynąć na planowanie trasy.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

N 08 wrz, 2019

Beska napisał(a): poczytamy może jakieś ciekawostki, które mogą wpłynąć na planowanie trasy.

Ciekawostką może, nieznaną tym którzy na/ przez Chryszczatą się wybierają a wcześniej tam nie byli, jest to że trzeba mieć na nią sporo czasu czyli jesienią cały dzień no i niczego się tam nie zobaczy bo "Wokół góry, góry i góry (...) wokół lasy, lasy i wiatr". Jest też pewna historia, która nie zapisana na papierze jednak na pewno zostanie przywołana 1 października w Komańczy, w dniu urodzin jednej z koleżanek. Historia u-boot'a w Jeziorku Duszatyńskim...
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Pn 09 wrz, 2019

Beska napisał(a):(jeszcze nie rozwiązano do końca logistyki dojazdowej)

Beska,
A logistykę noclegową jakoś widzicie?
Bo mi te Bieszczady faktycznie wypadły teraz i zamierzam w ramach zlotu sobie to wynagrodzić - zaklepałam urlop od czwartku...
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pn 09 wrz, 2019

Ewelina7 napisał(a): Beska,
A logistykę noclegową jakoś widzicie?

Za sprawdzone i w miarę pewne miejsce przyjmuję PTSM w Wetlinie - mają 65 miejsc więc nie sądzę, żeby w II połowie października nie było wolnych. Nie jest to też chyba termin wycieczkowy dla szkół. Oczywiście nie zaszkodzi zadzwonić, ale teraz chyba jeszcze za wcześnie. No i trzeba wiedzieć w miarę pewnie dla ilu osób. W rezerwie - Kremenaros w Ustrzykach Górnych.

Pawlos

Ulubione góry: Karpaty

Śr 11 wrz, 2019

W tym PTSM w Wetlinie ,kilka lat temu jesieniá wolnych miejsc noclegowych bylo sporo

Nie wykluczone ze tez przyjade

Pozdrawiam

asci

Ulubione góry: Każde

Pt 13 wrz, 2019

Hello Beska sisterka i cała reszta,
To cóż tam w tych tajnych dokumentach zdobytych przez emisariuszy Bandy wyczytałaś?

W ramach ujawniania się jako byt niezależny (aczkolwiek nierozerwalnie z bandą związany) jadę własnym samochodem (bo lubię) więc jakby ktoś się chciał zabrać bladym świtem w czwartek z Krakowa lub okolic, a zniesie muzykę przez 4 godziny (bo lubię w samochdzie słuchać) to mam wolne miejsca.

Dżoana

PS. Chciałam się zarejestrować i się wtedy okazał że już raz to zrobiłam dawno temu ale pod innym nickiem. Utrafienie z rozmiarami avatara tak mnie wykończyło że nie mam siły rozkminiać więcej. Więc pozostanę Asci

Beska

Pt 13 wrz, 2019

asci napisał(a):PS. Chciałam się zarejestrować i się wtedy okazał że już raz to zrobiłam dawno temu ale pod innym nickiem. Utrafienie z rozmiarami avatara tak mnie wykończyło że nie mam siły rozkminiać więcej. Więc pozostanę Asci

No po prostu padnę z wrażenia!! Któż to się zalogował i odezwał na forum po ponad 10 latach?! Chyba trzeba opić ten fakt, do czego to - jak wiesz - nadejdzie okazja już jutro 8)

asci napisał(a):To cóż tam w tych tajnych dokumentach zdobytych przez emisariuszy Bandy wyczytałaś?

Tajne dokumenty obejmują sprawy historyczno-wojenne związane z bazami UPA w masywie Chryszczatej i poszukiwaniem ich śladów - czyli smutna i okrutna ale jednak nasza historia.
Natomiast informacją geograficzną, która nieco mnie zdumiała (nie powiem przeraziła) jest zapodany tam fakt, iż masyw Chryszczatej jest największy obszarowo w Bieszczadach oraz większy niż całe Tatry Polskie!! No i co Wy na to? Pomysły z ewentualnym schodzeniem "jakoś tam" nieco jakby straciły na atrakcyjności :shock:

Błędny Rybak

So 14 wrz, 2019

A nie mówiłem? ;-)
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

N 15 wrz, 2019

asci napisał(a):Hello Beska sisterka i cała reszta...

Gromkie "czeeeeeeeść" spod Ślęży !
Droga jest celem.

Beska

Pn 16 wrz, 2019

Błędny Rybak napisał(a):A nie mówiłem? ;-)

Mówiłeś Waść, azaliż dopiero to porównanie jakoś tak mi to zwizualizowało 8)

PS. A tak właściwie to my mamy tam co zarezerwowane w tym Łupkowie? A jeśli tak to dla kogo i od kiedy?
Jakieś jeszcze ewentualne deklaracje co do przyjazdu w piątek Na Koniec Świata? Bo jeśli do Łupkowa będą chętni raczej na przyjazd w sobotę, to my sobie spokojnie przekimamy w Wetlinie.

asci

Ulubione góry: Każde

Pn 16 wrz, 2019

"No po prostu padnę z wrażenia!! Któż to się zalogował i odezwał na forum po ponad 10 latach?! Chyba trzeba opić ten fakt, do czego to - jak wiesz - nadejdzie okazja już jutro"

Wszystko ma swą przyczynę i odpowiedni czas. Widocznie tak miało być i właśnie teraz jest ten moment że miałam się ujawnić ;-)

Chryszczatą pooglądałam na mapie Compassu i na zdjęciach satelitarnych i jak nic wyłazi mi ścieżka nieznakowana odbijająca kawałek za przełęczą Żebrak i idąca do wsi Maniów. Tak żeby tym asfaltem nie dryndać. Z Duszatyna jakby zacząć to do przełęczy 4 godziny. To dnia by starczyło.
Ale może ktoś ma lepsze rozeznanie to niech się odezwie :)

Dżoana

Błędny Rybak

Wt 17 wrz, 2019

asci napisał(a):"
Ale może ktoś ma lepsze rozeznanie to niech się odezwie :) Dżoana

Mam pewne "rozeznanie" z masywu Chryszczatej ale sprzed lat, z czasów map na papierze i to niezbyt dokładnych. Cytuję siebie choć to nie moje: "Kto w górach chodzi na skróty ten w domu nie nocuje" a chodzi mi o to, że masyw Chryszczatej jest trudny do pokonania po za szlakiem a i po szlaku też nie wszystkim udaje się wszytko za pierwszym razem. Oczywiście teraz "oświetleni promieniami" GPS dajemy radę wszędzie ;-) .

Beska

Wt 17 wrz, 2019

asci napisał(a):Chryszczatą pooglądałam na mapie Compassu i na zdjęciach satelitarnych i jak nic wyłazi mi ścieżka nieznakowana odbijająca kawałek za przełęczą Żebrak i idąca do wsi Maniów. Tak żeby tym asfaltem nie dryndać. Z Duszatyna jakby zacząć to do przełęczy 4 godziny. To dnia by starczyło

To mi wpadła w oczy jeszcze taka opcja do przemyślenia: zostawić jeden pojazd w Jabłonkach, dojść do Jawornego i czarnym w dół.
Wtedy uniknie się starcia z cytatem Rybaka oraz obaw o czas, bo droga tam bita i nawet w popołudniowej szarówce zejdzie się szlakiem bez obaw.

Opcja do rozważenia w szczególności gdybyśmy w sobotę rano dojeżdżali z Wetliny - wtedy to praktycznie po drodze. Zresztą w zależności od ilości osób i pojazdów, jeden być może dałoby się tam zostawić tam nawet przemieszczając się do Łupkowa w piątek.

mMa

Ulubione góry: Gorce

Śr 18 wrz, 2019

Wróciłam z innego świata ;) i czytanie z zrozumieniem z trudem mi wychodzi, ale jeżeli mogę oddać swój głos w kwestii spacerów okołozlotowych to wolę Chryszczatą i tunele - schodów na Tarnicę wolałabym nie oglądać :( O ile dobrze się doliczyłam - bo z tym też mam problem :) - jest nas 9 osób plus niewykluczony, ale do listy niedopisany Pawlos. Koniec Świata jest powiadomiony o naszym zlocie (wstępnie był mowa o dwóch nocach -pt/sb i sb/nd) - myślę, że do końca września już coś ustalimy i damy znać gospodarzom.

Poprzednia strona
Powrót do Zloty forumowiczów